Get Adobe Flash player

ورود کاربر

آخرین اطلاعیه

تبریک روزبزرگداشت هفته مقام معلم
خانه | آرشیو ماهیانه

دی 1390

12 بهمن 1357سالروزورود امام خمینی(ره)به میهن اسلامی شاهد یاران امام(ره)

12 بهمن 1357
با گسترش قيام مردم و خروج شاه از ايران، شاپور بختيار به عنوان آخرين و تنها اميد رژيم پهلوي و سردمداران غربي پشتيبان این رژیم، به عنوان نخست وزير باقي مانده بود. در طرف مقابل تظاهرات مردم هر روز پر شورتر و مصمم‌تر مي‌شد و شعار استقلال،‌ آزادي، جمهوري اسلامي بعنوان اصلي ترين خواسته مردم در نهضت انقلابي به رهبري امام خميني مطرح مي‌شد. امام خميني که شرط ورود خود را به کشور، خروج شاه، اعلام کرده بودند، با فرار شاه در 26 دي 1357، تصميم به بازگشت گرفتند. قرار بود اين رجعت تاريخي در روز پنجشنبه پنجم بهمن 1357 انجام گيرد اما بختيار، با بستن فرودگاه ها مانع از انجام اين امر شد. با انتشار خبر بسته شدن فرودگاهها، مردم خشمگين به خيابان ها ريخته و با تحصن و شعارهاي کوبنده، دولت بختيار را تحت فشار شديدي قرار دادند. در همين زمان رييس شوراي سلطنت، سيد جلال تهراني،‌ در پاريس ضمن استعفا خدمت امام، اعلام کرد که شوراي سلطنت غير قانوني است. سرانجام، تحصن‌ها و تظاهرات عظيم مردم بختيار را مجبور کرد،‌ فرودگاه ها را باز کند. کارکنان اعتصابي تلويزيون اعلام کردند براي ضبط و پخش مستقيم مراسم آماده‌اند. فرودگاه مهرآباد آماده استقبال از پرواز انقلاب بود. روز 12 بهمن 1357، پرشکوه ترين استقبال تاريخي رقم خورد و هواپيماي ايرفرانس در حوالي ساعت 9 صبح در فرودگاه مهرآباد نشست و حضرت امام، با قلبي آرام و مطمئن پس از 15 سال هجرت، پا به خاک ميهن اسلامي گذاشتند. صدها خبرنگار و عکاس و فيلمبردار به ثبت اين رويداد تاريخي پرداختند. جمعيت استقبال کننده در طول 33 کيلومتر از فرودگاه امام تا بهشت زهرا که مقصد بعدي امام بود. بين 4 تا 8 ميليون نفر تخمين زده مي‌شد. امام از فرودگاه مستقيما به بهشت زهرا رفتند و ضمن اداي احترام به شهداي انقلاب اسلامي، سخنراني تاريخي خود را در آنجا ايراد کردند. در اين سخنراني امام نخست وزیری شاپور بختیار را غیر قانونی اعلام کرده و فرمودند: «من به پشتيباني اين ملت دولت تعيين مي‌کنم.» بدين ترتيب از ورود امام ده روز تاريخي که بعدها دهه فجر انقلاب اسلامی نام گرفت، سپري شد تا طومار رژيم پهلوي و 2500 سال استبداد شاهنشاهي براي هميشه در هم تنيده شود.:

: 7

دهه فجرمبارک باد

نمودار مقایسه درصد قبولی و میانگین نمرات آموزشگاه راهنمایی آیت الله کاشانی در یک نگاه

با تبریک 12بهمن سالروز ورود حضرت امام خمینی « ره » به مهین اسلامی و آغاز دهه ی فجر انقلاب ، نمودار درصد قبولی و میانگین نمرات امتحانات نوبت اول این آموزشگاه در یک نگاه جهت اطلاع اعلام می گردد.

شگفتیهای شهر سوخته

شگفتیهای شهر سوخته

در روزگاران دور که بشر تازه یک‌جا نشین شده بود، شهری در سیستان پدید آمد که به گفته‌ی باستان‌شناسان به لحاظ بافت شهری، جمعیت، برنامه ریزی شهری و ... اولین شهر جهان بود.

شهر سوخته و تمدن هوشمند و خلاق آن با بیش ازپنج‌هزار سال قدمت، به‌عنوان بزرگ‌ترین استقرار شهرنشینی در نیمه‌ی شرقی فلات ایران، نمونه‌ای منحصر به ‌فرد و حکایت‌گر واقعی علم، صنعت و فرهنگ گذشته‌های دور این مرز و بوم می‌باشد.

شهر سوخته در ۵۶ کیلومتری زابل در استان سیستان و بلوچستان و در حاشیه جاده زابل - زاهدان واقع شده است. این شهر در ۳۲۰۰ سال قبل از میلاد پایه گذاری شده و مردم این شهر در چهار دوره بین سال‌های ۳۲۰۰ تا ۱۸۰۰ قبل از میلاد در آن سکونت داشته اند.

محوطه باستانی شهر سوخته در هزاره دوم و سوم قبل از میلاد، توسط مهاجرانی كه از چهار گوشه به ‌آن مهاجرت كرده‌اند، بنا شده است.سند یا کتیبه ای که نام واقعی و قدیمی این شهر را مشخص کند هنوز به دست نیامده و به دلیل آتش سوزی در دو دوره زمانی بین سال های 3200 تا 2750 قبل از میلاد «شهر سوخته» نامیده می شود.

«کلنل بیت» یکی از ماموران نظامی بریتانیا از نخستین کسانی است که در دوره قاجار و پس از بازدید از سیستان به این محوطه اشاره کرده و نخستین کسی است که در خاطراتش این محوطه را شهر سوخته نامیده و آثار باقیمانده از آتش سوزی را دیده است.

پس از او «سر اورل- اشتین» با بازدید از این محوطه در اوایل سده حاضر، اطلاعات مفیدی در خصوص این محوطه بیان کرده است. بعد از او شهر سوخته توسط باستان‌شناسان ایتالیایی به سرپرستی«مارتیسو توزی» از سال ۱۳۴۶ تا ۱۳۵۷ مورد بررسی و کاوش قرار گرفت.

شهر سوخته دارای تشکیلات مرتب و منظمی بوده و از بعد سازمان‌دهی اجتماعی نیز جزو شهر‌های پیشرفته‌ی زمان خود بوده است. وجود نظام مرتب و منظم آب‌رسانی و تخلیه‌ی فاضلاب، دانش پزشکی پیشرفته و صدها عامل دیگر بر اهمیت این منطقه افزوده است.

این شهر از نادرترین شهرهای باستانی است که در آن، زنان عهده دار امور مالی خانواده‌شان بوده‌اند.

کسب مقام اول کشوری در آزمون رزمندگان توسط دانش آموز مبینا کرمی از راهنمایی نمونه دولتی حضرت معصومه (س)

کسب مقام اول کشوری توسط دانش آموز مبینا کرمی در آزمون رزمندگان رابه همکاران وخانواده محترمشان تبریک می گوییم.

استقبال از دهه مبارک فجر-شهید یاری

افتتاح کلاس های هوشمند مجتمع آیت اله نجومی در دهه مبارک فجر

با عنایت خداوند متعال کلاسهای هوشمند مجتمع آیت اله نجومی(راهنمایی خاتم الانبیا-ابتدایی خلیج فارس و دبیرستانهای شهید دکامی و پروفسور کاظمی ) در دهه مبارک فجر افتتاح میگردد.

متن سخنرانی حضرت امام (ره)در بهمن 57

بسم الله الرحمن الرحيم

تشکیل کمیته دهه فجر مجتمع شهید اشرفی اصفهانی

کمیته دهه مبارکه فجر مجتمع شهید اشرفی اصفهانی،در روز دوشنبه مورخه 1390/11/10در دفتر مرکز مجتمع ،

با حضور مــد یــر مجتمـــع ، معـــاون پرورشی،نمــــاینده معلـــــــمان رییس و اعضــــای انجــمن اولــیاء ومربیان

مجتمـــع شهید اشــــرفی اصفهانی جهت برنامه ریزی برای اجـــرای هرچه بهتر برنامه های دهه مبارکــــه فجر

در مــــــدارس تابعه مجتمـــع بر گزار گردید ودر این کمیته براساس دستورالعملهای مربوطه برنامه های اجرایی

دهه مبارکه فجر در مدارس مجتمع توسط برادر اعظمی مدیر مجتمع تشریح و ابلاغ شد.

اسلاید دهه ی فجر (راهنمایی فرهنگ)

این اسلاید با نرم افزار آفیس توسط دانش آموز پایه اول راهنمایی این آموزشگاه به نام علی طاهری کولانی تهیه شده است.
برای باز نمودن اسلاید از نرم افزار WINRAR استفاده نمایید.

نمودار درصد قبولی دروس به تفکیک پایه (راهنمایی آیت الله کاشانی )

نمودار درصد قبولی دروس در امتحانات نوبت اول (دیماه 90) این آموزشگاه به تفکیک پایه جهت اطلاع ، ارسال می گردد.

برگزاری جلسه انجمن اولیا وشورای دبیران در مورد تجزیه وتحلیل امتحانات ترم اول(فلسطین-باهنر)

بعد ازاعلام نتایج امتحانات ترم ودادن کارنامه به دانش آموزان نتایج آن در یک جلسه سه ساعته از طراحی سوالات تا چگونگی برگزاری ونتایج بدست آمده مورد تحلیل قرار گرفت و تصمیمات ذیل اتخاذ گردید.
1-علاوه بر آزمون ماهانه امتحانات مستمر نیز جزء برنامه باشد
2-کلاس جبرانی برای دانش آموزان ضعیف ومتوسط
3-استفاده از روش تدریس جدید ویا تغییر روش بعضی از همکاران
4-تشویق برترینها ودانش آموزان تلاشگر

بازکردن رگها بدون عمل جراحی

باز كردن رگ قلب و ديگر رگهاي بدن بدون عمل جراحي

با سير و ليمو ترش، رسوبات رگها برطرف و لزوم جراحي قلب منتفي مي شود

اگر رگهاي فلب و يا مغز به علت رسوبات (چربي و يا املاح) تنگ شده باشند، با نوشيدن روزانه يك ليوان كوچك از محلولي كه با تقريبا 30 پر سير پوست كنده شده و 5 ليمو ترش زرد (بيو يا ارگانيستيك) با پوست تهيه مي شود، رسوبات رگها حل و تنگي آنها برطرف مي شود.

ليمو و سير را به طور كامل با ميكسر خورد كرده و با اضافه كردن يك ليتر آب به آن، براي پختن روي اجاق قرار دهيد. به محض جوش آمدن (به اصطلاح با اولين قل)، محلول را از روي اجاق برداريد.

پس از عبور محلول از صافي (صاف كردن)، آن را در بطري دربسته در جاي خنك نگهداري كنيد. نوشيدن روزانه يك ليوان كوچك (به اندازه تقريبا 50 سانتيمتر مكعب) از اين محلول، قبل يا بعد از غذا همان كاري را انجام مي دهد كه در بالا ذكر شد.

اين اندازه از محلول، براي يك دوره ي سه هفته اي و براي يك نفر كفايت مي كند. پس از اين مدت، آثار مفيد آن در تجديد نيروي حيات در تمام بدن احساس مي شود و رسوب گرفتگي رگها و آثار جانبي آن، از قبيل اختلال در بينايي و شنوايي، شروع به رفع شدن خواهند كرد.

پس از اين سه هفته و بعد از يك وقفه يك هفته اي، يك دوره ي سه هفته اي ديگر اين مداوا بايد مانند بالا تكرار شود. بعد از اين مدت، موفقيت قطعي در مداوا حاصل مي شود.

اين مداوا، سالي يكبار بايد انجام گيرد.

بوي نامطبوع سير در اين روش، به اندازه اي كم مي شود كه ديگران را نمي آزارد.

با قرار دادن سير در آب جوش، پوست آن به راحتي كنده مي شود.

خانمي كه براي عمل جراحي قلب در نوبت قرار داشت، با انجام اين مداوا، الزام جراحي برايش منتفي شد. زيرا چربي و رسوب رگهاي وي از بين رفته بودند.

باز كردن رگ ها بدون عمل جراحي

نسخه كلينيك شهر ارلانگن - آلمان (Rezept Klinik Erlangen)

جذب رابطین پژوهشی

فایل ضمیمه را مطالعه فرمایید

معرفي دانش آموزان ممتاز امتحانات نوبت اول ( راهنمايي آيت الله كاشاني )

پس از اعلام نتايج امتحانات نوبت اول ،جهت تشويق و ارج نهادن به تلاش و كوشش دانش آموزان و اجراي مرحله ي اول از طرح تلاش آفرين ، دانش آموزان ممتاز اين آموزشگاه به تفكيك پايه معرفي شدند.

اجراي طرح همگام با قرآن مجتمع آفتاب ولايت ، مدرسه راهنمايي عصمت گروه شهيد رجايي

اشراف امتي حمله القرآن و اصحاب اليل
بزرگواران امت من ,حافظان قرآن و شب زنده داران هستند. رسول اكرم (ص)

برگزاري طرح همگام با قرآن در واحد آموزشي راهنمايي عصمت گروه شهيد رجايي به صورت حفظ آيات قرآن همراه با معني آيات در شروع روز و پايان ساعت كلاس بصورت هماهنگ قرائت مي شود .باشد كه آيات قرآن همراه با فهم معاني آ ن راهگشايي براي فرزندان اين مرز و بوم گردد.

اعلام نتیجه امتحانات-میثاق

طی تشکیل دو جلسه مجمع عمومی اولیاء ومربیان درتاریخهای 5و8بهمن ماه وبه صورت پایه ای کارنامه های نوبت اول دانش آموزان مدرسه غیر دولتی میثاق به اولیاء آنان تحویل شد. دراین جلسات مطالب آموزشی وپرورشی ونیز نتایج حاصله در امتحانات مورد ارزیابی قرارگرفت.

آلبوم تصاویر حضرت امام (ره) به مناسبت ورود به وطن (راهنمایی فرهنگ)

این آلبوم به صورت فلش طراحی شده است برای نمایش آن به نصب FLASH PLAYER 10 نیاز می باشد.

کشف یک معجزه الهی توسط دانشمندان آمریکایی!(بعد از 50 ثانیه از آغاز نماز چه اتفاقی میافتد؟)-خاتم الانبیا

بعد از 50 ثانیه از آغاز نماز چه اتفاقی میافتد؟

کشف یک معجزه الهی توسط دانشمندان آمریکایی!

یک دانشمند آمریکایی به نام "رامشاندرن" در تحقیقی که در مورد وضعیت بدن انسان هنگام نمازخواندن، با مجموعه‏ای از پژوهشگران آمریکایی انجام داد، به فعالیت بیشتر مغز انسان و آرامش روحی هنگام نماز آگاه شد.

در این تحقیق علمی، مشخص شدن این وضعیت پس از 50 ثانیه از آغاز نماز ، آشکار می‏شود. براساس این بررسی ، آمده است:

میانگین ضربان قلب و احتمال لخته شدن خون به صورت مشترک در حین نماز بین20 الی 30 درصد کاهش می‏یابد و همچنین پوست بدن مقاومت بیشتری پیدا می‏کند.

همچنین در عکس‏هایی که از مغز در هنگام نماز گرفته شده است، فعالیت مغز نمازگزار به صورت قابل توجهی در مقایسه با حالت‏های عادی افزایش پیدا می‏کند و نورون‏های عصبی به صورت نورانی در اشعه‏های دریافتی از مغز به نمایش در می‏آید.

روزنامه "واشنگتن‏پست" در این رابطه نوشت: این تحقیقات علمی اسرار نهان مغز انسان را روشن می‏کند. روزنامه " ساینس" نیز با تقدیر از اینگونه تحقیقات بر رابطه قطعی دین و علم تاکید کرد. منبع abna.ir

0000000000000

چرا رو به قبله خوابیدن مستحب است؟

ازحضرت علی عليه السلام منقول است كه : مؤ من بردست راست و رو بقبله ميخوابد اما پادشاهان بر دست چپ ميخوابند. همچنین در روايتی از حضرت صادق ع منقول است كه دراكثر اوقات رسول خدا رو بقبله مى نشست. امروزه تحقیقات علمی ثابت کرده است که :

اگر رو به قبله بخوا بیم آهن در جدار رگ ها رسوب نمی کند و آهن بدن افزایش می یابد و تصلب شرایین و عوارض قلبی ایجاد نخواهد شد .همچنین به کبد که قسمت کننده آهن بدن است ، لطمه شدید وارد نمی شود.

منظور از روبه قبله خوابیدن این است که سر روبه مغرب و پا رو به مشرق قرار گرفته و صورت رو به قبله باشد . تامین مناسب آهن بدن برای دختران نوجوان بیش از دیگران ، ضروری به نظر می رسد.

......................

آوای قرآن ، تأثیر مثبتی بر درمان ناباروری زوجین دارد.

تصویر نمودار درصد قبولی راهنمایی رضوان

اعلام نتايج امتحانات نوبت اول ( راهنمايي آيت الله كاشاني )

با استعانت از خداوند سبحان و تلاش كادر اجرايي ، امروز يكشنبه مورخ 9/11/90با اعلام قبلي اولياء دانش آموزان با مراجعه به مدرسه ، كارنامه ي امتحانات نوبت اول فرزندان خود را دريافت نمودند .

اهم فعالیت های انجام شده در دیماه 90 مدرسه هاجر

به نا م خدا
مهمترین فعالیتهای انجام شده در دیماه 90 مدرسه راهنمایی هاجر .
1)-ارائه برنامه امتحانات مستمر و امتحانات شفاهی ترم اول .
2)-برگزاری امتحانات مستمر در سالن جلسات جهت آمادگی بیشتر دانش آموزان .
3)-ارائه کارنامه مستمر دیماه هم مانند آبان و آذر ماه به اولیائ دانش آموزان .
4)-برگزاری جلسات کاهش اضطراب واسترس با حضور مدرس خانواده و مشاور مدرسه .
5)-برگزاری جلسه آماده سازی دانش آموزان برای امتحانات توسط مدیر ،مربی ،مشاوره مدرسه .
6)-جمع آوری سوالات امتحانات از همکاران وتایپ ،تکثیر و آماده کردن آن جهت برگزاری امتحانات .
7)-آماده کردن سالن جلسات ،دفتر بازدید،کارت دانش آموزان و...
8)-برگزاری مجمع عمومی انجمن اولیا و مربیان وبیان نکات مهم توسط مدیر و مشاوره مدرسه .
9)- اجرای برنامه توسط دانش آموزان و سخنرانی مدیر و مربی پرورشی در روز بصیرت و میثاق با ولایت.
10)-بازدید بازرسان ناحیه ازنحوه برگزاری جلسات امتحانات مدرسه (آقایان امینی،چهری،.علیئی و طاهرنیا...).
11)-شرکت همکاران و دانش آموزان به همراه خانواده در مراسم اربعین حسینی که از طرف آموزش وپرورش برگزار شد .
12)-برگزاری مراسم 28صفر وشهادت امام رضا توسط دانش آموزان پایه دوم مدرسه .
13)-اجرای روز هوای پاک در مدرسه توسط مربی بهداشت ودانش آموزان پایه اول .
14)-برگزاری برنامه های مربوط به هفته شوراهای آموزش و پرورش توسط دانش آموزان پایه سوم .
15)-برگزاری جلسه نشست دینی با حضور حاج آقا عصا پور و دانش آموزان پایه سوم .
16)-ارائه کارنامه ترم اول در روز دوشنبه 3/11/90به دانش آموزان مدرسه .
17)اخصاص سه روز جهت اعتراض دانش آموزان و رسیدگی توسط همکاران .
18)- معرفی نفرات اول تا سوم و تلاشگران جهت اهدای جوایز در جشن تلاش .
19)- خرید جوایز جهت جشن تلاشگران ونفرات برتر درسی و مسابقات مدرسه .
20)-برنامه ریزی وآمادگی جهت برنامه های دهه فجر و بهمن ماه------ جهت دیدن تصاویر روی عنوان خبر کلیک کنید)..

ضد ارزشها وهشدارها از نهج البلا غه حکمت 150 شاهد یاران امام(ره)

باسمه تعالی
• نهج البلاغه حکمت50 ضد ارزش ها و هشدارها ( اخلافی ،اجتماعی،سیاسی)

چرا بعضی از معلمین نسبت به تجدید نظر در شیوه های آموزشی توجه ندارند؟(برگرفته از وبلاگ مدرسه راهنمایی شهید مدرس )

چرا بعضی از معلمین نسبت به تجدید نظر در شیوه های آموزشی توجه ندارند؟علت این امر عبارتند از :
الف- آگاهی نداشتن از تغییرات لازم درروشهای آموزشی
ب- نبود دانسته ها و مهارت های لازم
ج- بی اعتمادی به نتیجه تغییر روش

الف- آگاهی نداشتن از تغییرات لازم درروشهای آموزشی
بعضی معلمان تغییر روش آموزشی را لازم نمی دانند آنها باور دارند که وظیفه خود را به خوبی انجام می دهند و یا لا اقل آن چه را می توانند عمل می کنند. اینان ضرورت تغییر روش را در جنبه هایی از کارکرد تدریس خود نمی پذیرند، در این مورد تلاشهایی به منظور افزایش اثر بخشی معلمان انجام گرفته تا معلمان را از عملکرد خود آگاه کنند
ب- فقدان دانش و مهارت های کافی برای ایجاد تغییر:
این که فقط نیاز به تغییر را بشناسیم در خیلی از موارد ما را به مقصود نمی رساند .دستیابی به پیشرفت آموزشی به داشته ها و مهارتهای معلم بستگی دارد. معلمان می توانند مهارتهای خود را از راههای زیر کسب نمایند .

1-دوره کارآموزی قبل از خدمت2- کتابهای راهنما و دستورالعملها3- دوره کارآموزی ضمن خدمت
ج- بی اعتمادی به نتیجه تغییر روش
بعضی از معلمان بر این باورند که تاثیرشان در زندگی دانش آموزان اندک است بحث بر سر این نیست که این معلمان چه می گویند و چه می کنند بلکه آن است که آن ها نمی توانند در تدریس خود موفق باشند. بیشتر دانش آموزان آن ها همواره در یادگیری ناموفق اند و معلمان آن را به ویژگی های دانش آموزان و یا ناهنجاریهای خانوادگی آنها نسبت می دهند.

استفاده از مطالب کتب درسی درجهت پرورش ورشد تربیتی دانش آموزان(فاطمه الزهرا)

با توجه به این که مطالب کتب درسی درجهت پرورش ورشد تربیتی دانش آموزان می باشد ودر بعضی دروس مستقیما به این مطلب اشاره شده بر آن شدیم تا نکته های آموزنده واخلاقی راکه همواره در زندگی روزمره ی دانش آموزان کاربرددارد نوشته ودر معرض دید آنان قرارداده تا همیشه ماندگار وبه عنوان ملکه ی ذهن آنان در آید

اجرای مرحله اول طرح مدام (فاطمه الزهرا)

دیروز شنبه 90/11/8مرحله اول طرح مدام با همکاری دانش آموزان درسطح آموزشگاه برگزار گردید
درپی اجرای این طرح دانش آموزان توانایی ها وواستعدادهای خویش رامحک زده واین طرح با استقبال خوب همکاران ودانش آموزان
همراه گردید

تهیه و ارسال cd فعالیت های سه ماهه (راهنمایی آیت الله کاشانی ) با فرمت power point

اهم فعالیت های انجام شده درسه ماهه ی (مهر ، آبان و آذر ) با مستندات به صورت power pointمتشکل از 60 اسلاید توسط معاون فناوری با نظارت مدیریت مدرسه ، تهیه و تولید وجهت اطلاع به دایره محترم آموزش راهنمایی و گروه های آموزشی متوسطه ارسال گردید. گزارش اهم فعالیت های سه ماهه ی دوم نیز در دست تهیه است و در هفته ی آخر اسفند ماه ارسال خواهد شد.

شیوه نامه جشنواره الگوهای برتر تدریس راهنمایی

لطفا فایل پیوست را دانلود فرمایید.به اطلاع دبیرا ن محترم رشته ادبیات فارسی و علوم اجتماعی رسانیده شود..

نحوه برگزاری جلسات شورای معلمان-دانش باهنر

با سلام به اطلاع می رساند که پیشنهادات مطرح شده برای اداره جلسات شورای معلمان به شرح زیر به حضورتان اعلام می گردد
1- پیشنهاد می گردد که در شروع جلسه مدیر مطالب کلی و لازم و ضروری را بیان نموده و بقیه وقت جلسه در اختیار همکاران باشد
2- دبیران هر رشته در مدرسه که قبلا اعلام امادگی نموده اند در جلسه شورای معلمان فقط در رابطه با یک درس بحث و گفتگو نمایند
3- مطالب مفید و تازه جهت اطلاع به سایر مدارس به اداره ارسال گردد
4- به عنوان مثال مطالب قابل ارائه در جلسه شورای معلمان رشته دینی و عربی و قران به شکل زیر می تواند باشد
دبیر ان دینی این مدرسه عنوان نمودند که مادر و پدر پرورش دهنده جان و استاد پرورنده روان است ( از عنصر المعالی )
رعایت اصول و آداب همنشینی بهتر از هر مدرک دانشگاهی برای فرزندانتان کار امد خواهد بود و سبب پیشرفت آنها در زندگی می شود
معلم خوب کسی است که فراگیرانش یک جا هم درس معاد می دهد هم درس معاش
دبیران ادبیات مدرسه همچنین عنوان نمودند انشا فارسی قلب تپنده نظام اموزشی است
انشا امر خطیر نوشتن است اگر با هم امیخته شود شخصیت دانش اموز را به نیکو ترین وجه اعتلا می بخشد
اینده کودکان بسته به تربیت انان است
در برنامه درسی مطالبی باید گنجانده شود که در آینده به کار دانش اموزان بیاید
دبیران علوم تجربی عنوان نمودند تفاوت های فردی دانش اموزان :تفاوت فردی در هوش ،تفاوت های فردی در انگیزش،تفاوتهای روانی و جسمانی ،تفاوتهای قوای جسمانی
فعالیتهای انجام شده مدرسه راهنمایی دانش گروه شهید باهنر
1- اجرای طرح مدام در تاریخ 90/9/22 که سی دی ان هم ارسال گردیده
2- مرحله دوم طرح مدام نیز در تاریخ 90/12/15 می باشد
3- برگزیدگان موضوع انشا در خصوص سر شماری نفوس و مسکن دانش اموز کتایون میرزایی و مریم خدایاری می باشند که از طرف
فرمانداری کارت هدیه و لوح تقدیر نیز اهدا گردیده است
4- دبیر علم مدرسه خانم لیلا سادات محسنی در خصوص تحلیل محتوی علوم سوم برگزیده شده است

برگزاری کلاس آموزش وبلاگ نویسی(شاهد یاران امام (ره))

برگزاری کلاسهای آموزش وبلاگ نویسی به مناسبت دهه مبارک فجر در پی سخنان رهبر فرزانه انقلاب در خصوص مقابله با جنگ نرم و استفاده مناسب دانش آموزان از فضای مجازی در جهت پیشبرد طرح (هر شهید یک وبلاگ) از شهدای گرانقدر استان کرمانشاه در کارگاه کامپیوتر

ده دلیل برای استفاده از مرورگر گوگل کروم google chrome

مرورگر Google Chrome سریعتر از رقبای خود بروز رسانی می شود گوگل مرتبا نسخه های جدید این مرورگر را با امکانات و کارایی بهتر عرضه می کند درادامه 10 مزیت و برتری مرورگر وب گوگل کروم نسبت به رقبای خود یعنی Internet Explorer و Firefox را معرفی می کنیم.

تبدیل صدا به متن

با قابلیت جدید Speech to Text در Google Chrome دیگر نیازی به تایپ کردن ندارید این قابلیت در تمام وب سایت ها فعال نیست ولی در اکثر سرویس های گوگل به خوبی کار می کند. در سرویس هایی که از این قابلیت پشتیبانی می کنند یک آیکان میکروفن در صفحه نمایش داده می شود که با کلیک برروی آن می توانید متن جملات مورد نظر خود را به زبان انگلیسی بگوید تا مرورگر آنها را به متن تبدیل کند از جمله سرویس هایی که از قابلیت Speech to Text پشتیبانی می کنند می توان به Google Search و Google Translator اشاره کرد.

از فایل های مخرب و ویروسی در امان باشید

گوگل به تازگی قابلیت جدیدی را برای مرور امن در وب معرفی کرده است. قبل از شروع دانلود فایل با گوگل کروم، فایل مورد نظر با دیتابیس موتور جستجوی گوگل مطابقت داده می شود و در صورت احتمال ویروسی و یا مخرب بودن فایل، به کاربر هشدار داده می شود. IE و Firefox نیز کاربر را از سالم نبودن برخی از فایل ها مطلع می سازند ولی هیچ کدام به دیتابیس قدرتمند و غنی گوگل دسترسی ندارند. از طرفی ابزار Safe Browsing کروم، امکانات بسیار پیچیده تر و دقیق تری برای تشخیص فایل های ویروسی و مخرب دارد.

دسترسی سریع به تنظیمات

Chrome برخلاف Firefox و Internet Explorer، تنظیمات را سریعتر و در یک تب مانند صفحات وب نمایش می دهد مرورگرهای دیگر تنظیمات را در یک کادر محاوره ایی جداگانه نمایش می دهند. در Chrome می توان از طریق جستجو سریع، تنظیمات مورد نظر را به سرعت پیدا کرد. کاربر همچنین می تواند یک تنظیم خاص و یا بخشی از تنظیمات شخصی را Bookmark کند تا در مراجعات بعدی به سرعت به آنها دسترسی داشته باشد

اجرای فایل های Flash در Sandbox

flashChrome برای جلوگیری از ویروسی شدن کامپیوتر کاربر توسط محتوای آلوده Flash از Sandbox استفاده می کند. Chrome فایل های فلش را در محل امن و جدا از هسته مرورگر (Sandbox) اجرا می کند و به این ترتیب سیستم از مشکلات امنیتی و کدهای مخرب فلش در امان خواهد بود.

نشت دینی مدرسه راهنمایی ملاصدرا

رسیدن بخش نامه خبر از برگزاری جلسه ونشتی دینی می دادباحضورروحانیونی اعزامی ازقم به مناسبت دهه آخرصفر،درابتدا تصمیم گرفتیم که نشت باحضور دانش آموزان پایه اول برگزارگردداما هنگام ورود جناب آقای حجه الاسلام والمسلمین الهی نژادونحوه برخورد وصحبت کردنشان مصصمم گردیدیم که دانش آموزان پایه های دوم وسوم را برای نشت دینی درنماز خانه مدرسه جمع نموده وجلسه پرسش وپاسخ با حضور ایشان بر گزارگرددبعد ازجلسه صحبت های دانش آموزان بسیارشنیدنی بود اکثرا"تقاضا می نمودند که جلسه ای درزمان دیگر باحضور ایشان برگزارگردد .ایشان بااستفاده ازروشهای فعال تربیتی وروانشناسی توانسته بودند تاثیر خوبی روی دانش آموزان بگذارند .اززحمات ایشان وکلیه همکارانشان تشکرمی نمائیم

آموزش تولید محتوا در مدرسه راهنمایی ملاصدرا

معلمین در مدارس هوشمند باید مهارت های مورد نیاز را در این مدارس فرا گیرند استفاده از نرم افزار ها بخشی از مهارت های این مدارس است لذا معلمین باید بتوانند طرح خود را برای استفاده از محتوا الکترونیکی در برنامه درس ارائه کرده و محتوا راتالیف نمایند . معلمان در کنار دانش آموزان یاد می گیرند و به جای ارائه یک طرفه آموزش نقش تسهیل کننده را در خود آموزی و یادگیری دانش آموزان برعهده خواهند داشت با توجه بی این اوصاف این واحد آموزشی هم زمان با آغاز ماه مبارک ربیع الاول روز چهارشنبه 5 / 11 / 1390 اقدام به برگزاری کلاس تولید محتوا برای همکاران نمود .به امید موفقیت کلیه همکاران. ( مدرسه راهنمایی ملاصدرا )

شناسایی و معرفی دانش آموزان برتر و دانش آموزان تلاشگر در راهنمایی میردامادباهنر

پس از توزیع کارنامه ها بین دانش آموزان میرداماد باهنر دانش آموزان برتر( نفرات اول تا سوم ) شناسایی ومعرفی گردیدند. به همین منوال دانش آموزان تلاشگر که در نوبت اول نمرات خود را ارتقا داده بودند و دانش آموزان ضعیف برای توجه بیشتر شناسایی و مورد کند وکاو همکاران و کادر دفتر قرار گرفتند. انشاءالله به زودی با اهدای جوایز نیز مورد تقدیر یا توجه قرار خواهند گرفت.

برگزاری مراسم سوگواری در میردامادباهنر

به مناسبت شهادت امام رضا در میردامادباهنر مراسم سوگواری با حضور مداح اهل بیت و همکاران و دانش آموزان برگزار گردید.

درخشش دانش آموزان مدرسه راهنمایی فضیلت در دهمین جشنواره سراسری قرآن و عترت بسیج دانش آموزی

کسب یک مقام اول - دو مقام دوم و یک مقام سوم در مسابقات دهمین جشنواره قرآن و عترت بسیج دانش آموزی

کوثر پاهکیده نفر اول رشته مفاهیم
مریم عزیزی نفر دوم رشته قرائت
سمیه نیک پی نفر دوم رشته عترت و نفر سوم رشته قرائت
آرزوی توفیق برای این عزیزان را داریم.

آزمون تست فصلی در مدرسه راهنمایی نمونه دولتی حضرت معصومه (س) برگزار گردید.

آزمون تست فصلی مدرسه راهنمایی نمونه حضرت معصومه (س)ونمونه امام علی (ع) بصورت هماهنگ روز دوشنبه 90/11/3 راس ساعت 11صبح در مدارس فوق برگزار گردید.

تبریک حلول ماه ربیع الاول ( مدرسه راهنمایی آیت الله کاشانی)

ماه ربیع الاول بهارماه هاست ؛ به جهت این که آثار رحمت خداوند سبحان در آن هویداست .زیرا در این ماه مبارک پیامبر خاتم حضرت محمد (ص) که « رحمه للعالمین » است دیده به جهان می گشاید. فرا رسیدن این ماه را به تمام مسلمین جهان مخصوصاً فرهنگیان این دیار تبریک و تهنیت عرض می نمائیم . امید است عزاداری هایتان در ماه های محرم و صفر مقبول درگاه حق تعالی قرار گرفته و اجر و مزد آن را از خداوند باریتعالی دریافت نمائید.

روز سه شنبه 90/10/27 روز مدرسه زندگی به مناسبت بزرگداشت هوای پاک ورفع خستگی دانش آموزان بعد از امتحانات ترم اردویی در مدرسه راهنمایی نمونه حضرت معصومه (س) برگزار گردید.

روز سه شنبه 90/10/27 روز مدرسه زندگی به مناسبت بزرگداشت هوای پاک ورفع خستگی دانش آموزان بعد از امتحانات ترم اردویی در حیاط آموزشگاه با حضورکلیه دانش آموزان وهمکاران برگزار گردیدکه مورد استقبال واقع شد .

برنامه استفاده دبيران از كلاس هوشمند

ارسال اسامی دانش آموزان ممتاز (خرداد 90) فرزند فرهنگی شاغل به تحصیل در مدارس راهنمایی ناحیه جهت صدور تشویقی اولیای محترم آنان

شایسته است مدیران محترم برابر فرم موجود در قسمت فرم های اداری این سایت و توضیحات مندرج در آن ، نسبت به معرفی  دانش آموزان ممتاز  فرزند فرهنگی شاغل به تحصیل در آن واحد آموزشی حداکثر تاتاریخ 1390/11/12 اقدام فرمایند.تصویر کارنامه خرداد 90 دانش آموزان معرفی شده به پیوست فرم الزامی می باشد 

بازدید معاونت محترم آموزش ابتدایی و جمعی از کارشناسان ناحیه از مجتمع کوثر

د ربازدیدی که درمورخ دوشنبه سوم بهمن ۱۳۹۰ازطرف مسولین ناحیه ۳به عمل آمد.

معاون محترم آموزشی خانم رد گاه وکارشناسان آموزش ابتدایی وراهنمایی خانم تسلیمی ،خانم

رنجبروهمچنین آقای کریمی کارشناس سواد آموزی ناحیه با مدیر مجتمع مسائل آموزشی را

مدنظر قرار داده ودر رابطه با امتحانات نوبت اول وطرحهای کرامت ،مدام ، همگام با قرآن طرح ۳-۳-۶و

نهضت سواد آموزی به گفتگو پرداختند. ودر ادامه با حضور خود در جمع معلمان ودانش آموزان مدارس

تحت پوشش این مجتمع پیشنهادات ونظرات همکاران رادر موارد مختلف آموزشی مورد بحث وگفتگو قرار دادند.

یک نشانه قرآنی در دانمارک + عکس(راهنمایی حضرت امنه)مجتمع شهید اشرفی صفهانی

به گزارش آتی نیوز؛ در شمالی ترین،شهر دانمارکی ها می توان یک نشانه قرآنی را دید. در شهر توریستی اسکاگن این زیبایی را می توان در سجیه دید. جایی که دریای بالتیک و دریای شمالی بهم می پیوندند. دو دریای مختلف با هم یکی نمی شوند و بنابرین این پدیده زیبا بوجود می آید و این همان چیزی است که در قرآن آمده است.

در قرآن بارها از آیات و نشانه های خداوند شنیده اید. اما هیچ گاه به آنها در اطرافمان توجه نکرده ایم. این یکی از همان نشانه های است که خداوند در آیات مختلف درباره آن سخن گفته است. با دیدن این مناظر عجیب و زیبا، می توان بیشتر تعمق کرد.

سورة مباركه الرحمن

مَرَجَ الْبَحْرَيْنِ يَلْتَقِيانِ (19) بَيْنَهُما بَرْزَخٌ لا يَبْغِيانِ (20) فَبِأَيِّ آلاءِ رَبِّكُما تُكَذِّبانِ (21) يَخْرُجُ مِنْهُمَا اللُّؤْلُؤُ وَ الْمَرْجانُ (22)

19. دو دريا را به گونه اي روان كرد كه با هم برخورد كنند.20. اما ميان آن دو حد فاصلي است كه به هم تجاوز نمي کنند.21. پس كدامين نعمتهاى پروردگارتان را انكار مى‏ كنيد؟ 22. از آن دو، مروارید و مرجان خارج مى‏ شود.

تقدیم کارنامه نوبت اول به اولیا دانش آموزان مدرسه شهید یاری

روز دوشنبه کارنامه دانش آموزان به اولیای آنان تقدیم گردید.

ايران در عزاي هشتمين امام خود سياهپوش شد

 


مردم مسلمان ایران اسلامی همزمان با سی ام صفر، سالروز شهادت جانسوز امام رضا (ع) یكپارچه سیاهپوش و غرق درماتم و عزاست و در جای جای كشور به سوگواری آن حضرت مشغول هستند. به گزارش خبرنگاران ، عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) از دوشنبه شب و صبح روز سه شنبه بابرپایی محافل عزاداری و دعا در مساجد، حسینیه ها در كنار بقاع متبركه در سوگ ماتم هشتمین پیشوای مسلمانان جهان به عزا و ماتم نشسته اند.

نفرات ممتاز امتحانات نوبت اول مدرسه راهنمایی شیخ مفید

نفرات ممتاز سال اول :(عکس شماره 1 )
1- مشکات محمدی معدل 19/88
2- سعیدرضا حمزه لو معدل 19/88
3- علی اکبری معدل 19/72
4- آرین حبیب اله زاده معدل 19/53

نفرات ممتاز سال دوم :(عکس شماره2 از راست به چپ)
1-آرمین نعمتی معدل 20
2- مهدی حقانی معدل 20
3- امیرحسین مرادی معدل 19/81
4-پارسا شاه رضولی معدل 19/65

نفرات ممتاز سال سوم (عکس شماره 3 ازچپ به راست)
1- مهدی یاوری کیا معدل 20
2- سید پارسا ناصری معدل 20
3- محمدحسن صیادی معدل 20
4- سید سعید ناصری معدل 19/88
5- محمدسعید مرادیان معدل 19/85

برگزاری دعای پرفیض توسل در راهنمایی شهید عباس یوسفی گروه شهید رجایی

بمناسبت دهه ی آخر ماه صفر وهمزمان با ایام رحلت پیامبر اکرم (ص)وشهادت امام حسن مجتبی (ع) وامام رضا (ع) مراسم پرفیض دعای توسل وعزاداری باحضور پرشور دانش آموزان وهمکاران مدرسه در روز دوشنبه مورخه 90/11/3درمحل نمازخانه مدرسه بعد از اقامه نماز ظهر وعصر برگزار گردید

اعلام نتایج امتحانات نوبت اول راهنمایی شهید عباس یوسفی گروه شهید رجایی

با تلاش کلیه همکاران محترم وعوامل اجرایی مدرسه کارنامه نوبت اول جهت اطلاع دانش آموزان واولیاء محترم در اختیار آنان قرار گرفت لازم به یاد آوری است تمام نمرات دانش آموزان در سطوح مختلف مورد تجزیه وتحلیل قرار گرفته وتمام نتایج این بررسیها به اطلاع دانش آموزان واولیاء وهمکاران محترم وهمچنین کارشناسی محترم آموزش راهنمایی ناحیه 3خواهد رسید شایان ذکر است که ازمجموع 278دانش آموز تعداد136نفر از دانش آموزان توانسته اند معدل 18وبالاتر از آ ن کسب نمایند که قرار در است به نحو شایسته ای از دانش آموزان تقددیر بعمل آید

فرم اسامی دانش آموزان ممتاز فرزند فرهنگی

اهم گزارش مجتمع آفتاب ولایت ، مدرسه راهنمایی عصمت گروه شهید رجایی به مناسبت هفته شوراهای آموزش و پرورش

- در تاریخ 90/10/26 - سخنرانی آقای اعتصامی کارشناس مسئول اداره کل آموزش و پرورش - اجرای مسابقه نجم الهدی - 90/10/27 - برگزاری مسابقات هندبال دانش آموزان به مناسبت هفته شوراهای آموزش و پرورش - اجرای تغذیه سالم با مشارکت اولیاء

برگزاری مراسم عزاداری به منا سبت ماه صفر راهنمایی شاهد یاران امام

با نام خدا
به مناسبت بزرگداشت ایام پایان صفر سالروز رحلت پیامبر اعظم (ص) و شهادت سبط اکبرش امام حسن مجتبی (ع ) و شهادت سلطان قلبها حضرت علی ابن موسی الرضا (ع)

مراسم عزاداری و دعای توسل با حضور همه ی همکاران و دانش اموزان د ر آموزشگاه شاهد یاران امام (ع) در روز دوشنبه 90/11/3 برگزار گردید.

نشست سیاسی ولایتی بصیرت (راهنمایی فرهنگ)

به مناسبت رحلت پیامبر اکرم (ص) وشهادت امام حسن (ع) وامام زضا ( ع) در نماز خانه مدرسه نشست سیاسی وولایتی بصیرت با حضور جمعی از دانش آموزان بسیجی برگزار گردید. در این نشست نگاهی کوتاه به زندگی پیامبر وامامان معصوم اشاره گردید ودانش آموزان به پیروی از راه این ائمه والگو قرار دادن آ ن ها در زندگی دعوت شدند.؛که با بینش وبصیرت کامل همواره حافظ نظام جمهوری اسلامی وپیرو ولایت باشند.

نوآوری چیست؟{مجتمع سعادت}

نوآوری تغییری است که بتواند در یک جریان بهبود به‌وجود آورد. هیچ حرکتی به خودی خود منجر به بهبود نمی‌شود. نوآوری را می‌توان مترادف با تغییر مفید دانست1. ایجاد تغییرهای مفید در جوامع، آموزش‌دهنده ریشه‌ای‌ترین و پایدارترین نوآوری‌ها هستند. گستره نوآوری‌ها در سازمان‌ها و واحدهای آموزشی بی‌کران است. چون نیازها و ضرورت‌ها، مدام رخ می‌نمایند. مدیران و برنامه‌ریزان نوآور همواره در صدد بالا بردن توانمندی‌های خود هستند. آنان با توجه به عوامل ناکام‌کننده به تقویت عواملی می‌پردازند که کامیابی‌ها را به ارمغان می‌آورند و این همان گشودن پنجره‌های آگاهی به روی فراگیران است2.
فعالیت‌های آموزشی مدارس بر پایه «آماده‌سازی» فراگیران و تقویت «خودآموزی» آنان شکل گرفته است. برجسته‌ترین تغییراتی که در آموزش و پرورش موجب تحول و نوآوری می‌شود را می‌توان تغییر در شیوه کارمعلم (بهسازی کیفیت تدریس معلمان)، سهیم کردن معلمان و کارکنان در مدیریت و اداره مدرسه، افزایش نیروهای موجه معلم‌یار، گسترش کارافزارهای آموزشی و ایجاد عادت به مطالعه و تحقیق در دانش‌آموزان دانست3.

جلسه انجمن اولیاء مدرسه راهنمایی عباس یوسفی باهنردرمورخه 28/10/90

چگونه استرس درمحیط کاررا مدیریت کنیم.(مجتمع سعادت)

بسیاری مردم مدعی هستند که قسمت اعظم استرس‌های آنها مربوط به شغل‌شان است.
استرس بخشی طبیعی از زندگی است، اما استرس بیش از اندازه می‌تواند علاوه بر تاثیرات مخرب بر بهره‌وری فرد، سلامت روح و جسم وی را نیز به مخاطره اندازد.
اما خوشبختانه باید گفت که استرس پدیده‌ای قطعا قابل کنترل و مدیریت بوده و کمتر از آنچه که شما فکر می‌کنید بغرنج و پیچیده است.
همینطور که مقدار کم استرس مفید است، مقدار زیاد آن می‌تواند جدا مضر باشد. اگر شغل شما بر زندگی شخصی‌، عادت‌های خواب‌ یا حتی سلامت‌تان تاثیر می‌گذارد، به معنی این است که وقت آن رسیده که با تکنیک‌های مدیریت استرس آشنا شوید.
به احساسات و حالت‌های خود توجه کنید و هرگاه احساس کردید که لازم است یک استراحتی به خود بدهید، قطعا این کار را بکنید.
حجم کار زیاد اغلب باعث می‌شود فرد احساس سردرگمی و در هم شکستگی کند. با یک کپه تکالیف روی هم انباشته شده که مشخصا نمی‌رسید انجام‌شان دهید مواجه هستید؟ یک عالمه کار که وقت برای انجام دادن‌شان ندارید، روی سرتان ریخته است؟ در این شرایط ضروری است وقت بگذارید و بررسی‌ کنید ببینید بهترین شیوه تقسیم وقت برای انجام کارها چیست.
هر روز صبح وقتی به محل کار می‌رسید، کارها و فعالیت‌های آن روز خود را برنامه ریزی کنید. در پایان روز هم حتما یک مرور و جمع بندی انجام دهید ببینید به چه کارهایی رسیدید و چه کارهایی را موفق به انجام دادن‌شان نشدید و در نهایت یک برنامه‌ریزی هم برای چند روز آینده خود داشته باشید.
همین که ایده بهتری در مورد وظایف و مسئولیت‌های خویش داشته باشید، کمک می‌کند که احساس بهتری هم در مورد کارهای خود داشته باشید.
فرق نمی‌کند که این استراحت یک خروج کوتاه 15 دقیقه‌ای از محل کار باشد یا یک تعطیلات طولانی 15 روزه، به هر شکل این استراحت و زمانی را بدون فکر کار گذراندن، لازم است و بسیار به آرامش شما کمک می‌کند. محل کار اغلب می‌تواند بر احساس استرس و تنش شما تاثیر بگذارد بنا بر این خارج شدن از آن فضا حتی برای دقایقی کوتاه می تواند برای شما آرامش به همراه داشته باشد و بتوانید با احساس بهتری در باقیمانده ساعت به کار خود ادامه بدهید.
اگر باسرعت حداکثر گرم کار هستید و پیوسته مشغله دارید و همین امر باعث استرس بسیاری در شما شده است، دیگر وقت آن رسیده که از کسی کمک بگیرید.

تهیه ی نرم افزار مداحی ماه صفر(راهنمایی فرهنگ)

به مناسبت ایام سوگواری رسول رحمت(ص) وامام حسن مجتبی(ع) وامام رضا (ع) توسط معاون فناوری این آموزشگاه یک نرم افزار مداحی طراحی وتهیه شده است که تصاویر آن ضمیمه می باشد.

یا رسول اللّه! امروز ماتم سرای دل را به نام تو، سیه پوش کرده ایم و نام مبارک تو را با درود و تحیّت بر زبان جاری می سازیم .

یا رسول الله ! مثل تو دیگر در پهنه زمین تکرار نخواهد شد، اما با تکرار صلوات بر تو، نور حضورت را در قلب خود احساس مى کنیم.
اللهم صلی علی محمد و آل محمد
رحلت پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) و امام حسن مجتبی(علیه السلام ) و آفتاب هشتم امامت حضرت علی ابن موسی الرضا(علیه السلام) تسلیت باد ...

نشست دینی باحضور حاج آقا عصاپور (مدرسه راهنمایی آیت الله کاشانی )

روزشنبه مورخ 90/11/1نشستی دینی با حضور روحانی محترم حاج آقا عصاپور اعزامی از قم به مناسبت دهه ی آخر صفر با موضوع « پاسخ به سوالات دینی و شرعی » درمدرسه راهنمایی آیت الله کاشانی برگزار شد . دراین جلسه دانش آموزان سوالات خود را مطرح و جواب لازم را دریافت نمودند.

برگزاری کلاس آموزش تحقیق و پژوهش(شاهد یاران امام (ره ) )

با یاد خدا در مورخه 90/11/3 دومین جلسه آموزش تحقیق و پژوهش توسط سرکار خانم زهره بالا گبری در سالن اجتماعات این آموزشگاه برگزار گردید.

کارنامه مستمر پیشنهادی(تغییر کارنامه ارزشیابی مستمربه صورت ازمایشی)حضرت آمنه(س)

با توجه به سوالات مکرر دانش آموزان از دبیران خود که نمره انان خوب است یاعالی یا...کارنامه مستمرپیشنهادی طراحی گردیدوبه صورت آزمایشی اجرا شد.لذا دراین کارنامه علاوه بر نمرات کمی از ارزشیابی کیفی استفاده شده است واین ملاک که دانش آموز در مقیاس ترتیبی عالی/خوب/متوسط/ضعیف در کدام یک از این ترتیب ها قرار می گیردتوسط معلم و شناخت او از دانش آموز در طی یک دوره ویا یک ماه مشخص می گردد.این روش باعث می شود که اولا"استرس دانش آموز با دیدن یک نمره ی کمی کاهش یابدو ثانیا"هم دانش آموزوهم والدین او مطلع شوند که دانش آموزدرطی یک ماه گذشته فعالیتش عالی بوذه یا خوب ویا متوسط یا ضعیف...اجرای این روش به صورت آزمایشی در ارزشیابی مقطع راهنمایی می تواندتجربه ی خوبی باشدو می توان نتایج حاصل ازاین کارنامه (کمی/کیفی)رابا نتایج سالهای قبل مقایسه کردو به نقاط نظر مشترک دست یافت.

به بهانه 28 صفر:خورشيد به‌سوگ مصطفي(ص) مي‌گريد

 
  سالروز وفات ختم رسل حضرت محمد(ص) و دردانه اش کریم اهل بیت(ع) آن چنان داغی بر جان جهان گذاشته است که گویی در این روز خورشید در سوگ مصطفی(ص) و مهتاب به حال امام حسن مجتبی‌(ع) همراه با اهل زمین می‌گریند.

محمد(ص) در هنگامه‌ای از زمان که انسانیت در تاریکی فرو رفته بود از سوی پروردگارش به سوی خلق فرو فرستاده شد. او که بهترین خلق خدا و کامل کننده پیامبران پیشین بود، همچون نوری در تاریکی، منادی وحدت و نجات دهنده انسانیت شد.
او بود که الفبای برادری را به انسا ن ها یاد داد و در مقابل تعصب بی حد و مرز قوم عرب با قدرت ایستاد و ناجی دخترکان بی گناه شد و در آن هجوم جهل و خرافه و کفر که از هر سو انسانیت را درمی نوردید، بانگ راستی و درستی و یکتاپرستی را طنین انداز کرد.
به کودکان عشق می ورزید و یتیمان را در آغوش می کشید. او نهایت همه خوبی ها و هر چه خوبی در عالم بود آغازی در برابر لطف بی اندازه اش.

چگونه در yahoo ایمیل بسازیم؟

 

برگزاری مراسم عزاداری بیست و هشتم ماه صفر در مجتمع شهید اشرفی اصفهانی

در آستانه بیست و هشتم ماه صفر سالروز رحلت نبی مکرم اسلام حضرت محمد (ص) وشهادت امام حسن مجتبی (ع)

روز شنبه مورخه 1390/11/1مراســم عــــزاداری وســـوگـــواری در مــــــرکـــــز مــــجتمــــع شهـــــید اشـــــرفی اصفهــانی

با شرکت همــــکاران ودانش آمـــوزان مـــدرسه راهنمــــایی ســـرباز شهــــید بــرگـــزار گــردید .

نکته ای زیبا از دکتر حسابی(خاتم الانبیا)

یکی از دانشجویان دکتر حسابی به ایشان گفت : شما سه ترم است که مرا از این درس می اندازید . من که نمی خواهم موشک هوا کنم . می خواهم در روستایمان معلم شوم .
دکتر جواب داد : تو اگر نخواهی موشک هواکنی و فقط بخواهی معلم شوی قبول ، ولی تو نمی توانی به من تضمین بدهی که یکی از شاگردان تو در روستا ، نخواهد موشک هوا کند.
در تصویر زیر دکتر حسابی را در کنار انیشتین می بینید:

روز هوای پاک در میردامادباهنر

دانش آموزان مدرسه ی راهنمایی میردامادباهنر امروز در یک گردهمایی روز هوای پاک را پاس داشتند. در این روز در ارتباط با ارزش پاکیزگی هوا ومشکلات حاصل از منابع مختلف آلوده کننده ی هوا اطلاعاتی به دانش آموزان داده شد تا فرهنگ محافظت از سرمایه ی گرانقدر محیط زیست و از جمله هوا در اندیشه آنها پایه ریزی شود.

روزهوای پاک(شاهد یاران امام ره)

به بهانه 29 دی روز جهانی هوای پاک هوای پاک ، آسمان آبی

ما به خوب زیستن وسالم زیستن احترام نمی گذاریم،حتی غبار آینه ها این را می داند.ما درخت را برای بریدن ، چشمه را برای گل کردن وچمن را تنها برای عکس انداختن می خواهیم.! طولی نخواهد کشید که ناقوس های دودی از فراز برجهای سیاه ، بسیاری مرگ را جشن خواهند گرفت. آن روز نگاه به سکوت نشسته ی کودکان، در ازد حام دیوارهای سیمانی ،جنگلهای مصنوعی وگلهای چینی چقدر تاریک خواهد بود.اگر به غفلت دیرینه پی نبریم !هیچ ابری نخواهد بود که به حال زمین گریه کند.
روز29 دی روز جهانی هوای پاک است. این نوشته به همین بهانه به کسانی تقدیم می گردد که آسمان را همواره آبی می خواهند.
تاثیر آلودگی هوا بر زندگی
هوا یکی از نعمت های خداوند است که ادامه حیات همه موجودات زنده و غیر زنده به طور مستقیم و غیر مستقیم وابسته به آن است. اما اگر همین نعمت الهی آلوده شود ،زیان های فراوانی را متوجه انسان ،گیاهان،جانوران و حتی ساختمان ها می کند. معمولا یک فرد در شبانه روز به طور متوسط حدود15 کیلوگرم هوای سالم،5/2کیلو گرم آب و 5/1کیلو گرم غذا نیاز دارد.از طرفی وقتی فردی غذا نخورد،می تواند به طور متوسط تا 5 هفته زنده بماند. این میزان در مورد مصرف نکردن آب حدود 5 روز تا یک هفته است در حالی که در صورت نبود ،هوا انسان بیش از چند دقیقه زنده نخواهد ماند و این مسئله نشان دهنده اهمیت وجود هوا آن هم از نوع سالمش است.

برگزاری نشست تربیتی -دینی (شاهد یاران امام (ره) )

در مورخه 90/10/28روز چهارشنبه نشستی تربیتی - دینی برای دانش آموزان با حضور حاج آقا سالمیان (اعزامی از قم )به مناسبت ایام پایان صفر برگزار گردید.

«مدیریت زمان» تهيه و تنظيم:مشاور راهنمايي ميردامادباهنر « خانم معصومه غلامي»

مدیریت زمان
یکی از مهم ترین مهارتهایی که برای رسیدن به موفقیت حتما باید به آن توجه کنید، مهارت مدیریت زمان و تنظیم وقت است.
آنچه که مسلم است زمان نامحدود ولی فرصت شما محدودمی باشد.
آیا از وقت خود به بهترین نحوه ممکن استفاده می کنید؟ عباراتی مانند «وقت کم می آورم» ،« انگار زمان می پرد» و.... بیانگرآنند که از وقت خود به بهترین نحو ممکن استفاده نمی کنید. ازطرفی ممکن است افرادی رابشناسید که هرروز به کارهای مفید زیادی می رسند و در نتیجه تعجب کنید و بگویید «چطورآنهامی توانندومن نمی توانم ؟» ولی زمان بیطرف است، یعنی کسی رابر کسی دیگرترجیح نمی¬دهد.
مدیریت زمان: یعنی استفاده مطلوب اززمان برای اجرای برنامه ها و فعالیت ها یی که متناسب با اهدافی که درزندگی داریم.
برای تشخیص افرادی با ضعف مدیریت زمان نشانه هایی زیر را عنوان می کنند:
• دوندگی و عجله زیاد (در بین کارها و جلسات)
• بهره وری،انرژی و اشتیاق کم و احساس درماندگی و سراسیمگی به خاطر فشار کار
• سختی در انتخاب و دستیابی به اهداف(مثلا نمی دانند که چه انتظاری از آنها می رود؟)
• سرگردانی و بلا تکلیفی در انتخاب روشهای مختلف(مثلا هفته ها بر روی یک مساله کارمی کنند)
• تاخیرهمیشگی و اهمال کاری (مدام شروع کار و یا فعالیتی را به تاخیر می اندلزند)
• فرو رفتن در باتلاق جزییات (نمی توانند مسائل اصلی را درک کنند زیرا بیش ازحد به جزییات می پردازند)
• کمال طلبی یعنی تعقیب سرسختانه معیار هایی که دست یافتن به آن آسان نیست(مثلا من فقط به موفقیت 100% فکرمی کنم و یک ارزن کمتر از آن را قبول ندارم).
• مراحل مدیریت زمان
برای اینکه بتوانیم اوقات خودرا به درستی مدیریت کنیم باید مراحل زیر را انجام دهیم:
1- تعیین هدف 2- تهیه فهرستی ازفعالیت ها 3- اولویت بندی فعالیتها
تعیین هدف: اهداف به شما کمک می کند تا تعیین کنید که چه چیزی درزندگیتان مهم است.ازنظرزمانی اهداف به سه دسته تقسیم می شود :
الف- اهداف بلند مدت (مانند قبولی دررشته دندانپزشکی)
ب-اهداف میان مدت (مانندقبولی در یک پایه تحصیلی یا کسب حداقل نمره 17درامتحانات میان ترم)
ج-اهداف کوتاه مدت (مانندارائه یک کنفرانس در کلاس یا انجام کار های عملی دروس تا پایان برگذاری کلاس ها)
وهدف کوتاهتر: اختصاص دوساعت مطالعه در طی روز دروس ترم جاری

عناوین ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی

کمیته ارتباطات و اطلاع رسانی ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی در آستانه فرا رسیدن سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی؛ عناوین ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی را اعلام کرد. به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر ؛ عناوین ایام‌الله دهه فجر به این شرح است:چهارشنبه 12بهمن «شهادت امام حسن عسگری(ع) ـ بازگشت امام خمینی(ره) به میهن اسلامی انقلاب اسلامی، امامت حضرت ولی عصر(عج)»؛‌ روز امام خمینی(ره)، ولایت و رهبری.پنج‌شنبه  13بهمن؛ روز انقلاب اسلامی، ایمان، جهاد، شهادت.جمعه  14بهمن؛ «روز فناوری فضایی»؛ روز انقلاب اسلامی، انتظار فرج، حاکمیت جهانی اسلام و استکبارستیزی.شنبه  15بهمن؛ روز انقلاب اسلامی، جهاد اقتصادی، فرهنگ و احیای ارزشهای اسلامی.یکشنبه  16بهمن؛ «آغاز هفته وحدت» روز انقلاب اسلامی، قرآن، بصیرت دینی و وحدت امت اسلامی.دوشنبه  17بهمن؛ روز انقلاب اسلامی، رسالت و منزلت زن مسلمان.سه‌شنبه  18بهمن؛ روز انقلاب اسلامی، جوانان، خودباوری و نهضت علمی.چهارشنبه  19بهمن؛ «روز نیروی هوایی»؛ روز انقلاب اسلامی، آمادگی دفاعی، بسیج و اقتدار ملی.پنج‌شنبه  20بهمن؛ روز انقلاب اسلامی، عدالت گستری، مردم سالاری دینی و حمایت از مستضعفان.

برگزاری جلسه انجمن اولیا ومربیان در روزچهارشنبه- شهید یاری-90/10/28

در روز چهارشنبه ساعت 15جلسه انجمن اولیا ومربیان با حضور اعضا برگزار گردید. و در مورد مسادل مختلف مدرسه از جمله هوشمند سازی بحث وتبادل نظر گردید.

10 نکته قابل توجه مدیران محترم مدارس راهنمایی ناحیه 3 در شروع کلاس های درس پس از امتحانات نوبت اول:

 1-طرح ها و برنامه های دوره راهنمایی را با جدیت دنبال فرمایید.(همگام با قرآن-مدام-کرامت-تلاش آفرین- نظم همگانی-کلاس های هوشمند و موضوعی)

هفته شورای آموزش وپرورش (24لغایت 30دی ماه) گرامی باد-فاطمه الزهرا

به نام خدا
وامرهم شورا بینهم (قرآن کریم)
روز سه شنبه مورخ90/10/27 درساعت 9/30 صبح زنگ مشارکت نواخته شد ودرمراسمی با حضور دانش آموزان ومعلمان معاون پرورشی درمورد اهمیت این موضوع مطالبی عنوان وبامعرفی شورای آموزش وپرورش خصوصا شورای دانش آموزی با این امر مهم بیشتر
آشنا نمود .
پیا م های گرامیداشت هفته شورا با عناوین روزها رنگ آمیزی ودرمعرض دید دانش آموزان قرار گرفت
اختصاص دادن انشاء این هفته (شوراها ومشارکت همگانی)
جلسه انجمن اولیاء ومربیان با محوریت شوراها
تشریح نقش مشارکت همگانی درپیشرفت دانش آموزان درجلسه شورای معلمان

دیدار باهمکاربازنشسته(شهید بهمن محمدی)

دیداربا همکاران بازنشسته شاید برای ماکه درحال خدمت هستیم یک امرساده وتاحدودی طبیعی باشد. گاهی اوقات هم ممکن است مدیر وهمکاران باتوجه با رفاقت هاوصرفا به خاطر رفع تکلیف هدیه ای تهیه کنند وبادعوت ازهمکار بازنشسته خود ازاوتقدیر ووتشکری بعمل می آورند اما خودهمکاربازنشسته چه حسی دارد؟ شب گذشته با هماهنگی معاونت محترم پرورشی به اتفاق معا ونین محترم آموزشی پرورشی اجرایی وفنآوری ساعت 20:30 به دیدار یکی ازهمکاران بازنشسته آموزشگاه رفتیم. آقای حسین مومنه که ازنیروهای خدماتی آموزش وپرورش بوده وپس از30سال خدمت بازنشسته شده . دراین دیدار ازاودرخصوص خاطراتش سوال کردم می گفت : روزاول که به مدرسه آمدم به خودم گفتم فکرنکنم یک هفته دوام بیاورم باید فکرکاردیگری باشم (باتوجه به شخصیت خاص ایشان ونوع وظیفه اش یعنی خدمتگزاری) به هرحال ادامه می دهد که ولی 30سال خدمت کردم وچقدرزود گذشت. درادامه صحبت هایش را به زمان جنگ هشت ساله برد که درچه شرایطی قرار داشت ونگهداری ازمدرسه درآن شرایط چه مشکلاتی داشت به هرحال این دیدار یک ونیم ساعته راباآرزوی سلامتی برای ایشان به پایان رسید ولی به این نتیجه رسیدم که چه خوب است که بازنشسته ها را هیچ وقت فراموش نکنیم.

نقش مدیر در تربیت دینی دانش آموزان(شیخ مفید)

1- مقدمه ايمان و عمل دو شاخصه اصلي دينداري انسان ها هستند. دو ويژگي كاملامنحصر به فرد و شخصي كه به هيچ عنوان قابل ارزشيابي توسط كسي (جز خداوند متعال) نيست. آن چه در يك فرايند آموزشي مي تواند، بايد مورد ارزشيابي قرار گيرد، صرفا يادگيري افراد است. دانش، نگرش و توانايي هايي كه طي فرايند ياددهي- يادگيري به آنان آموخته مي شود و اگر همه جانبه و اثربخش باشد مي تواند شخصيت و منش آنان را شكل دهد. بنابراين ما بر اين نكته تاكيد داريم كه اساسا رابطه تابعي مستقيم و بسيار قوي ميان آموخته هاي افراد و ميزان ايمان و عمل ديني آنان وجود دارد. با تكيه بر همين رابطه است كه مي توان مدرسه را به دو ركن اساسي آموزش (يادگيري) و پرورش (ايمان و عمل) تقسيم كرد. 2. تربيت ديني دانش آموزان نوجوان در اين مرحله سه گونه احساس در رابطه با دين براي فرزندانمان پيش مي آيد؛ الف) رشد و گسترش و تقويت حس مذهبي و علاقه مندي به دين. ب) پيدايش ترديد در آموخته هاي پيشين. ج) پيدايش سوالات متعدد و برخاسته از آن ترديدها. سوال هاي زيادي كه در اين دوران در ارتباط با مسائل فكري و اعتقادي براي نوجوان مطرح مي شود و او در پي يافتن پاسخ اين پرسش ها به جستجو مي پردازد همه برخاسته از اين انگيزه دروني است. آنچه مهم است اين است كه نوجوان را در اين حل و فصل مسائل فكري و يافتن پاسخ به پرسش هاي اساسي نبايد تنها گذاشت و با معرفي كتاب هاي مناسب و بحث و گفتگو با او ذهنش را نسبت به مسائل روشن ساخت. مناسب ترين افراد براي اين كار مهم، معلمان و مربيان مدرسه هستند. 3. توجه به ورزش: جنبه الگويي عاملان تربيت و قابليت تاسي شان در رفتار، نقش سرنوشت ساز دارد. فرزندان نيازمند هستند پدر و مادر خود را به عنوان يك انسان نمونه از نظر اخلاقي و ديني ديدار كنند. بديهي است چون افراد انساني عاشق كمال و جمال هستند وقتي عملابا رفتار پدران و مادران كه مظاهري از كمال و جمال است برخورد كنند بي اختيار شيفته و بي قرار مي شوند و به سوي الگو جذب مي شوند تا در پرتور اين نزديكي به همانند سازي بپردازند. امام صادق عليه السلام در اين باره مي فرمايد: «كونوا دعاه الناس باعمالكم و لاتكونوا دعاه الناس بالسنتكم» با كردار و رفتار مردم را به خوبي ها و نيكي ها دعوت كنيد نه با زبان هاي خود. وجود الگوي عملي در مسائل ديني و اخلاقي ضروري است.

7 توصيه مديريتي از مديران مجرب مدارس

  همكار گرامي اينك كه عليرغم همه مشكلات موجود مسئوليت خطير آموزشگاه را پذيرفته‌ايد، ساعتي انديشه نماييد. علاوه بر شناسايي بيشتر تهديدها، بر فرصتهاي موجود تمركز نماييد. آنگاه خواهيد ديد كه برنامه‌ها و فعاليتهاي متعددي قابل اجرا هستند كه درصورت عزم جدي و راسخ‌ شما، ساير همكاران نيز همراهي و مشاركت خواهند نمود. رضايت دانش‌آموزان، اوليا و همكاران موجب رضايت خداوند خواهدبود.
 اگر مي‌خواهيد يك مدير موفق باشيد بايد:

اهم فعاليت هاي سه ماهه اول معاونت آموزشي ميردامادباهنر

اهم فعاليت هاي سه ماهه اول معاونت آموزشي ميردامادباهنر

 يادداشت آيه يا حديثي از ائمه (ع) در دفتر حضوروغياب دبيران به صورت هفتگي

 تهيه ي دفتر ثبت فعاليت هاي مستمرهمكاران جهت ارزشيابي و ثبت مواردي از قبيل:
o همكاري دبيران با دفتر آموزشگاه در مواقع لازم مانند ارزشيابي آغازين دانش آموزان، تصحيح اوراق، و...
o شركت در راهپيمايي و نمازجمعه
o ثبت تاخير و غيبت همكاران و يا حضور مستمر و به موقع آنان در آموزشگاه
o استفاده از IT و آزمايشگاه و كارگاه توسط همكاران
 تهيه ي دفتر ثبت فعاليت هاي معاونت آموزشي و يادداشت مواردي مانند:
حداقل دو شماره تلفن از تمام دانش آموزان(همراه ومنزل)
ثبت مواردي از قبيل تذكر در مورد غيبت ها ويا نامه و تلفن به اوليا و تعهدها با ذكر تاريخ به تفكيك كلاس
ثبت غيبت ها به تفكيك كلاسي با ذكر تاريخ دقيق ونحوه ي موجه كردن آنها توسط پزشك يا اوليا.
 تهيه ي دفتر ثبت موارد انضباطي دانش آموزان به تفكيك كلاسي ( كه با توجه به استفاده ي مستمر همكاران، در برقراري نظم بسيار موثر بود.)
 تهيه ي كارنامه هاي مستمر براي تمام دروس به تفكيك كلاس.
 دعوت از اوليا جهت رويت كارنامه ي مستمرفرزندشان دردفترآموزشگاه وثبت تاريخ وامضاء ولي.
 تهيه ي دفتر حضور وغياب روزانه ي دانش آموزان كه در 3 زنگ و توسط دبير مربوطه نوشته و توسط معاون آموزشي در دفتر مخصوص ثبت مي شود.
 رسيدگي وبررسي مستمر غيبت و ارسال براي ولي دانش آموزو در صورت عدم مراجعه ي اوليا فرستادن دعوتنامه جهت اطلاع آموزشگاه از علت غيبت به وسيله ي آنها و در صورت عدم مراجعه ي مجدد كسر نمره ي انضباط ماهيانه.
 انتخاب نماينده ي كلاس در ماههاي مهر وآبان ازبين دانش آموزان معدل بالا (هر2نفر براي15 روز) و در آذر ماه انتخاب دانش آموزان با بالاترين نمره ي انضباط در ماههاي مهر وآبان (هر2نفر براي مدت يك ماه)
 انتخاب« معاون يار» يا ياور معاون از بين دانش آموزان معدل بالا كه داراي حجاب قابل قبولي باشند براي مدت 15 روز در ماههاي مهر وآبان . ياور معاونيني كه بهترين عملكرد را داشته اند تا پايان امتحانات ترم اول در اداره ي آموزشگاه به معاونين كمك مي كنند. «به امید موفقیت همه ی همکاران»

توصیه هایی برای تغییر شیوه صحبت کردن معلمان عزیز(راهنمایی فرهنگ)

1- زیاد صحبت نکنید :

به صدایتان استراحت بدهید .
در شیوه تدریس خود تغییراتی ایجاد کنید .
هنگام بیماری، خستگی و فشار روانی از صدای خود کم تر استفاده کنید .

2-فریاد نزنید :

برای جلب توجه دانش آموزان، از روش های غیر کلامی (مانند دست زدن، سکوت و ... ) استفاده کنید .

3-با صدای خیلی زیر یا بم صحبت نکنید :

سطح راحت زیر و بمی صدای خود را بشناسید .
زیر تر یا بم تر از آن صحبت نکنید

4-بلند صحبت نکنید :

هنگام صحبت برای جمع از وسایل تقویت کننده صدا استفاده کنید .
فاصله تان را با شنونده کم کنید .

سطح بلندی راحت صدای خود را بشناسید و آهسته تر یا بلندتر از آن صحبت نکنید .

5-وقتی سرو صدای محیط زیاد است، صحبت نکنید :

سر و صدای محیط را کم کنید .
به شنونده نزدیک شوید .

رو در رو با شنونده صحبت کنید .
صبر کنید دیگران ساکت شوند بعد صحبت کنید .

6-سریع صحبت نکنید :

آرام و شمرده صحبت کنید .
از مکث های مناسب حین صحبت کردن استفاده کنید .

7-با فشار و تقلا صحبت نکنید :

آرامش خود را حفظ کنید .
با تنفس ناکافی صحبت نکنید .

هنگامی که تحت فشار روانی هستید، صحبت نکنید .

8-از تلفن زیاد استفاده نکنید :

تعداد و مدت زمان تماس ها تلفنی را کم کنید .

9-با صدای یکنواخت صحبت نکنید :

زیر و بمی و بلندی صدای خود را متناسب با محتوای جمله ها تغییر دهید .

از شیوه های وعظ و سخنرانی استفاده کنید .

10-با تنفس ناکافی صحبت نکنید :

راحت و آرام نفس بگیرید .
مقدار نفس خود را با طول جمله هایتان تنظیم کنید .
از بینی نفس بکشید .

11-دهان، بینی و فک خود را سفت نکنید :

در حالت استراحت بین دو فک باید فاصله کمی باشد .
در حین صحبت کردن بگذارید فک پائین آزادانه حرکت کند .

12-صدایتان را صاف نکنید ، سرفه نکنید:

آب دهانتان را محکم قورت دهید .
آب بنوشید .
این کار را بی صدا انجام دهید .
با پزشک مشورت کنید .

نکته !

دریافت مقالات آزمون غیر حضوری(مجلات رشد)از وبلاگ جدید مجتمع شهید اشرفی اصفهانی.

همکاران گرامی :ضمن عرض سلام شما می توانید مقالات آزمون غیر حضوری مجلات رشد را

از وبلاگ جدید مجتمع شهید اشــــــــــــرفی اصفهــــــــــــــانی بصورت فایل pdfدریافت نمایید .

آدرس وبلاگ :www.ashrafi11389.blogfa.com

لطفا با نظرات و پیشنهادات گرانبهای خود همکارانتان را در این مجتمع روستایی یاری فرمایید .

با تشکر ؛ مدیریت مجتمع.

جلسه مجمع عمومی انجمن اولیائ ومربیان مدرسه هاجر

به نام خدا
جلسه مجمع عمومی انجمن اولیا و مربیان مدرسه راهنمایی هاجر در تاریخ چهارشنبه 21/ 10/ 90 در نمازخانه آموزشگاه با حضور اولیائ دانش آموزان تشکیل شد . در ابتدا توسط یکی از دانش آموزان آیاتی از قرآن مجید تلاوت گردید وسپس مدیر آموزشگاه ضمن عرض تسلیت اربعین حسینی و فلسفه قیام امام حسین به تشریح مسائل ذیل پرداخت.
1 - بررسی مسائل دوران نوجوانی ،جوانی وتوجه ویژه به فرزندان و نیازهای آنان .
2 -بیان نکاتی درخصوص طرح 3-3-6 وسند تحول آموزش و پرورش .
3-بیان طرح هوشمند سازی مدارس و نحوه ی مشارکت اولیا در این زمینه .
4- گزارش تغییراتی که در آموزشگاه از لحاظ آموزشی و پرورشی ایجاد شد است . 5-بررسی طرح های درحال اجرا درآموزشگاه از قبیل: کرامت ،همگام با قرآن ،مهارت های زندگی ،تلاش آفرین ، مدام و...
6- معرفی هفته شوراهای آموزش و پرورش و دعوت از اولیا جهت مشارکت و همفکری بیشتر با مدرسه . 7-دعوت از اولیا و دانش آموزان جهت شرکت در مراسم اربعین حسینی . 8-بررسی مسائل مربوط به نحوه ی برگزاری امتحانات مستمر وترم اول . ..
د ر ادامه توسط مشاور مدرسه در خصوص هفته مشاغل ، تنوع رشته های هنرستان برای آینده شغلی دانش آموزان ، نحوه ی درست برخورد کردن با فرزندان در هنگام گرفتن کارنامه و ... توضیحات لازم ارائه گردید .
در انتها توسط مدیر مدرسه به سوالات اولیا پاسخ لازم داده شد .

كاربردهاي سلسله مراتب مازلو براي مديران

سلسله مراتب نيازهاي مازلو آبراهام مازلو روانشناسي كه مطالعه اش در زمينه انگيزش بر روي سلسله مراتب نيازها بود. تئوري او مبتني بر چهار پيش فرض است:1 الف) تنها يك نياز ارضاء نشده مي تواند بر رفتار تاثير گذارد و يك نياز ارضاء شده برانگيزاننده نيست. ب) نيازهاي افراد به ترتيب اولويت مرتب شده اند. ج) يك فرد حداقل مقداري از هر سطح نياز را ارضاء خواهد كرد قبل از آنكه نياز سطح بعدي را احساس كند. اگر رضايتمندي فرد از سطح نياز برآورده نگردد نياز ارضاء نشده بار ديگر داراي اولويت خواهد شد. شكل زير سلسله مراتب نيازهاي مازلو را به ترتيب اولويت از پايين به بالا نشان مي دهد.2 مدل سلسله مراتب نيازهاي مازلو o رسيدن به آنچه كه بايد باشد o استقلال o خلاقيت o خود را نشان دادن نيازهاي خودشكوفائي3 o مسئوليت پذيري o عزت نفس ( احترام به خود ) o خودشناسي o احساس كاميابي نيازهاي احترام4 o  o مورد پذيرش قرار گرفتن o عضويت گروه o o امنيت خود و دارائي ها o اجتناب از ريسك o اجتناب از رنج و زحمت o اجتناب از آسيب ديدگي نيازهاي امنيت6 o غذا o لباس o پناهگاه o آسايش و رفاه o حفاظت از خود نيازهاي زيستي7 كاربردهاي سلسله مراتب مازلو براي مديران تئوري سلسله مراتب نيازهاي مازلو براي تمامي محيط ها به كار مي رود و مختص محيط كار نيست. اين تئوري يك چارچوب انگيزشي كاربردي براي مديران بيان مي كند. مديران با تجزيه و تحليل نظريات‌‍، نگرشها، كيفيت و كميت كاركنان و شرايط شخصيتي، مي توانند براي شناسايي سطح نياز كاركنان كه همواره به دنبال ارضاء آنها هستند، اقدام مقتضي به عمل آورند و بعد از شناسايي سطح نياز هر فرد، مدير مي تواند در محيط كاري فرصتهايي را فراهم آورد تا به كاركنان اجازه دهد نيازهاي خود را برآورده سازند. به علت اينكه ادراكات و شخصيت هاي افراد منحصر به فرد است، كاربرد تئوري نيازها مقداري مشكل است.8 براي ايجاد انگيزه در كاركنان، اصول ذيل بايستي رعايت گردد:9 1. پاداشها مرتبط با عملكرد باشد. 2. پاداشها منصفانه باشد. 3. شخصي كه براي انجام كار برانگيخته مي شود، بايد توانايي انجام كار را داشته باشد. 4. بايستي بين نيازهاي سطح پايين و سطح بالا تمايز قائل شد.

جلسه شورای دبیران و انجمن واولیا و آموزش کلاس هوشمند سازی راهنمایی دکتر منو چهری با هنر

جلسه شورای دبیران راس ساعت 1 تا 3 ظهر در محل آموزشگاه بر گزار گردید و جلسه انجمن و اولیا نیز از ساعت 3 تا 5 بعد از ظهر روز دوشنبه مورخ 27/10/90 تشکیل شد سپس شورای دبیران و انجمن و اولیا و مربیان با اجرا ی برنامه های هوشمند سازی و ارائه مطالب مفید جهت اطلاع رسانی تو سط معاون فناوری برادر مرادی زر که تا ساعت 45/5 عصر ادامه داشته و سپس همکاران و اولیا ضمن تشکر از خدمات جلسه نظرات و پیشنهادات مفید خود را ارائه نمودند.

تشکیل کلاس کامپیوتر(مجتمع انتظار)

روز چهارشنبه 90/10/21 کلاس آموزش کامپیوتر وهوشمند سازی مدارس در مجتمع آموزشی وپرورشی انتظار تشکیل گردید. این کلاسها باشرکت داوطلبانه همکاران از آموزشگاههای زیر مجموعه شامل دبستان شکوه ، راهنمایی معلم ودبیرستان نساء تشکیل شد وطی جلسات متعدد همکاران ضمن آموزش کار با کامپیوتر ، طریقه استفاده از اینترنت ، فعالیت در کلاسهای هوشمند را فرا خواهند گرفت .

نماز را عاشقانه بیاموزانیم(عصمت-باهنر)

نماز با عشق
عمری نماز به پا داشتم و ندانستم برای چیست و چه می گویم . ولی امروز الله اکبر گفتم . تو نیز مرا بزرگ خواندی . نیت کردم ، نظر کردی و من مشغول به توصیف صفات تو شدم . گفتی از توصیف بی نیازم (سبحان الله عما یصفون) . تو خود را در نماز توصیف می نمایی بنده ی من ، حال توصیف بنما تا من احسنت بگویم . حمد را آغاز نمودم:

ا لحمدالله رب العالمین : سپاس خداوندی را که پروردگار جهانیان است .

- سپاس بنده ای را که دعوتم را لبیک گفت .

الرحمن الرحیم : بخشنده و مهربان است .

- احسنت بر بنده ای که می بخشد و مهر می ورزد.

مالک یوم الدین: صاحب روز جزاست.

- جزای تو را میزان اشتیاقت قرار خواهم داد.

ایاک نعبد و ایاک نستعین: فقط تو را می پرستم و تنها از تو یاری می جویم.

- من نیز خواستار شمایم و منتظرم همدیگر را در رسیدن یاری نمایید.

اهدنا الصراط المستقیم : ما را به راه راست هدایت کن.

- هدایت نمودم و هدایت از آن توست.

صراط الذین انعمت علیهم غیر المغضوب علیهم و الاضالین: راه کسانی را که آنها را مشمول نعمت خود ساختی ، نه راه کسانیکه بر آنان غضب نمودی و نه گمراهان .

- همانا تو خود در مسیری و شایسته ی نعمت و گمراهان تنها و بی یاورند ، من هستم ولی مرا نمی یابند ، آنها خود چشم خویش را بسته اند . من در همه حال در کنار بنده ام هستم .

بیاموزیم و بیاموزانیم.سه درس زندگی(عصمت-باهنر)

سه درس از یک دیوانه

آورده‌اند که شیخ جنید بغدادی، به عزم سیر، از شهر بغداد بیرون رفت و مریدان از عقب او.
شیخ احوال بهلول را پرسید. گفتند: او مردی دیوانه است.
گفت: او را طلب کنید که مرا با او کار است. پس تفحص کردند و او را در صحرایی یافتند. شیخ پیش او رفت و سلام کرد.
بهلول جواب سلام او را داد و پرسید: چه کسی هستی؟
عرض کرد: منم شیخ جنید بغدادی.
فرمود: تویی شیخ بغداد که مردم را ارشاد می‌کنی؟
عرض کرد: آری..
بهلول فرمود: طعام چگونه میخوری؟
عرض کرد: اول «بسم‌الله» می‌گویم و از پیش خود می‌خورم و لقمه کوچک برمی‌دارم، به طرف راست دهان می‌گذارم و آهسته می‌جوم و به دیگران نظر نمی‌کنم و در موقع خوردن از یاد حق غافل نمی‌شوم و هر لقمه که می‌خورم «بسم‌الله» می‌گویم و در اول و آخر دست می‌شویم.
بهلول برخاست و دامن بر شیخ فشاند و فرمود: تو می‌خواهی که مرشد خلق باشی؟ در صورتی که هنوز طعام خوردن خود را نمی‌دانی. سپس به راه خود رفت.
مریدان شیخ را گفتند: یا شیخ این مرد دیوانه است.
خندید و گفت: سخن راست از دیوانه باید شنید و از عقب او روان شد تا به او رسید.
بهلول پرسید: چه کسی هستی؟
جواب داد: شیخ بغدادی که طعام خوردن خود را نمی‌داند.
بهلول فرمود: آیا سخن گفتن خود را می‌دانی؟
عرض کرد: آری. سخن به قدر می‌گویم و بی‌حساب نمی‌گویم و به قدر فهم مستمعان می‌گویم و خلق را به خدا و رسول دعوت می‌کنم و چندان سخن نمی‌گویم که مردم از من ملول شوند و دقایق علوم ظاهر و باطن را رعایت می‌کنم. پس هر چه تعلق به آداب کلام داشت بیان کرد.
بهلول گفت: گذشته از طعام خوردن، سخن گفتن را هم نمی‌دانی. سپس برخاست و برفت.
مریدان گفتند: یا شیخ دیدی این مرد دیوانه است؟ تو از دیوانه چه توقع داری؟
جنید گفت: مرا با او کار است، شما نمی‌دانید.
باز به دنبال او رفت تا به او رسید. بهلول گفت از من چه می‌خواهی؟ تو که آداب طعام خوردن و سخن گفتن خود را نمی‌دانی، آیا آداب خوابیدن خود را می‌دانی؟
عرض کرد: آری. چون از نماز عشا فارغ شدم داخل جامه‌ خواب می‌شوم، پس آنچه آداب خوابیدن که از حضرت رسول (علیه‌السلام) رسیده بود بیان کرد.
بهلول گفت: فهمیدم که آداب خوابیدن را هم نمی‌دانی. خواست برخیزد که جنید دامنش را بگرفت و گفت: ای بهلول من هیچ نمی‌دانم، تو قربه‌الی‌الله مرا بیاموز.

اربعین حسینی در راهنمایی الهیه گروه شهیدرجایی

بسمه تعالی
گرامیداشت مراسم گرامیداشت اربعین حسینی
در
راهنمایی الهیه گروه شهید رجایی
<<السلام علیک یا ابا عبدالله وعلی الارواح التی حلت بفنائک علیکم منی سلام الله بقیت وبقی اللیل والنهار السلام علی الحسین وعلی علی ابن الحسین وعلی اولاد الحسین وعلی اصحاب الحسین>>
با درود وسلام خدا بر روان پاک شهدای کربلا مراسم گرامیداشت اربعین حسینی با برپایی نمایشگاه عکس در این آموزشگاه برگزار گردید ،این پوستر ها که حاوی نام یاران امام حسین (ع) ومختصری از نحوه شهادت وزندگی آن عزیزان است ،به مدت یک هفته جهت بازدید دانش آموزان وهمکاران وآشنایی آنان با معارف اسلامی بر پاست.

برگزاری کلاس آموزش کامپیوتر جهت همکاران - مجتمع آموزشی و پرورشی انتظار-(راهنمایی معلم)

کلاس آموزش کامپیوتربه همکاران آموزشی واجرایی راهنمایی معلم از روز چهارشنبه 90/10/21 در مجتمع آموزشی وپرورشی انتظار(راهنمایی معلم) آغاز گردید . هدف همکاران از شرکت داوطلبانه دراین دوره ارتقاء سطح آگاهی آنان نسبت به کامپیوتر وتدریس در کلاسهای هوشمند می باشد.

خاطره اي از يك مدير(1): همكار ناسازگار

روز اول كه وارد مدرسه شدم، مدير قبلي ضمن تحويل ليستي، به اينجانب تأكيد كرد كه دو معلم ناسازگار دارندكه دراختيار اداره گذاشته‌اند و من هم اين كار را پيگيري نمايم. با وجود فشاري كه از طرف تعدادي از اوليا در بركناري اين معلمان داشتم صبركردم تا مشكل را شناسايي كنم. متوجه شدم كه يكي از معلمان به دليل ناراحتي اعصاب از قرص خواب آور استفاده مي‌نمايد لذا صبحها سرحال نيست و به موقع نمي‌تواند سركار حاضر شود و مجبور مي‌شود در كلاس با تندخويي برخورد كند و خصوصاً اطلاع  از دراختيار اداره گذاشتن نيز اين امر را تشديدكرده بود. با بررسي كارهايش متوجه شدم كه معلم خوبي است، بنابراين به او اطمينان دادم كه مايل به همكاري با ايشان هستم و از كارهاي خوبش تقدير كردم. اطمينان از حفظ امنيت شغلي باعث تغيير وي گرديد به طوري كه همان اولياي ناراضي بعدها از ايشان تقدير و تشكر كردند و از طريق منطقه نيز مورد تقدير واقع شد.

جايگاه "زبان خارجي" در نظام آموزش و پرورش

«جام جم آنلاين: پروسه "آموزش برای آموزش" از جمله معایب مشهود نظام تعليم زبان هاي خارجي در مدارس و دانشگاه هاي ايران مي باشد كه نسل هاي متمادي از دانش آموزان ايراني را درگير خود كرده است. سوال اصلي اينجاست كه تا چه زماني نظام آموزش و پرورش در كشور ما بايد دانش آموزاني را تحويل جامعه دهد كه حتي نمي توانند يك توريست خارجي را در پيدا كردن آدرس يك خيابان راهنمايي كنند.

در  سیستم فعلي آموزش زبان در مدارس كشور ما، دانش آموز و دانشجو تنها برای یادگیری مفاهیم انتزاعی بر سر کلاس های درس زبان مي نشينند و در بهترين حالت هم خروجی کلاس ها، عمدتا به حفظ كردن كلمات زبان هاي خارجي محدود مي شود.
 به تعبیر دیگر، دانش آموز تنها برای انباشت اطلاعاتی در ذهن، آموزش می بیند و خیلی هم برای مدرس زبان مدارس حائز اهمیت نیست که این دروس تا چه میزان در زندگي روزمره، کاربردی و عملی هستند.
عموما مخاطب كلاس هاي زبان خارجي در مدرسه ها را به گونه ای تعلیم می دهند که بتواند مجموعه اي از لغات و دستور زبان را برای مدت محدودی در حافظه اش ثبت کند و گویی پس از برگزاری امتحان نيز واجب می شود که دانش آموز و دانشجو، هم اطلاعات ضروری و هم داده های غیر ضروری را یکجا به باد فراموشی بسپارد.

برقراري تلفن كارتي براي دانش آموزان دكتر منوچهري-

بسمه تعالي

به حول وقوه الهي توسط مسئولين آموزشگاه دكتر منوجهري با هماهنگي وهمكاري اولياء دانش آموزان يك دستگاه تلفن كارتي در اين واحد آموزشي نصب گرديد وامكان برقراري

مكالمه ِي درموارد ضروري ولازم براي دانش آموزان از روز يكشنبه مورخه ي 25 / 10 90 ايجاد گرديد./.

روشهای ایجاد انگیزه در دانش آموزان (شاهد یاران امام (ره) )

روشهای ایجاد انگیزه و رغبت دانش آموزان به درس ، کلاس و مدرسه توسط معلم

انگيزه به دو نوع دروني و بيروني قابل تقسيم است.
از انگيزه بيروني مي‌توان به تقويت‌كننده‌هايي چون پول، تائيد، محبت، احترام، نمره ،
واز تقويت‌كننده‌هاي دروني مي‌توان به رضايت خاطر و احساس خوب از يادگيري اشاره كرد.
آنچه كه بيشتر موجب رفتار خود‌جوش مي‌شود، انگيزه دروني است. هدف عمده فعاليت‌هاي پرورشي معلم يا مربي اين است كه دانش‌آموز به تدريج از انگيزه‌هاي بيروني به سمت انگيزه‌هاي دروني هدايت شود.
تفاوت اساسي افراد داراي انگيزه دروني با افراد داراي انگيزه بيروني اين است كه افراد با انگيزه دروني احساس كفايت بيشتري در خود دارند و كمتر به ديگران اجازه مي‌دهند كه محرك رفتارشان شوند. اين گروه از دانش‌آموزان، خود تعيين كننده رفتارها هستند و به خاطر كفايتي كه در خود احساس مي‌كنند، باور دارند كه مي‌توانند با رفتارشان بر محيط خود تأثير بگذارند.

اين گروه از دانش آموزان با انگيزه درون‌گرا، تصورشان اين است كه موفقيت و عدم موفقيت در تحصيل به خاطر نحوه رفتار صحيح يا غلط خودشان است.
اما برخلاف آنها، دانش‌آموزان باانگيزه برون‌گرا، احساس بي‌كفايتي يا كفايت كم داشته و همواره تصور مي‌كنند كه موفقيت آنها تحت تأثير عوامل محيطي نظير:
معلم و سوالات سخت است. اين گروه از دانش‌آموزان حتي اگر درس بخوانند، باز هم موفقيت چنداني نخواهند داشت. چرا كه اندك تلاش آنها به خاطر همان انگيزه‌هاي بيروني، همچون فرار از تنبيه يا كسب خواسته معلم است. اينان در صورت كسب موفقيت اندك هم آن را به شانس و تصادف نسبت مي‌دهند و نه به تلاش و استعداد خود.
اين دانش‌آموزان حتي اگر نيم‌نگاهي به موفقيت داشته باشند، آنقدر آن را صعب‌الوصول مي‌دانند كه دست به عمل نمي‌زنند، در نتيجه هرگز طعم موفقيت را نخواهند چشيد.
در حقيقت گام اول در برخورد با اين افراد چشاندن طعم موفقيت به آنها و درهم شكستن تصور منفي آنها در مورد دستيابي به موفقيت است. در اين صورت است كه «موفقيت»، «موفقيت» مي‌آورد.
از آنجايي كه انسان آمادگي دارد تا فعاليت‌ها و تصوراتش را تعميم دهد، موفقيت در يك درس منجر به موفقيت در دروس ديگر مي‌شود و اين موضوع در مورد دروس اصلي هر رشته مهم‌تر است.

اضطراب امتحان و نقش خانواده ومدرسه (میردامادباهنر)

اضطراب امتحان و نقش خانواده ومدرسه
يكي از شايعترين اختلالهاي اضطرابي در كودكان و نوجوانان اضطراب امتحان است. اضطراب امتحان نوعي خود اشغالي ذهني است كه خود كم انگاري و ترديد در مورد تواناييهاي فرد را به همراه دارد و اغلب باعث ارزيابي منفي و تمركز نداشتن حواس و واكنشهاي جسماني نامطلوب مي شود.
با زياد شدن سن و بالا رفتن پايه تحصيلي اضطراب امتحان افزايش مي يابد كه اين اضطراب از سن 10 يا 11 سالگي شروع و ثابت مي شود و تا بزرگسالي ادامه مي یابد و دختران بيش از پسران آن را تجربه مي كنند.
عوامل موثر در ایجاد اضطراب امتحان
اضطراب امري است طبيعي كه لازم و ضروري است و تا جايي كه بتوانيم فعال باشيم و كار را شروع كنيم مفيد است ولي اگر استرس باعث پرخوري، كم خوري، افت تحصيلي و ... باشد مضر است و اين اختلال و اضطراب بايد درمان شود.
عوامل اضطراب ناشي از سه عامل شخصيتي، خانوادگي و آموزشگاهي مي باشد كه در افراد داراي شدت و ضعف است.
• عوامل شخصيتي شامل اضطراب عمومي، عزت نفس پايين، نبود اعتماد به نفس و كم بودن انگيزه
• عوامل خانوادگي شامل انتظار بيش از حد خانواده از فرزند، محيط تنش زا در خانه، مقايسه فرزندان با هم و ديگران مي¬شود
• عوامل آموزشگاهي شامل محيط مدرسه، فضاي امتحان، انتظار نابه جاي معلم از دانش آموز، امتحانات سخت، مراقبان نامناسب، سروصدا، محيطهاي بسته و تاريك نيز جزو عوامل استرس زا محسوب مي شود.
علاوه بر این آماده نبودن دانش آموزان برای امتحان نيز جزو عوامل استرس زاي اصلي است كه دانش آموز ترس از نمره كم و نتيجه منفي دارد.
علايم اضطراب
عصبي بودن، آرام و قرار نداشتن، احساس خستگي، سرگيجه، تكرر ادرار، طپش قلب، بي حالي، تنگي نفس، تعريق، لرزش، بي¬خوابي و دلهره.
روشهاي پيشگيري از اضطراب
اگرچه مقاومت افراد در برابر اضطراب متغير است ولي شاخصه هاي اصلي در پيشگيري از استرس عبارتند از:
 رژيم غذايي
 حمايت والدين
 ورزش منظم
 افزايش اعتماد به نفس
 گوش دادن به موسيقي ملايم
 حمايت اجتماعي و تن آرامي
 ایجاد شرایط مناسب توسط مسئولان مدرسه و معلمان
نقش حمايتي خانواده ها در كاهش استرس اساسی است و والدين بايد هم پشتيبان و مشاور فرزند خود باشند و هم از نظر عاطفي او را حمايت كنند.

گرامیداشت اربعین حسینی در راهنمایی الهیه گروه شهیدرجایی

بسمه تعالی
گرامیداشت مراسم گرامیداشت اربعین حسینی
در
راهنمایی الهیه گروه شهید رجایی
<<السلام علیک یا ابا عبدالله وعلی الارواح التی حلت بفنائک علیکم منی سلام الله بقیت وبقی اللیل والنهار السلام علی الحسین وعلی علی ابن الحسین وعلی اولاد الحسین وعلی اصحاب الحسین>>
با درود وسلام خدا بر روان پاک پیشوای آزادگان امام حسین (ع)و شهدای کربلا مراسم گرامیداشت اربعین حسینی با برپایی نمایشگاه عکس در این آموزشگاه برگزار گردید ،این پوستر ها که حاوی نام یاران امام حسین (ع) ومختصری از نحوه شهادت وزندگی آن عزیزان است ،به مدت یک هفته جهت بازدید دانش آموزان وهمکاران وآشنایی آنان با معارف اسلامی بر پاست.

گرامیداشت اربعین حسینی در راهنمایی الهیه گروه شهیدرجایی

بسمه تعالی
گرامیداشت مراسم گرامیداشت اربعین حسینی
در
راهنمایی الهیه گروه شهید رجایی
<<السلام علیک یا ابا عبدالله وعلی الارواح التی حلت بفنائک علیکم منی سلام الله بقیت وبقی اللیل والنهار السلام علی الحسین وعلی علی ابن الحسین وعلی اولاد الحسین وعلی اصحاب الحسین>>
با درود وسلام خدا بر روان پاک پیشوای آزادگان امام حسین (ع)و شهدای کربلا مراسم گرامیداشت اربعین حسینی با برپایی نمایشگاه عکس در این آموزشگاه برگزار گردید ،این پوستر ها که حاوی نام یاران امام حسین (ع) ومختصری از نحوه شهادت وزندگی آن عزیزان است ،به مدت یک هفته جهت بازدید دانش آموزان وهمکاران وآشنایی آنان با معارف اسلامی بر پاست.

پیمان نامه دانش آموزی ارتقاء کمی و کیفی وضعیت آموزشی و پرورشی دانش آموزان دوره راهنمایی(مهلت اجرا تا 1391/11/15)

این پیمان نامه با توجه به مندرجات ذیل آن برای تمامی دانش آموزان مدارس راهنمایی ناحیه با نظارت کامل مدیر محترم آموزشگاه تنظیم گردد.همکاری معاونین محترم آمورشگاه در اجرایی کردن این پیمان نامه ضروری می باشد.پیمان نامه را در دو نسخه تنظیم . پس از تکمیل و امضا یک نسحه در آموزشگاه و نسخه دیگر تحویل ولی دانش آموز گردد...

بیایید تا باز هم معلم شویم(عصمت -باهنر)

60 قانون خوب در تدريس
مغرور بدان مشو كه خوانئ ورقئ ....زان روز حذر كن كه ورق برگردد.(اگرما بیشتر می دانیم فقط بصرف سن بیشتر ماست.)
**************
ستايشگر معلمئ هستم كه به من انديشيدن آموخت ،نه انديشه ها را.
جالب است بدانیم ،كسئ كه درس مئ دهد در واقع شخصيت خود را درس مئ دهد.(لذا مواظب رفتارمان باشيم.)
**************
اکنون با احترام تمام 60 قانون برتر درآداب و اصول تدریس را تقدیم می دارم.(این قوانین کلی بوده و هدف تدریس ، صحیح است . چه در مدرسه و چه در دانشگاه.)
**************
1- درصورت تدريس در دانشگاه ،كتاب درسئ خوبئ راانتخاب كنيد اما لزومئ ندارد تمام كتاب را تدريس كنيد.(كتابئ فقط به صرف كامل بودن معرفئ كنيد.)
**************
2-يادداشتهايئ علمئ برائ خود فراهم آوريد ،ولئ صرفا ّْ خود را بدان مقيد نكنيد.
**************
3-هميشه مطلبئ را كه بايد درس دهيد از نو مرور كنيد،تا كلاس درس همواره تازه ،شاداب وطبيعئ باشد.
***************
4-طبيعئ درس دهيد ،اما هميشه از معلوماتتان چيزئ را بدون تحقيق نگوييد.
***************
5- درس را هميشه به موقع شروع وبه موقع به اتمام برسانيد.
***************
6-هر در س را با يك خلاصه درس شروع كنيد.
******************
7-هيچ وقت توقع نداشته باشيد شاگردانتان مطلبئ را بياموزند يا بفهمند كه خودتان آنرا ياد نگرفته ايد يا قادر به تدريس آن نيستيد.
******************
8-هرگز ،تا معلومات شما بسيار فراتر از موضوع درس نباشد تدريس نكنيد.
****************
9- هيچ گاه احساس نكنيد كه توجه به جزئيات ،ديد محدود شما را جبران مئ كند.
*****************
10- هرگز با به نمايش گذاشتن تبحر خود به يك شاگرد فشار وارد نكنيد،زيرا شاگرد به آنچه كه شما مئ دانيد بسيار كمترعلاقه دارد تا آنچه را خود مئ خواهد بياموزد.
******************
11-مغرور نباشيد كه از شاگردانتان بيشتر مئ دانيد،چون آنها به اختيار خود بعد از شما متولد نشده اند.
******************
12-به جهالت خود اذعان داشته باشيد،اما اين را بدانيد كه آيا اين نادانئ را فقط شما داريد يا ديگران نيز بدان دچارند.
******************
13-هيچ گاه گمان نكنيد كه شاگردان شما نادانئ وكم سوادئ را با حماقت يكئ مئ گيرند.
******************
14- درس را حفظ نكنيد ، بلكه مطلب را دقيقاْ بفهميد.
******************

مراسم اربعین حسینی (عصمت -باهنر)

عاشورا، روز شهادت حماسه سازان و اربعین، روز زیارت مرقد عاشورا سازان است. عاشورا، خروش خون حسین(ع) است و اربعین، پژواک این فریاد ظلم شکن است. عاشورا و اربعین، نقطه ابتدا و انتهای عشق نیست؛ بلکه چله عارفانه تشیع سرخ علوی است. عاشورا تا اربعین، نقطه اوج عشق حسینی است و در این چهل روز، حسین(ع) تنها سخن محافل است تا در طول عمر انسان، بهانه بیداری و ظلم‏ستیزی باشد. عاشورا، زمانه خون و ایثار است و اربعین، بهانه تبلیغ و پیمان. در عاشورا، حسین(ع) با تاریخْ سخن گفت و در اربعین، تاریخ پای درس حسین(ع) نشست. عاشورا روز کشت "خون خدا" در کویر جامعه ظلم‏زده است و اربعین، آغاز برداشت نخستین ثمره آن. آری، اربعینْ فرصتی برای اعلام همبستگی با عاشوراست. لذا به همین مناسبت اربعین سردار و سالار شهیدان را به خدمت همه سوگواران ان امام همام تسلیت و تهنیت عرض می کنیم.(مجتمع آفتاب و لایت- مدرسه عصمت - با هنر)

بازدید معاونت محترم متوسطه از مدرسه راهنمایی آیت الله کاشانی

راس ساعت 8/35دقیقه امروز یکشنبه مورخ 90/10/25جناب آقای فخری معاون محترم متوسطه از مدرسه راهنمایی آیت اله کاشانی بازدید و از زحمات همکاران در امر برگزاری امتحانات نوبت اول تقدیر وتشکر نمودند.

آدرس وبلاگ جدید مدرسه راهنمایی شهید ابوالحسن یاری

آدرس جدید وبلاگ مدرسه راهنمایی شهید یاری:
shahid-yari.blogfa.com

ارسال عكس هاي برگزاري امتحانات مدرسه غير انتفاعي دانش پژوهان 2

بسمه تعالي
جلسه امتحان با نام و ياد خدا و با تلاوت آياتي از كلام اللّه مجيد و قرائت دعاي فرج جهت سلامتي آقا امام زمان (عج) آغاز شد

آیین نامه اجرایی مدارس -فایل pdf

 

تسلیت به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی (عصمت- باهنر)

یارب الحسین (ع) بحق الحسین (ع)، اشفع صدر الحسین (ع) بظهور الحجه (عجل الله تعالی فرجه الشریف)
هنوز روایت خون و خنجر، آتش و خاکستر، عطش و ایثارت در گوش جهانیان جاری است
هنوز عرشیان؛ نوحه خوان و مرثیه سرای مصیبت تواند
و هنوز "سرهای قدسیان همه بر زانوی غم است" ...
چهل منزل به سوگت نشستیم، چهل منزل مویه کنان در غم جانکاهت به سر بردیم و اکنون اربعین تو فرا رسید...
فرا رسیدن اربعین جانسوز شهادت سرور و سالار شهیدان، سفینه االنجاه، حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) را بر سوگواران و دلسوختگان مکتب سرخ عاشورا و همچنین شما فرهیختگان و معلمین دلسوز ناحیه تسلیت عرض می نمایم.

برگزاری جلسه توجیهی با حضور جمعی از مسئولین ناحیه3 در خصوص شرکت در مراسم عزاداری اربعین حسینی

 
جلسه توجیهی در خصوص مراسم عزاداری اربعین حسینی، روز پنجشنبه 22/10/90 با حضور معاون پرورشی  و تربیت بدنی و جمعی از  کارشناسان ذیربط در اتاق معاونت پرورشی ناحیه3 تشکیل شد. در این جلسه محبی معاون پرورشی و تربیت بدنی ناحیه، نکاتی را در خصوص مراسم عزاداری اربعین امام حسین (ع) یاد آور شد و ضمن تشریح برنامه های اربعین، بر شرکت با شکوه و معنوی در این مراسم تاکید کرد.این مراسم روز شنبه 24 بهمن۹۰ مصادف با 20 صفر 1433 با حضور فرهنگیان و دانش آموزان در محل اداره کل آموزش و پرورش استان به سمت مسجد جامع کرمانشاه برگزار می شود.
 

ارسال هماهنگ مکاتبات مدارس تابعه مجتمع سعادت

از تاریخ 90/10/20باهماهنگی مدیران مدارس تابعه مجتمع سعادت باسخگویی به بخشنامه های ارسالی در کوتاهترین زمان ممکن به صورت تجمیعی به اداره آموزش وبرورش ارسال میگردد که اجرایی شدن این طرح ازمزایای بسیاری از جمله:کاهش هزینه های حمل ونقل و باسخگویی در موعد مقرر..

از مطالعات وتجربه های مدیریت آموزشی (مدرسه ای) چنین آموخته ایم . مجتمع ریحانه نبی

** مدیر آموزشی _مدیریتی است بی نظیر وغیر قابل مقایسه با سایر مدیریت ها . ** شخصی که مدرسه ای را اداره می کند در واقع جامعه وحتی جهان را اداره میکند . **مدیر مدرسه(در مقاطع مقدماتی وعالی) همزمان مغزها-دست ها ودل ها رابا هم اداره می کند : مغزها:علوم ومعارف وافکار.دست ها: تکنو لوژی . ودل ها : احساسات وعواطف . **مدیر یت مدرسه .مهارتی است آموختنی ومبتنی بر عشق وجرئت واعتماد وایمان. **مدیر مدرسه حکیم است یعنی از این معرفت برخوردار است که چه باید بکند وچرا؟ می داند چگونه به موفع تصمیم بگیرد وچگونهآن را اجرا کند. **در مدیریت مدرسه _مدرک تحصیلی موثر است لکن تعیین کننده نیست _چون بخش عمده ی این امر هنر است ومستلزم خلاقیت البته مدیریت آموزشی (یا مدرسه)موفق بدون برخورداری از تربیت خاص در مراکز تربیت معلم ومدیر غیر ممکن است ****تربیت خاص شامل یاد گیری وتجربه ی مهارت های زیر در حوزه ی آموزش و پرورش است . *برقراری روابط انسانی صادقانه با همه ی شهروندان خصوصا همکاران ومحصلان وااولیای ایشا ن *مهارت مدیریت زمان ومکان *مهارت مدیریت سرعت مهارت مدیریت فعا لیت های فوق برنامه *مهارت مدیریت بهداشت مدرسه وکلاس *مهارت مدیریت اوقات فراغت *مهارت اولیای دانش آموزان *مهارت مدیریت بودجه *مهارت مدیریت تجهیزات آموزشی *مهارت مدیریت تغییر وتحول *مهارت تیز بینی وتیز شنوی *مهارت استدلا ل کلا می موثر *مهارت مخاطب شناسی *مهارت فرزند زمان بودن نه برده زمان بودن *مهارت جامع نگری منبع: مدیریت مدرسه دکتر علی اکبر شعاری نژاد

تاملي در بيانات اخير مقام معظم رهبري :واكاوي شرايط بدر و خيبر ايران امروز

در حالي كه اغلب كشورهاي غربي با تحريم بانك مركزي ايران و اخيرا نيز با رايزني در خصوص منع تجارت نفتي با كشور ما، تلاش مي كنند تا با توسل به هر حربه اي كه شده مانع از اوج گيري هاي اقتصادي و سياسي و علمي ايران اسلامي شوند اما شاهد بوده‌ايم كه تاكنون اين اقدامات خصمانه، نه تنها خللي در عزم ايرانيان ايجاد نكرده، بلكه ملت ما را نيز در مواجهه با نظام سلطه جهاني، آبديده تر كرده است.

پیشنهادهای راهبردی برای مدیران(ارسالی از راهنمایی شیخ مفید)

1- مدير مدرسه ضمن توجه جدي به مديريت روابط انساني در اداره ي مدرسه ، سبک مديريتي خود را برپايه ي مشارکت قرار دهد تا از اين طريق در قلب وروح کارکنان ودانش آموزان نفوذ نمايد .

2- مديرمدرسه مي بايست با مشاهده وبازديد از کارها وتجارب موفق ساير مديران برتجارب خود بيفزايند وطرح ها والگوهاي مناسب مديران موفق را شناسايي وپس از مطالعه وارزيابي باتوجه به شرايط مدرسه خود بعداز تغييرات لازم اجرا نمايد .

3- کيفيت بخشي مدرسه ، مستلزم تنظيم اهدافي مشخص است که بايد در راستاي اهداف وزارت آموزش وپرورش (مصوب شوراي عالي آموزش وپرورش ) باشد لذا اهداف وزارت آموزش وپرورش بسيار کلي است ومديران بايد برحسب دوره تحصيلي وبانگاه به اهداف کلي ، اهداف اختصاصي وتفصيلي وقابل دست يابي را تدوين کنند .

4- براي آموزش کارکنان مدرسه وآشنايي آنها با مديريت کيفيت دوره هاي آموزشي لازم برگزار شود وبراي کساني که در اين زمينه پيشقدم هستند وتلاش مي کنند جوايزي در نظر گرفته شود .

5- بايد کارها وفعاليت هاي خوب وطرح هاي ارزنده مدرسه درجلسه اي به افراد وگروههاي ذيربط ارائه گردد تا از اين طريق ديگران با تجارب وانديشه هاي ديگران آشنا شوند .

6- براي ارائه تجارب وانديشه هاي نو وپيشنهادهاي مفيد مي توان از وسايلي نظير اسلايد ، فيلم ، گراف ، ويدئو ، پروژکتور و .... استفاده نمود .

7- کارگروهي را به معلمان آموزش دهيد برخوردي باز داشته باشيد و جلسات بحث هاي نظري تشکيل دهيد سعي کنيد تا از مزاياي کارگروهي بهره مند شويد وبه جاي پاداش دادن به عملکردهاي فردي به عملکرد هاي گروهي پاداش دهيد .

8- شوراهاي مدرسه وتشکيلات دانش آموزي را تشکيل دهيد و با واگذاري مسووليت هاي مختلف حتي اداره مدرسه وکلاس به دانش آموزان زمينه پرورش حرفه اي آنها را فراهم کنيد .

9- مدير مدرسه مي بايست به معلمان وکارکنان مدرسه براي رفتار درست آنها پاداش دهد اين کار باعث مي شود تا نتايج مثبت بيشتر شود همچنين بايد به کارهاي برجسته به خلاقيت هاي کاربردي ، به ساده کردن کار ، به کيفيت کار ، به کارهاي تيمي ونهايتا" به کساني که رفتار موثر دارند پاداش داد اين پاداش مي تواند هم مادي وهم معنوي باشد .

انعكاس كمكهاي مردمي (نمود مشارکتهای اولیاء در تجهیز مدارس-شهید صیاد شیرازی)

تهيه تجهيزات كارگاه از محل اولين مرحله از كمكهاي مردمي در معرض ديد دانش آموزان و اولياء قرار گرفت

مرحله دوم شامل تجهير آزمايشگاه ومرحله سوم تجهيز سيستمهاي رايانه به زودي به نمايش گذاشته خواهد شد

اجرای کدامیک از طرح های ذیل را در راستای تحقق اهداف آموزشی و پرورشی در دوره راهنمایی موفق ارزیابی می فرمایید؟

همگام با قرآن
7% (4 رای)
مدام
7% (4 رای)
کرامت
4% (2 رای)
تلاش آفرین
46% (25 رای)
کلاس های موضوعی و هوشمند
35% (19 رای)
مجموع آراء: 54

اجراي طرح همگام با قرآن راهنمایی شهید صیاد شیرازی

طزح همگام با قرآن در جلسات امتحاني نوبت اول اين آمورشگاه با شكوهي بهتر از گذشته اجرا شده و موجب يكدست شدن اجراي اين طرح در آينده گرديده است.

فرم مشخصات مدیران مجتمع های آمورشی شهری

تشکیل حلقه صالحین دانش آموزان بسیجی راهنمایی شهید صیاد شیرازی

سومین جلسه حلقه صالحین بسیجیان مدرسه راهنمایی شهید صیاد شیرازی با فرماندهی آقای نوروزی معاون آمورشی در تاریخ ۲۱/۱۰/۹۰ در نمازخانه مدرسه برگزار شد

موضوعی کردن کلاسهای درس مدرسه راهنمایی عصمت مجتمع آموزشی پرورشی آفتاب ولایت

در مورخه سه شنبه 90/10/13 جلسه ای با حضور مدیران محترم مدرسه راهنمایی عصمت گروه شهید رجایی وباهنر در دفتر مجتمع افتاب ولایت تشکیل وطرح موضوعی کردن کلاسهای درس دردروس هدف به عنوان اولویت کاری در نیمسال دوم مطرح ومراحل ان به شرح ذیل تصویب گردید
1-تشریک مساعی و همفکری مدیران دو گروه در زمینه تعیین کلاسها ودرسهای هدف
2-طرح در شورای دبیران هر دو گروه و توجیه همکاران در زمینه این طرح
3-طرح در جلسه انجمن اولیا و مربیان ودادن اطلاعات به اولیا داش اموزان در این زمینه
4-تجهیز کلاسها به صندلی به جای میز و نیمکت جهت اجرای صحیح گروه بندی دانش اموزان
5-تهیه وسایل کمک اموزشی توسط دانش اموزان وهمکاران
6-در صورت امکان بازدید مدیران وهمکاران مرتبط از مدارس مجری طرح

هوشمند سازي مدرسه غيرانتفايي الوند ناحيه3

 اولين كلاس هوشمند مدرسه راهنمايي الوند رسما داير شد .
*مجهز كردن مدرسه به سايت و وبلاگ .
*مجهز كردن مدرسه به اينترنت پر سرعت(ADSL).
*مجهز كردن مدرسه به تخته هوشمند.
*مجهز به سيستم ارسال پيامك(SMS).
*مجهز بودن سايت مدرسه به سامانه ماد.

منبر ومحراب نمازخانه مدرسه دكتر منوچهري نصب گرديد

بسمه تعالي
با هماهنگي مديران هر دوگروه (رجايي وباهنر) مدرسه راهنمايي دكتر منوچهري منبر ومحراب نمازخانه بسيار زيباي اين آموزشگاه كه

قبلا جهت ساخت توسط مديران سفارش شده بود روز سه شنبه بيستم ديماه نود در نمازخانه نصب گرديد./.

يك جلسه امتحاني منظم توسط دانش آموزان طرح مدام مدرسه دكتر منوچهري گروه شهيدباهنر

بسمه تعالي
روزسه شنبه بيستم دي ماه نود دانش آموزان پايه سوم طرح مدام بهترين جلسه امتحاني را براي دانش آموزان پايه دوم برگزار نمودند

مسولين طرح ازابتداي جلسه باكنترل كامل داوطلبان را بانظم خاص روانه جلسه امتحاني نموده وازآقاي كيانيان مربي پرورشي جهت

قرائت زيباي قرآن دعوت بعمل آورده وسپس محمد كميلي مدير طرح بااجازه عوامل اجرايي آموزشگاه از همكاران دبير جهت باز نمودن

پاكت سوالات وتوزيع سوالات ومراقبت نهايي توسط همكاران دعوت بعمل آوردند ./.

عملـــــــــکرد مجتمـــــــــع شهیــــــــــــد اشــــــــــــــــرفی از نگـــــــــــاه تصویـــــــــــــــر(دیمـــاه نـــود)

جلســـــــه ستــــاد امتحانــــات نوبت اول ،

حماســـــــــه نهـــــــــــم دی روز بصیـــــرت ،

اجرای 4طرح از طرحهای ده گانه آموزش راهنمایی ،

اطلاع رسانی سامانه پیام کوتاه آموزش راهنمایی ناحیه 3به شماره 30002223444555

شایسته است شماره مذکور در تابلو اعلانات دفتر آموزشگاه واعلانات دانش آموزی در معرض دید باشد. این سامانه به منظور پل ارتباطی سریع ودر دسترس جهت همکاران ،دانش آموزان و اولیای گرامی در خصوص تمامی موارد آموزشی و پرورشی طراحی گردیده است.با پیام های ارزشمند خود ما را در جهت تحقق اهداف آموزشی و پرورشی یاری فرمایید.

پيام تسليت به مناسبت اربعین حسینی مجتمع آفتاب ولايت ، مدرسه راهنمايي عصمت گروه شهيد رجايي

كسي را امين مپندار مگر آنكه بداني از خدا مي ترسد امام حسين ( ع ) اربعين حسيني بر سوگواران سالار شهيدان تسليت باد .

مدرسه راهنمایی شهیدعباس یوسفی باهنر(مجتمع شهید بروجردی)

گزارشی درخصوص تعمیرات انجام شده آموشگاه طی سه ماه گذشته
1-تعمیر کلی دستشویهاوآبخوری ولوله کشی آبخوری
2-ساخت سکوی کلاسها
3-تعویض منبع آب شوفاژ خانه
4-بازنمودن فضای بین دبستان کرمانشاهی و عباس یوسفی بصورت درب آهنی
5-ساخت سایه بان آبخوری
6-راه اندازی فروشگاه
7-نرده کشی راه پله

مجتمع آموزشی وپرورشی آفتاب ولایت - دبیرستان الغدیر

گزارش فعالیتهای تجمیعی درس آمادگی دفاعی :
1 - آموزش و تمرین حرکات نظام جمع در تاریخ 90/9/10
2- اطفاء حریق وپاره ای توضیحات در باره دستگاه خاموش کننده ها و استفاده ، روش نگه داری و... - ماسک گذاری و ماسک برداری و آشنایی با جعبه امداد ش.م.ر وکیسه ماسک درتاریخ 90/9/24
3- عملیات نجات و اجرای عملی آن توسط دانش آموزان کلاس
4- تحقیق در باره وصایای شهدای گرانقدر بخصوص شهدای دانش آموز - پیامدهای جنگ نامتعارف نوین وپدافند غیر عامل در زمانی کوتاه به مدت 15 دقیقه در پایان کلاس

راه های کنترل عصبانیت :(مدرسه راهنمایی شهید مدرس )

راه های کنترل عصبانیت :
برای کنترل عصبانیت و خشم راهکارهایی وجود دارد که با تمرین کردن آنها می‌توانید به فردی قدرتمند در برابر خشم تبدیل شوید.

۱- ورزش کنید:

شروع یک برنامه منظم ورزشی برای به دست آوردن آرامش و در عین حال کاهش آثار منفی محرک‌های اعصاب بسیار موثر است.

روان‌شناسان توصیه می‌کنند ورزش را در حد قهرمانی یا برای مسابقه انجام ندهید، زیرا شما در واقع ورزش را برای آرامش اعصاب خود انجام می‌دهید تا در زندگی از قابلیت بالاتری برخوردار شوید.

فکر کنید کدام ورزش را بیشتر دوست دارید.

بدون پیش‌داوری آن را آزمایش کنید.

در انتخاب انواع ورزش، نخست به فکر لذت بردن از آن و سپس به فکر تامین سلامتی‌تان باشید.

ورزش‌های سبک و مستمر همچون شنا، دویدن آهسته، دوچرخه‌سواری و یا پیاده‌روی تند، ضربان قلب را بالا می برند و انجام یکی از این ورزش ها طبق علاقه تان حداقل به مدت ۲۰ دقیقه در روز بسیار سودمند و فرح‌بخش است.

اگر چند روز نتوانستید برنامه ورزشی‌تان را دنبال کنید، تلاش کنید برنامه ورزشی خود را هر چه زودتر از سر بگیرید، زیرا ورزش‌های منظم بیش از ورزش‌های بی‌برنامه، اثربخش هستند.

۲-هم‌کلام شوید:

در آغاز به یاد داشته باشیم بهترین و نزدیک‌ترین دوست همه انسان‌ها، خدای تواناست که ما را آفریده و لحظه‌ای از یاد ما جدا نیست. هرچه از این یار مهربان بگویم کم است، زیرا برقراری ارتباط قوی با خدا، انرژی و انگیزه لازم را برای غلبه بر خشم به وجود می‌آورد.

البته پسندیده است علاوه بر این یار آشنا و همیشگی، دوست‌های دیگری هم داشته باشیم. این افراد می‌توانند همسر، مادر، پدر، فرزند و یا دوستانی امین و دلسوز باشند.

لحظه‌هایی که احساس تنهایی و ناراحتی می‌کنید، صحبت کردن با چنین محرمان اسراری و حتی دیدار آنها، تسکین دهنده ی خوبی برای دردهایتان است.

در حضور آنها از غم و غصه و ناراحتی‌هایتان بگویید (البته نباید در این کار افراط کنید) و با این کار خشم خود را کاهش دهید.

۳- کتاب بخوانید:

حتی شما هم زیاد شنیده‌اید که کتاب بهترین دوست انسان است.

دوستی که با زبان بی‌زبانی، در اوج سکوت، ساعت‌ها با شما حرف می‌زند. بی‌صدا و آرام، اما مهربان و در خلوت و تنهایی، راهنمایی‌تان می‌کند.

گزارش سه ماهه ی اول فعالیت های معاونت پرورشی میردامادباهنردرسال تحصیلی91-90

گزارش سه ماهه ی اول فعالیت های معاونت پرورشی میردامادباهنردرسال تحصیلی91-90
1- غبارروبی از نمازخانه مدرسه و تعیین برنامه خاص برای هر کلاس جهت شرکت در نماز جماعت
2- گرامیداشت هفته دفاع مقدس
3- شرکت دانش آموزان ومعلمان در راهپیمایی 13 آبان
4- برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی
5- شرکت دانش آموزان وهمکاران در مراسم سیاسی عبادی نمازجمعه
6- برگزاری مراسم عزاداری حسینی در دهه ی محرم وپختن آش نذری
7- انجام فعالیت های لازم در دهه ی کرامت
8- برگزاری آزمون پدافندغیرعامل وتشویق نفرات برتر
9- نشست تربیتی دینی در هفته ی بصیرت
10- برگزاری نمایشگاه عکس به مناسبت اربعین حسینی
11- پخش اذان از بلندگوی مدرسه وشرکت دانش آموزان در نماز جماعت

رهبر معظم انقلاب اسلامي در اجتماع پرشور مردم قم:حضور مردم در انتخابات آينده دشمن شکن خواهد بود

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز(دوشنبه) در دیدار هزاران نفر از علما، فضلا، طلاب و قشرهای مختلف مردم قم در سخنان مهمی حادثه نوزدهم دی قم را مبدأ تاریخ تحولات جدید دنیا دانستند و با اشاره به نقش «صبر و بصیرت» در موفقیتهای مستمر نظام اسلامی، به تبیین دو عامل مهم ناکارآمدی توطئه های دشمنان و استمرار زنجیره های اقتدار ملت ایران یعنی ایستادگی قاطعانه نظام بر اصول، و حضور هوشمندانه مردم در صحنه پرداختند.

بازدید مسئول آموزش راهنمایی ازجلسه امتحان مدرسه راهنمایی زینب کبری(س)

در تاریخ 19/10/90آقای فرهنگیان مسئول آموزش راهنمایی به همراه جناب آقای زارعی کارشناس محترم حراست از جلسه امتحان عربی مدرسه راهنمایی زینب کبری (س) بازدید بعمل آوردند.

دانش آموز خاتم الانبیا(سینا رنجبر)در پنجمین جشنواره محتوای الکترونیکی با تلاش برادر محمد مرادی معاون محترم فناوری منتخب منطقه شد.

آقای سینا رنجبر در پنجمین جشنواره حمایت از پدید آورندگان محتوای الکترونیکی با هدف فرهنگ سازی و ایجاد زمینه مساعد برای بکار گیری فن آوری اطلاعات و ارتباطات در آموزش و پرورش و توسعه محتوای الکترونیکی بعنوان منتخب منطقه ای در بخش دانش آموزی برگزیده شد و با اهدای لوح تقدیر از طرف مدیر کل آموزش و پرورش استان از تلاش ایشان تقدیر و تشکر بعمل آمد. لازم به ذکر است که آقای محمد مرادی معاونت فناوری اسبق این آموزشگاه در آموزش ایشان نقش به سزایی داشتند که ضمن تقدیر و تشکر فراوان و تبریک پست جدید (کارشناش مقاطع پرورشی ناحیه3)برایشان آرزوی سلامتی و موفقیت داریم.

بازدید مسئو ل آموزش راهنمایی از جلسه امتحان راهنمایی معلم در تاریخ 90/10/19

درتاریخ 90/10/19 آقای فرهنگیان مسئول آموزش راهنمایی به همراه جناب آقای زارعی کارشناس حراست از جلسه امتحان عربی مجتمع آموزشی وپرورشی انتظار راهنمایی معلم .

پدافند غیر عامل چیست؟ - راهنمایی خاتم الانبیا

براي آنكه دزد به خانه شما وارد نشود، چه اقداماتي انجام می‌دهيد؟ حالا اگر وارد شد چه‌كار می‌كنيد؟

براي اينكه دزد به خانه شما وارد نشود، به درها چند عدد قفل مي‌زنيد يا با حفاظ فلزي آنرا مي‌پوشانيد، به اين عمل دفاع غيرعامل مي گويند. يعني كاري انجام مي‌دهيد تا دزد با ديدن اين موانع از سرقت منزل شما منصرف شود، پس به صورت غير مستقيم، از خودتان دفاع كرده‌ايد. حالا اگر دزد به خانه شما آمد چكار مي‌كنيد؟ اول از همه با 110 تماس مي‌گيريد، سپس با صدا و فرياد از همسايه‌ها كمك مي‌خواهيد و سعي بر دور كردن فرد مي‌كنيد، اين عمل را دفاع مستقيم مي‌گويند.

درهنگام جنگ هم، ما دو نوع دفاع مي‌توانيم انجام دهيم:
دفاع مستقيم (دفاع عامل) و دفاع غير مستقيم (دفاع غير عامل).

دفاع مستقيم مخصوص زمان جنگ آن هم بوسيله افراد آموزش ديده نظامي و با كمك وسايلي مثل اسلحه و موشك و تانك و هواپيما است و دفاع غيرعامل شامل همه افراد حتي من و شما هم مي شود. همچنين اين نوع از دفاع در هر زماني قابل اجراست و فقط مربوط به زمان جنگ نيست. در دفاع غيرعامل، كارهايي انجام مي‌دهيم تا دشمن نتواند ما را هدف بگيرد و خسارتي به ما وارد كند يا اگر خسارتي به ما زد، خيلي كم باشد. پس به كليه اقداماتی كه انجام مي‌دهيم تا جان انسانها حفظ شود و خسارات وارده به تجهيزات و ساختمانها كاهش يابد، دفاع غير عامل (پدافند غيرعامل) مي‌گوييم.

شركت دانش آموزان در نهضت ملي حفظ قرآن كريم(شهداي گمنام)

15 نفر از دانش آموزان با تشويق مسئولان آموزشگاه بخصوص برادر حيدري معاون آموزشگاه، در طرح ملي سراسري حفظ قرآن كريم ثبت نام نموده وخود را براي شركت در اين مسابقات آماده مي نمايند. طرح ملي حفظ قران كريم به دنبال تاكيد مقام معظم رهبري به منظور تربيت 2ميليون حافظ وقاري قرآن در سراسر كشور اجرا ميگردد وثبت نام آن تا آخر دي ماه از طريق اينترنت امكان پذير است . با آرزوي موفقيت براي تمام رهروان قرآن .(( بويژه دانش آموزان اين آموزشگاه)).

هوشمند سازي اولين كلاس درسي راهنمايي دكترمنوچهري يكشنبه90/10/18

بسمه تعالي
جلسه توجيهي هوشمندسازي اولين كلاس درسي مدرسه راهنمايي دكتر منوچهري (باهنر) روز يكشنبه 90/10/18 باحضور مديران و

معاونين ودبيران هردوگروه راس ساعت 3 بعدازظهر درآموزشگاه تشكيل گرديد درخصوص چگونگي استفاده از سيستم نصب شده ي

هوشمند رهنمودهاي لازم ارائه گرديد وجلسه درساعت 5/30 به پايان رسيد.

گذراندن هر سه سال دوره ابتدايي با يك معلم

به گفته معاون آموزش متوسطه وزير آموزش و پرورش، پس از استقرار ساختار3-3-6 و همچنين ايجاد زيرساخت‌هاي لازم به سمتي حركت خواهيم كرد كه بخشي از مدارس ابتدايي سه سال اول و بخش ديگر نيز سه سال دو ابتدايي را تحت پوشش قرار دهند.
معاون آموزش متوسطه وزير آموزش‌وپرورش، گفت: با استقرار نظام 3-3-6 از مهرماه سال آينده دانش‌آموزان ابتدايي هر سه سال تحصيلي را با يك معلم مي گذرانند.ابراهيم سحرخيز در گفت‌وگو با ايسنا، گفت: اجراي نظام3-3-6 مصوبه شوراي عالي آموزش و پرورش از سوي رييس جمهور ابلاغ شده و از سال تحصيلي آينده اين نظام استقرار مي‌يابد.وي افزود: با اجراي ساختار جديد نظام آموزشي كشور به چهار دوره سه ساله تقسيم مي شود و ششم ابتدايي براي نخستين بار وارد دوره ابتدايي شده و كتاب‌هاي دو پايه نيز تغيير مي‌كند.سحرخيز تصريح كرد: يكي از برنامه‌هاي آموزش و پرورش در زمان اجراي نظام جديد استفاده از يك معلم ثابت براي هر سه سال است؛ به اين نحو كه آموزش در سه سال اول ابتدايي با يك معلم و سه سال دوم ابتدايي نيز توسط يك معلم انجام شود چراكه دانش‌آموزان مقطع ابتدايي به لحاظ شرايط سني و وابستگي‌هاي عاطفي به معلمان خود اگر با تغيير معلم در هر پايه مواجه نشوند تاثير خوبي در فرآيند يادگيري آنها خواهد داشت.به گفته معاون آموزش متوسطه وزير آموزش و پرورش، پس از استقرار ساختار3-3-6 و همچنين ايجاد زيرساخت‌هاي لازم به سمتي حركت خواهيم كرد كه بخشي از مدارس ابتدايي سه سال اول و بخش ديگر نيز سه سال دو ابتدايي را تحت پوشش قرار دهند.وي با تاكيد بر اهميت دوره ابتدايي در نظام جديد يادآورشد: دوران ابتدايي نقشي اساسي و كليدي در شكل گيري شخصيت و روابط اجتماعي دانش‌آموزان دارد لذا اولويت و حساسيت و رويكرد آموزش و پرورش با دوره ابتدايي است از اين رو تغيير كتب و محتواي آموزشي همسو با برنامه درس ملي و در راستاي افزايش كيفيت آموزش در اين دوره تدوين شده است.

افتتاح وبلاگ مدرسه راهنمایی میرداماد رجایی لطفا دیدن فرمایید.آدرس_www.Mirdamad-rajaei.blogfa.com

با سلام و درود فراوان به اطلاع میرساند همزمان با میلاد هفتمین اختر تابناک امامت امام موسی کاظم و اغاز امتحانات نوبت اول وبلاگ این اموزشگاه راه اندازی شد.

نظم همگانی (راهنمایی معلم)

نظم همگانی یعنی مشارکت همگانی در اشاعه فرهنگ مثبت نگری

گزارش اقدامات انجام شده در خصوص نظم همگانی در آذرماه درمجتمع انتظار راهنمایی معلم

اجرای مسابقه ای تحت عنوان نظم یعنی چه؟ مشارکت یعنی چه؟ تاثیر مشارکت بر نظم همگانی ؟

1 توجیه دانش آموزان در مراسم صبحگاه در خصوص

2 نصب پیام هایی دراین خصوص درتابلو اعلانات آموزشگاه

3 جمع آوری آثار مکتوب دانش آموزان

4 بررسی آثار وانتخاب آثار برترونصب اثرات برگزیده در تابلو اعلانات

5 اهداء جایزه به نفرات بر تر

بازدید رییس مجتمع آیت اله نجومی برادرمحمدی از امتحانات نوبت اول مدرسه راهنمایی خاتم الانبیا

روز شنبه 1390/10/17 آقای رضا محمدی ریاست محترم مجتمع آیت اله نجومی از روند امتحانات مدرسه راهنمایی خاتم الانبیا بازدید بعمل آورده و از ضمن تقدیر تشکر از کلیه همکاران از نحوه برگزاری امتحانات رضایت کامل داشتند.

آرزوی بهبودی برای همکار خوبمان آقای فرامرز اکبری

آقای اکبری دبیر محترم علوم اجتماعی مدتی است که به بیماری دیسک کمر مبتلا شده و استراحت مطلق می باشد. برای ایشان آرزوی بهبودی کامل از درگاه خداوند منان داریم .ضمنا این عکس مربوط به اردوی معلمان مدرسه خاتم (پلنگان)در سال 88/89 است.که آقای اکبری را در سمت راست نفر دوم مشاهده می کنید.

تکنیک هایی جهت ارتقای خلاقیت‌(عصمت-باهنر)

تکنیک هایی جهت ارتقای خلاقیت‌

راهکارهای خلاقانه
شکی نیست که همه افراد موفق پس از پشت سر گذاشتن دوره های سخت و طاقت فرسای زندگی توانایی عملی کردن اهداف خود را بدست آورده اند. هر گونه شکست، سختی، و مشکل می تواند به منزله سرآغاز ایجاد ابداعات و اختراعات شگرفی به شمار رود. باید توجه داشت که "نیاز" سرچشمه هر گونه نوآوری و اکتشاف است. اگر احساس می کنید در زندگی خود به بن بست رسیده اید باید بدانید که در مکان مناسبی برای افزایش خلاقیت خود قرار دارید، پس دست بکار شوید و از تنگاهای موجود به نفع خود بهره برداری کنید.

خشم خود را در آغوش بگیرید.
در مقالات و نشریه های مختلف به وفور می خوانیم که شاد بودن یکی از ارکان زندگی افراد موفق است. اما چگونه می توان خشم را مهار کرد و به واسطه آن به آرامس دست پیدا کرد؟ باید سعی کنید که حتی در بدترین شرایط هم خونسردی خود را حفظ کنید. از امروز تصمیم بگیرید که در برابر مشکلات از خود عکس العملی کاملاً متفاوت نشان دهید. این کار عملی نخواهد شد مگر با کمک گرفتن از نیروی بالقوه خلاقیت.

اجازه دهید ذهنتان آزادانه پرسه بزند.
در حقیقت شما به هر چه که فکر کنید ناخودآگاه آنرا به زندگی خود دعوت کرده اید. قدرت تخیل خود را تقویت کنید، به افکار مثبت دامن بزنید، و خوبی ها را در کائنات منعکس سازید. با استفاده از خلاقیت بهترین امکانات و شرایط ممکن را برای خود به تصویر بکشید.

دنیای اطرافتان را آبی کنید.
در مورد روانشناسی رنگ ها چه اطلاعاتی دارید؟ رنگ آبی تداعی گر آسمان و دریاست که هر دو مظهر آرامش، برکت، و وجود نیروی برتر هستند. از این گذشته روانشناسان معتقدند که قرار گرفتن در محیط آبی و مشاهده مکرر این رنگ سبب افزایش و ارتقای خلاقیت افراد می شود.

با افراد خلاق ارتباط برقرار کنید.
ایده های بی نظیر در خفا عملی نمی شوند. سعی کنید با افراد خلاق و فعال ارتباط برقرار کنید تا بتوانید از آنها ایده گرفته و استراتژی هایی را برای عملی ساختن افکار ناب خود پیدا کنید.

سفر کنید
سپری کردن مدت زمانی به دور از خانه سبب بالا رفتن حس کنجکاوی و به منزله آن خلاقیت می شود. در سفر ذهن به آرامش می رسد و آمادگی فعالیت مجدد را پیدا می کند.

سرزندگی و شادی را به زندگی خود راه دهید.

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی از طراحی کتب پایه ششم ابتدایی بر اساس دانش پایه پنجم خبر داد. (طراحی کتب پایه ششم ابتدایی بر اساس دانش پایه پنجم )

 به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا، محی الدین بهرام محمدیان صبح امروز در کارگاه دوره آموزشی ضمن خدمت سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که در حضور مدیران ارشد وزارت آموزش و پرورش در سالن حجاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد، ضمن اشاره به نظام آموزشی 6.3.3 اشاره کرد: در این نظام آموزشی 6 سال دوره ابتدایی و 6 سال دوره متوسطه خواهد بود که هر کدام از این دوره های 6 ساله نیز امکان تبدیل به 2 دوره 3 ساله را دارند.وی افزود: در سال تحصیلی جاری در برنامه آموزشی تغییراتی ایجاد کردیم که کتب پایه اول ابتدایی کاملاً تغییر کرد.محمدیان ادامه داد: همسو با برنامه درسی ملی و سند تحول بنیادین کتب پایه دوم ابتدایی در سال تحصیلی آینده تغییر پیدا خواهد کرد و همچنین با توجه به استقرار نظام آموزشی 6.3.3 کتب پایه ششم ابتدایی تألیف خواهد شد.رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اشاره به اینکه یک سال به طول دوره ابتدایی اضافه می شود خاطرنشان کرد: دوره آموزشی عمومی ما 8 سال بود که با اضافه شدن یک سال به آن 9 سال خواهد بود که متأثر از سند تحول بنیادین خواهد بود و در نهایت 12 سال تحصیل رایگان در کشور خواهیم داشت.وی اضافه کرد: پایه ششم ابتدایی که به این نظام آموزشی اضافه می شود همسوسازی با برنامه درسی ملی است و با توجه به اینکه در هر سال کتب 2 پایه درسی تغییر می کند در چهار سال آینده کتب ششم ابتدایی نیز تغییراتی خواهد داشت.

مانور زلزله

1 تهیه راهنمای پناه گیری در نقاط مختلف مدرسه همراه با تصویر به صورت روزنامه دیواری توسط مربی بهداشت ونصب آن درتابلو ی بهداشت
2 تهیه تراکت پناه گیری ومعرفی نقاط غیر امن توسط مربی بهداشت وتکثیر ونصب در هر کلاس
3 آموزش خروج پناه گیری به دبیران توسط مربی بهداشت
4 آموزش خروج پناه گیری به دانش آموزان با همکاری دبیران
5 انجام مانور در روز تعیین شده با همکاری معاونین

بازديدمعاون محترم آموزشی از حوزه امتحاني راهنمايي شهيد ايرج فيضي

در تاريخ90/10/14جناب آقاي فخري معاونت محترم ناحيه 3از حوزه امتحاني اين آموزشگاه ديدن به عمل آوردند.

فعالیت های فیزیکی مانع افت تحصیلی دانش آموزان می شود

بر اساس تازه ترین یافته های علمی، فعالیت های فیزیکی مانع افت تحصیلی دانش آموزان، پیشرفت تحصیلی و کسب نمرات بهتر در آزمون ها می شود. به گزارش خبرگزاری پانا به نقل از خبرگزاری استرالیا، تیمی از دانشمندان بین المللی از هند، هلند، آمریکا، کانادا و آفریقای جنوبی 12 هزار فرد بین سنین 6 تا 18 سال را مورد بررسی قرار دادند و دریافتند، دانش آموزانی که ورزش می کنند و فعالیت فیزیکی دارند، دارای افت تحصیلی نمی شوند، نسبت به دیگر دانش آموزان در آزمون ها نمرات بهتری کسب می کنند همچنین موجب پیشرفت تحصیلی در این قشر از جامعه می شود. دانشمندان یادآور شدند، دانش آموزانی که فعالیت فیزیکی بیشتری نسبت به دیگر دانش آموزان دارند، تحصیلات آکادمیکی در آنان بیشتر و بهتر از دیگر افراد خواهد بود. آنها تأکید کردند، ورزش و فعالیت فیزیکی موجب خون رسانی بهتر و بهبود در رسیدن اکسیژن به مغز می شود و این روند موجب ارتقای سطح هوشی و ذهنی دانش آموزان می شود. منبع خبر : خبرگزاري پانا

بازدید کارشناس مسئول آموزش راهنمایی از مدرسه شیخ مفید

در روز شنبه 90/10/17 همزمان با برگزاری امتحان درس ریاضی سال اول راهنمایی ، آقای فرهنگیان کارشناس مسئول محترم آموزش راهنمایی در معیت یکی از همکاران محترم دایره حراست ناحیه 3 از حوزه امتحانی مدرسه راهنمایی شیخ مفید بازدید بعمل آورده و از زحمات عوامل اجرایی در برگزاری آزمون و ایجاد نظم و آرامش مطلوب جلسه قدردانی نمودند.

نواخته شدن زنگ بصیرت در مجتمع آفتاب ولایت -مدرسه عصمت-گروه شهید باهنر

با نام و یاد خدای مهربان در مورخه چهارشنبه 8/10/90 با نواخته شدن زنگ بصیرت در مدرسه عصمت ، گامی در جهت آشنایی آینده سازان ایران اسلامی با معارف و سلوک انبیا و ولایت فقیه استمرار دهنده راه آن امامان همام برداشته شد.در این مراسم پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید سپس باا راىه مقاله توسط یکی از دانش آموزان در رابطه با نقش بصیرت در تسریع در اهداف اسلام وانقلاب رشته سخن به سرکار خانم باباجانی رییس مجتمع سپرده شد که ایشان نیز موضوع را جمع بندی و با ذکر صلوات به پایان رساندند ضمنا در این راستا بروشوری با همین مضمون توسط کادر مدرسه تهیه و تکثیر و بین دانش آموزان تقسیم گردید.

بازدید معاون آموزش متوسطه برادر فخری وکارشناس مسئول آموزش متوسطه راهنمایی برادر فرهنگیان به همراه آقای زارعی از دایره حراست از حوزه امتحانی فلسطین باهنر

امروز شنبه 17 دی ماه امتحان ریاضی تمام پایه ها برگزار گردید .تمام جوانب کار جهت بهتر برگزار شدن این امتحان مهم در نظر گرفته شده بود برگزاری کلاس ،دادن بروشور روش مطالعه برقراری ارتباط با دبیر مربوطه از جمله موارد انجام شده بود .در ساعت 30/8 دقیقه حوزه امتحان توسط برادر فخری مورد بازدید قرار گرفت سپس در ساعت 11 بازدید کارشناس مسئول آموزش متوسطه راهنمایی برادر فرهنگیان وآقای زارعی ازحراست ناحیه حوزه امتحان مورد بازدید قرار گرفت واز زحمات همکاران تقدیر شد .

کلاس موضوعی ومزایای آن -مدرسه راهنمایی شهید مدرس

در یک کلاس موضوعی تجهیزات و امکانات آموزشی در اختیار دانش آموزان و معلمان قرار می گیرد؛ تا معلم بتواند با استفاده از این امکانات ضمن تدریس تئوری، ، با انجام کار عملی به انتقال مفاهیم و یادگیری بیشتر دانش آموزان کمک کند .
مزایای کلاس های موضوعی:
1) قرار گرفتن کلیه تجهیزات و امکانات آموزشی یک درس در یک کلاس
2 )ارتقاء سطح کیفی آموزش در مدارس وانتقال بهتر مفاهیم و افزایش عمق یادگیری مطالب در ذهن دانش آموزان
3 )تقویت روحیه کارگروهی در دانش آموزان وتغییر چینش کلاسی
4) ایجاد انگیزه و شور و نشاط بیشتر وتقویت روحیه پرسش گری ، مشارکت ، و تفکر در بین دانش آموزان
5 ) استفاده صحیح از وسایل و امکانات کمک آموزشی وآموزش عملی همراه با آموزش تئوری در کلاس درس
6 )ثابت بودن کلاس معلم ،که این امر سبب دلبستگی دبیران به کلاس درس شده و کمبود های وسایل وتجهیزات کلاس خود را
با کمک مدیران برطرف میکند .

اجرای طرح همگام با قرآن در راهنمایی الهیه گروه شهیدرجایی

طرح همگام با قرآن
در جهت ارتقاء معارف دینی وآشنایی وانس والفت دانش آموزان طرح همگام با قرآن با مشارکت دانش آموزان وهمکاران و مزین نمودن فضای کلاس باعطر مضامین قرآنی در آغاز شروع کلاس در زنگ اول قرائت قرآن تلاوت شده وسپس امر تعلیم وتربیت ودرس دانش آموزان آغاز می شود0از اقدامات مهمی که در اجرای این طرح در سال جاری صورت گرفته تهیه لوح قرآن می باشد که به تفکیک پایه تحصیلی در هر کلاس وبه صورت هر روز قرائت یک صفه از لوح اجرا می گردد.جهت هر کلاس نیز نماینده ای به عنوان مجری طرح همگام با قرآن در اجرای این طرح فعالیت می نماید0لازم به ذکر است که شروع اجرای این طرح از ابتدای سال تحصیلی صورت گرفته وسال قبل نیز این آموزشگاه از مجریان این طرح بوده است0

راهنمایی الهیه /گروه شهید رجایی

مصوبات جلسه امتحانات مدرسه راهنمایی الهیه گروه شهید رجایی

بسمه تعالی
با سلام واحترام خدمت شما همکار گرامی
به نکات ومطالب ذیل در ایام امتحانات توجه فرمایید؛
1-طرح سئوال براساس بودجه بندی سطح علمی دانش آموزان،اصول استانداردباشد0
2- تایپ سئوال توسط دبیر ودر محل مطمئن انجام شود،سئوالات جدید باشد0
3- مشخصات سئوال(شناسنامه سئوال) در سر برگ توسط طراح نوشته شود(مشخصات شامل؛نام درس،پایه تحصیلی،نوبت امتحانی،تاریخ برگزاری،ساعت امتحان،ناحیه آموزش وپرورش،مدت پاسخگویی،نام ونام خانوادگی دانش آموز،شماره دانش آموز)
4- اگر دبیری در چند مدرسه تدریس دارد،با توجه به ساعات امتحانی سئوال طرح نماید0
5- دبیران در ایام امتحانات در سازماندهی دانش آموزان ومراقبت امتحان وقت ونظارت کامل داشته باشند0
6- بردن تلفن همراه در جلسه امتحان ممنوع می باشد0
7- لیست ها تماماَ به رنگ مشکی نوشته شود0
8- لیست خدشه دار قابل قبول نمی باشد0
9- نمرات مستمر وپایانی هر کدام ارزش خود را دارد ودر نهایت دقت وعدالت نمرات ثبت شود0
10- نتایج امتحانات در کوتاهترین زمان ممکن تحویل دفتر آموزشگاه نمائئد0
11- لیست نمرات باید تاریخ وامضاء داشته باشد0
12- در صورت غیبت دانش آموز در امتحان،غیبت را در لیست ثبت نمایید0
13- از تا زدن لیست نمرات خودداری نمایید0
14- جدول ذیل را درست ترسیم وبا مداد تکمیل نمایید0
عنوان درس
تعداد کل دانش آموزان
تعداد قبولی
تعداد افتاده
درصد قبولی
مجموع نمرات مستمر
میانگین نمرات مستمر
مجموع نمرات پایانی
میانگین نمرات پایانی
میانگین کل نمرات
نام دبیر
امضاء
راهنمایی الهیه/گروه شهید رجایی

گزارش بازديد از چگونگي برگزاري امتحانات نوبت اول مدرسه راهنمايي تقوا

باسمه تعالي
در تاريخ 90/10/17 ساعت 2 بعد از ظهر جناب آقاي فخري معاونت محترم آموزش متوسطه از جلسه امتحانات
نوبت اول مدرسه راهنمايي تقوا بازديد بعمل آوردند.

اجراي طرح مدام مجتمع آفتاب ولايت مدرسه راهنمايي عصمت رجايي

تنظيم و تشريح طرح مدام در جلسه شوراي دبيران و ارسال به اداره
- نصب تراكت متناسب با شيوهاي آموزش طرح در تابلو اعلانات و انتخاب دانش آموزان مجري طرح
- توجيه دانش آموزان منتخب در جهت بالا بردن كيفيت اجرا
- اجراي طرح مورد نظر در تاريخ 1/9/90 به شرح ذيل:
- تهيه كارت شناسايي دانش آموزان منتخب به تفكيك پايه
- اجراي مراسم آغازين توسط دانش آموزان ( قرائت آياتي از قرآن كريم و قرائت دعاي فرج ، ورزش صبحگاهي ، قرائت مقاله به مناسبت تكرم روز خانواده ، پيام مربي بهداشت منتخب پيرامون تغذيه سالم
- هدايت دانش آموزان به كلاس توسط معاونين منتخب و حضور جانشين دبيران و تدريس و كنترل كلاس
- حضور مدير مجتمع در يكي از كلاس هاي درس و بازديد از تدريس دانش آموزان
- برگزاري مراسم روز خانواده با سخنراني مدير و حضور مدير مجتمع از ساعت 10 تا 11 صبح
- اجراي جلسه شوراي دبيران در دفتر آموزشگاه با حضور مدير مجتمع

بازدید برادر فخری معاونت محتر م آموزش متوسطه وراهنمایی از روند امتحانات راهنمایی شهید عباس یوسفی رجایی

در تاریخ 17/10/90ساعت 5/2بعدازظهر اردر فخری معاونت محترم آموزش متوسطه وراهنمایی از روند اجرای امتحانات نوبت اول مدرسه راهنمایی شهید عباس یوسفی گروه شهید رجایی بازدید بعمل آوردند با توجه به اینکه مدرسه در این مدت کلیه سکوهای کلاس در س را باز سازی نموده کلیه سرویسهای بهداشتی بصورت کلی بازسازی ومرمت گردیه اند گزارشی به اطلاع رسید

برگزاری جلسه امتحانات دبستان مائده (مجتمع آموزشی سعادت)

مورخ 90/10/17 اولین جلسه آزمون ترم اول دبستان مائده از مدارس تابعه مجتمع سعادت با رعایت موازین ومقررات برگزار گردید.

نصب تابلو مجتمع سعادت

نصب تابلو در سردرب ورودی دبیرستان جهت شناسایی مدارس تابعه مجتمع آموزشی وپرورشی سعادت

تقدیر از 13 نفر از دانش آموزان نمونه دولتی حضرت معصومه (س)توسط دکتر کفاش معاون پژوهشی وزارت آموزش وپرورش

در اختتامیه پنجمین جشنواره تولید محتوای الکترونیکی از مدیر وسیزده نفر از دانش آموزان راهنمایی نمونه دولتی حضرت معصومه (س)

توسط دکتر کفاش معاون پژوهشی وزارت وباحضور آقای امینی مدیر کل وآقای زمانی مسئول ناحیه 3 تقدیر به عمل آمد.

اجرای طرح مدام در مدارس ناحیه در یک روز به صورت هماهنگ؟نظرخود را با انتخاب یکی از گزینه ها اعلام فرمایید.

دوشنبه 1390/12/15
27% (9 رای)
چهارشنبه 1390/12/17
58% (19 رای)
شنبه 1390/12/20
15% (5 رای)
مجموع آراء: 33

نمونه فرم درج اطلاعات برنامه عملیاتی مدارس

تقدیر و تشکر

(اُطْلُبُوا العِلم مِن الْمَهدِ اِلَی اللَحْدِ )
ما معلمان و کادر اداری مدرسه عصمت گروه شهید باهنر از زحمات بی شائبه مسئولین محترم و زحمتکش ناحیه ، که با تلاشی مضاعف در به حرکت در آوردن کل سیستم ، اعم از اداری و آموزشی در جهت ارتقای سطح علمی ، علی الخصوص دنیای دیجیتال و اینترنت و هوشمند سازی مدارس ، صمیمانه و با تمام وجود تشکر و قدر دانی نموده واز حضرت حق اجر وافر برایتان خواهانیم ، باشد که خداوند همواره پشتیبان و راهنمایتان در اعمال خیر باشد.

اجرای طرح همگام با قرآن در مجتمع آفتاب ولایت ،مدرسه عصمت گروه شهید باهنر

(دلها مانند آهن زنگ می زنند. گفتند :صیقل آن چیست؟ فرمودنند:یاد مرگ و خواندن قرآن.) "نهج الفصاحه-934"
به حول وقوه الهی طرح همگام با قرآن در مجتمع آفتاب ولایت مدرسه عصمت گروه شهیدباهنر با همکاری مسئولین محترم وپر تلاش ناحیه علی الخصوص ریاست محترم حاج آقا زمانی و معاونت آموزشی برادر فخری همچنین جناب آقای فرهنگیان کارشناس محترم آموزش و حضور صمیمانه جناب آقای کرمی وسرکار خانم باباجانی رییس مجتمع با سخنرانی عالمانه و حکیمانه برادر بزرگوار و فرهیخته حاج آقا زمانی کلید خورد.

آیین نامه مجتمع های آموزشی شهری

تهيه 8 راهكار ساماندهي فضاهاي آموزشي با اجراي ساختار 3-3-6 از سال تحصيلي آينده

معاون پژوهشي وزير آموزش و پرورش در نشست مشترك اعضاي شوراي معاونان و مديران كل آموزش وپرورش استان‌هاي كشور خبر داد:معاون پژوهشي وزير آموزش و پرورش با تاكيد بر اطلاع‌يابي از ساماندهي فضاهاي آموزشي در كشور توسط سازمان نوسازي مدارس از تهيه 8 راهكار ساماندهي فضاهاي آموزشي با اجراي ساختار 3-3-6 از سال تحصيلي آينده خبر داد.

برگزاری کلاس فن آوری اطلاعات مختص همکاران درمجتمع سعادت

درمورخ 90/10/15 اولین جلسه آموزش رایانه به همکاران شاغل درمجتمع سعادت با استقبال فراوان تشکیل شد

برگزاري 32ساعت كارگاه آموزشي ضمن خدمت سند تحول آموزش و پرورش براي فرهنگيان

وزير آموزش و پرورش در گردهمايي اعضاي شوراي معاونان و مديران كل آموزش و پرورش استان‌هاي كشور خبرداد:وزير آموزش و پرورش از برگزاري 32ساعت كارگاه آموزشي ضمن خدمت سند تحول بنيادين آموزش و پرورش براي فرهنگيان خبرداد.

بازدید معاون متوسطه ناحیه 3 از مدرسه راهنمایی شیخ مفید

روز چهارشنبه 90/10/14 آقای فخری معاونت محترم آموزش متوسطه ناحیه 3 از نحوه برگزاری امتحانات نوبت اول ( درس پیام های اسمانی ) مدرسه راهنمایی شیخ مفید بازدید بعمل اوردند. دراین بازدید، معاون محترم آموزش متوسطه ضمن تقدیر از مسولین مدرسه بخاطر نظم و آرامش حاکم بر جلسه امتحان ، با حضور در دفتر آموزشگاه دقایقی با همکاران و دبیران مدرسه به گفتگو پرداخت.

بازدید از جلسه ی امتحانات ترم اول توسط برادر فخری

بنام خدا جناب آقای فخری معاونت محترم متوسطه وراهنمایی ناحیه در تاریخ 14/10/90 از جلسه ی امتحانی مدرسه راهنمایی شهید ایرج فیضی بازدید بعمل آوردند

برنامه های دهه کرامت در مدرسه راهنمایی هاجر

« بسمه تعالي»
گزارش اجرايي دهه كرامت مدرسه راهنمايي هاجر، سال تحصيلي 91-90 السلام عليك يا علي ابن موسي بن رضا اين طرح كه از تاريخ 90/7/7 تا 90/7/17 همزمان با سالروز ولادت بزرگ بانوي اسلام حضرت فاطمه معصومه (س) آغاز گرديد و با ولادت حضرت امام رضا (ع) مصادف گرديد و به عنوان دهه كرامت نامگذاري شد.در اين دهه دانش آموزان در مراسم آغازين و شروع كلاسها برنامه هاي متنوع و شاد و سرودهايي را اجراء مي كردند و همچنين به تهيه پلا كارد، و نوشته ها و تزئين آموزشگاه پرداخته شد. نمايشگاه نقاشي و مقاله نويسي، نامه هاي دل نوشته ای به امام رضا (ع) و در زنگ هاي تفريح نوارهاي شاد ميلاد امام رضا (ع) پخش گرديد. همچنين در اين دهه نشست هاي ديني و سياسي برگزار شد به منظور آشنايي بيشتر دانش آموزان با انبياء ،اولياء و امام رضا (ع) در اين ايام دانش آموزان ،اولياء و همكاران جهت برپايي سفره نذري امام رضا (ع) كمكهاي داوطلبانه خود را به صندوقي كه به همين منظور تهيه شده بود مي انداختند. چند روز قبل از تولد امام رضا(ع) پس از باز كردن صندوق اعضاء انجمن اولياء و مربيان تشكيل جلسه داده ، كارهاي مربوط به سفره را تقسيم كرده و هر كدام مسئول انجام كاری شدند. در روز ولادت امام رضا(ع) پس از اجراي برنامه هاي دانش آموزان و دعوت از خانم رنجبر مداح اهل بيت به اجراي جشن میلاد در نمازخانه پرداخته شد.پس از آن در حياط مدرسه سفره ای چیده شد و با آش رشته، شربت پرتقال، ميوه شيريني و شكلات، لقمه نان و پنير و حلوا از 300 نفر پذيرايي به عمل آمد. در این برنامه همگان با شور و شوق فراوان از برنامه ها استقبال كردند و همكاري لازم را با مسئولين داشتند و تمام كارها با مشاركت همكاران ، اولياء و دانش آموزان انجام شد. در پايان از همه دانش آموزان ،همكاران و اعضاي انجمن اولياء و مربيان ،از طرف مدير و معاونين تشكر و قدرداني به عمل آمد.

بازدید برادر فخری معاونت محتر م آموزش متوسطه ناحیه 3 از آموزشگاه دکتر منوچهری (با هنر)

جناب آقای فخری معاونت محترم اداره ناحیه 3 در روز 14/10/1390 از حوزه امتحانات  دیماه آموزشگاه دکتر منوچهری گروه با هنر بازدید به عمل آوردند

اجرای برنامه طرح تلاش آفرین مدرسه راهنمایی هاجر 91-90

« بسمه تعالي»
گزارش برنامه انجام شده طرح «تلاش آفرين»، مدرسه راهنمايي هاجر، سال تحصيلي 91-90
در اين طرح كه در آغاز سال تحصيلي شروع شد با تهيه كمد ويترين دار و خرید جوايزي به مبلغ 450 هزار تومان و قرار دادن آن در غرفه تلاش و در معرض ديد دانش آموزان قرار گرفت كه جهت تشويق دانش آموزان به فعاليتهاي مختلف درسی فرهنگي و هنري، نماز، علمي و ورزشي و ... به عنوان جايزه به آنان اهداء مي شود كه به مناسبت هاي مختلف و همچنين از طرف مسئولين و دبيران و دانش آموزاني كه معرفي مي شوند در مراسمات و برنامه هاي آغازین جوايزي از اين غرفه به آنان اهداء مي شود.
همچنين كارتهايي به نام كارت تلاش در اختيار معلمان قرار گرفته كه در برابر پيشرفت دانش آموزان در درسها و اخلاق و مسابقات علمي و ورزشي و فعاليتهاي گوناگون فرهنگي و هنري به دانش آموزان داده مي شود و هر كدام از اين كارتها با توجه به نمرات و فعاليتهايي كه دانش آموزان انجام مي دهند امتياز ويژه اي داده كه در پايان هر ترم به آنان جايزه ويژه اي اهداء خواهد شد.
همچنين جهت ارتقاء معدل دانش آموزان در ترم اول جايزه يك روز اردو را براي دانش آموزاني كه يك نمره به معدل سال گذشته خود اضافه كنند در نظر گرفته شد.

اجراي طرح « همگام با قرآن»، مدرسه راهنمايي هاجر، سال تحصيلي 91-90

« بسمه تعالي»
گزارش برنامه هاي انجام شده در اجراي طرح « همگام با قرآن»، مدرسه راهنمايي هاجر، سال تحصيلي 91-90 «هر آنچه ميسر مي شود قرآن بخوان»
اين طرح كه با همكاري مسئولين، دبيران محترم و دانش آموزان قاري قرآن در مدرسه انجام مي شود ابتدا بدين منظور تشكيل جلسه با حضور اعضاء انجمن اولياء و مربيان و توجيه همكاران اولياء و دانش آموزان پرداخته شد . در طي برگزاري اين طرح جزوه هاي قرآني براي همه دانش آموزان تهيه گرديد كه از دانش آموزان خواسته شد يك قطعه عكس خود را جهت چاپ در صفحه اول، جزوه به دفتر آموزشگاه تحویل دهند که بصورت اختصاصی برای همان فرد در نظر گرفته شود و دانش آموزان نيز از اين طرح استقبال كرده و پس از جمع آوري عكس ها جزوه ها را با عكس دار كردن صفحه اول جزوه تكثير نموده و در اختيار همه دانش آموزان قرار داده شد.
و از دانش آموزان عضو شورا و نماينده ها و دبيران خواسته شد كه در اجراي اين طرح همت والا داشته باشند و شروع كلاسها سه تا پنج دقيقه به اين طرح اختصاص دهند و در خصوص معني آیات توسط همکاران توضیحات لازم و ارتباط دادن آن به مسائل اخلاقی وروزمره داده شود و مقرر گردید که همکاران و دانش آموزان فعال مورد تشویق قرار بگیرند به حمد و قوه الهي اين طرح در مدرسه اجراء مي شود و دانش آموزان نيز مشتاقانه از اين طرح استقبال مي كنند.

برگزاري امتحانات هماهنگ ترم اول از شنبه 17 دي در دبستانهاي تحت پوشش مجتمع امام حسن مجتبي (ع)

باتوجه به تشكيل شوراي مجتمع آموزشي امام حسن مجتبي (ع) در هفته گذشته و هماهنگي مدير و معاون آموزشي مجتمع بانماينده معلمين دبستانهاي تحت پوشش اين مجتمع در دادن برنامه - تايب سوالات -تكثير سوالات امتحاني - از روز شنبه امتحانات ترم اول اين دبستانهاي كه شامل 14 دبستان 1-دبستان بشارت گنداباد-2دبستان روح اله -3-دبستان شهيد اسدي زامله 4- دبستان شهداي دراب 5- دبستان شفق پيركاشان 6 - دبستان فطرت مله شيخ 7- دبستان شهيد چراغي جزر 8 - دبستان موسي ابن جعفر (ع) كرم بست 9- دبستان شهداي ساز 10- دبستان گل رز سر زامله 11- دبستان المهدي قره حسن 12- دبستان مهديه سرنجكه 13- دبستان 13 آبان حسن اباد 14- دبستان بهاران بولان به صورت هماهنگ از شنبه 17 دي ماه 90 طبق برنامه ارسال شده به مدارس برگزار ميگردد ./

برگزاری امتحانات ترم اول مدرسه راهنمایی دانش شهید رجایی

بسمه تعالی
امتحانات ترم اول این آموزشگاه از مورخه 10/10/90 در حال برگزاری میباشد .
از اولین امتحان مدیر محترم مجتمع بازدید نمودند

کسب مقام سوم مسابقات قهرمانی آموزشگاه های ناحیه 3 در رشته شنا مدرسه فضیلت

باسمه تعالی

دانش آموزان ندا امینی و بهاره رضایی از مدرسه راهنمایی فضیلت در مسابقات شنا 50

متر پروانه و 50 متر کرال پشت در بین تمام آموزشگاه های ناحیه 3 مقام سوم را کسب

کردند.

ارسال تصاوير راه اندازي كارگاه IT مدرسه راهنمايي فلسطين رجايي

ارسال تصاوير راه اندازي كارگاه IT مدرسه راهنمايي فلسطين رجايي

اعلام زمانبندی جهت مراجعه و دریافت فرم های ارزشیابی در ناحیه3

مدیران راهنمایی خواهر پنجشنبه1390/10/15<?xml:namespace prefix = o /> 

2بعداز ظهرنمازخانه ناحیه3

برگزاری جلسه آموزشی شناخت و پیشگیری از بیماری پدیکولوس(ویژه آموزگاران و معاون آموزگاران روستا)

باسمه تعالی

سلام علیکم

به اطلاع همکاران گرامی در مدارس روستایی می رساند که جلسه آموزشی و پیشگیری و شناخت بیماری پدیکولوس

در روز پنج شنبه برگزار می گردد .حضور تمامی همکاران گرامی معاون آموزگار و آموزگار در این جلسه الزامی می باشد.

مکان : تالار شهید بهشتی

زمان : 10 صبح پنج شنبه

تاریخ : 15/10/90

ارسال یک کلیپ قرآنی (طرح همگام با قرآن ) راهنمایی رضوان

ارسال یک کلیپ قرآنی (طرح همگام با قرآن ) راهنمایی رضوان

نظم همگانی-مجتمع سعادت-دبستان شهید سلیمانی

دوازدهم هرماه (روز نظم همگانی) در دبستان رسول سلیمانی ازمدارس تابعه مجتمع سعادت به شکل منسجم انجام میشود

وزير آموزش و پرورش:كتاب‌هاي درسي هر سال تغيير مي‌كند

وزير آموزش و پرورش:
وزير آموزش و پرورش با اشاره به اين‌ كه اجراي نظام 3ـ3ـ6 يكي از اصلي‌ترين مباحث سند تحول است، گفت: نظام 3ـ3ـ6 از اول مهر سال 91 عملياتي خواهد شد و با استقرار اين نظام جديد هر سال كتب درسي دو پايه با رويكرد سوق دادن دانش‌آموزان به سمت خلاقيت، تفكر و نوآوري تغيير خواهد كرد.

 حميدرضا حاجي‌بابايي افزود: در 123 كشور دنيا، دوره ابتدايي به صورت شش ساله اجرا مي‌شود و تغيير كتب آموزشي، چهار عرصه ارتباط دانش‌آموز با خدا، خود، خلق و خلقت در 11 حوزه يادگيري در نظر گرفته خواهد شد.
وي با اشاره به تغييرات بنيادي در ورزش مدارس نيز اظهار كرد: از 540 ميليارد تومان بودجه تخصيص داده شده به تربيت بدني بيش از 100 ميليارد آن به استان‌هاي كشور ابلاغ شده تا براي ساخت استخر و فعاليت‌هاي ورزشي مورد استفاده قرار گيرد.
حاجي‌بابايي ادامه داد: افزايش تعداد مربيان ورزش، مشاوران، مربيان بهداشت، كاروان‌هاي راهيان نور دانش‌آموزي و مدارس قرآني نشان‌دهنده تلاش‌هاي معاونت پرورشي و تربيت ‌بدني است كه مي‌توان آنها را از پيشتازان آموزش و پرورش برشمرد.(ايسنا)

برگزاري امتحان انشاء ونگارش در راهنمايي فاطميه (س) وشهيد رجايي بابارش برف شب گذشته ولغزنده گي سطح جاده ها

:آزمون آنشاء ونگارش در مدارس راهنمايي دخترانه فاطميه (س) وپسرانه شهيد رجايي امروز 13 آذز ماه باتوجه به بارش برف شب گذشته ولغزنده گي سطح جاده هاي منتهي به مجتمع امام حسن مجتبي (ع) در ساعت مشخص شده برگزار گرديد لازم به ذكر است كه سرويسهاي اياب وذهاب امروز با زنجير چرخ بخصوص از روستاهاي كرم بست -مله شيخ - بولان -زامله -جزر به سمت مجتمع تردد كردند جاده از پيركاشان به طرف گنداباد لغزنده بود

برگزاری امتحانات نوبت اول مجتــمع شهــید اشـــرفی اصفــهانـــی

طبق دستورالعملهای مربوطه ؛ امتحانات نوبت اول مدارس راهنمایی (سرباز شهید

وحضرت آمنه ) از توابع مجتمع شهید اشرفی اصفهانی ،در مورخه 10/10/90آغاز گردید

دانش آموزان این مدارس با تلاوت قرآن کریم توسط یکی از همکلاسیهای خود امتحانات را

شروع نمودند ،ودر حال حاضر نیز با نظم خاصی امتحانات در حال برگزاری می باشد که از

زحمات تمامی همکاران محترم مجتمع در بر گزاری هر چه بهتر این امتحانات تلاش نمودند

تقدیر و تشکر می شود .

برگــزاری آزمـــون پدافنـد غیر عامـل مـــجتــمــع شـــهید اشـــــرفی اصــــــــفهانـــــــی

آزمون پدافند غیر عامل در مدارس:راهنمایی مجتمع شهید اشرفی اصفهانی در دیماه نود

بطور هماهنگ برگزار گردید. پس از اجرای آزمون اسامی نفرات برتر به اداره متبوع ارسال

و از طــرف مــدیر مـجتمــع برادر اعظمــی ، جوایزی به افــراد برتر اهــدا گــردید.

برگزاری کلاس آموزشی uboardراهنمایی شاهد یاران امام (ره )

در مورخه 90/10/13کلاس آموزش uboardدر این آموزشگاه با حضور کلیه همکاران برگزار گردید.

برگزاری کلاس آموزشی uboardراهنمایی شاهد یاران امام (ره )

نصب و راه اندازی دستگاه خود پرداز در ناحیه3 با همکاری و پیگیری مسئولین آموزش و پرورش و بانک ملی

دستگاه خود پرداز بانک ملی در آموزش و پرورش ناحیه3 کرمانشاه نصب و افتتاح شد.

در راستای توسعه بانکداری الکترونیک، خدمت رسانی و تسهیل در کار و رفاه حال همکاران و تکریم ارباب رجوع، بانک ملی اقدام به راه اندازی خود پرداز در محل ساختمان اداره ناحیه3 نمود.

شایان ذکر است نصب و افتتاح این خود پرداز با همکاری و پیگیری های لازم توسط مسئولان آموزش و پرورش ناحیه3، بانک ملی مرکزی و شعبه میدان سپاه ( نفت) کرمانشاه صورت گرفت.

همکاران می توانند در ساعت اداری از این خود پرداز استفاده نمایند.

امتحانات نوبت اول مجتمع كوثر-راهنمایی روستایی حضرت رقیه

درتاريخ 90/10/11 مدير مجتمع كوثر ،ازنحوه برگزاري امتحانات نوبت اول درمدرسه

راهنمايي حضرت رقيه (س) بازديد به عمل آوردند.

طرح پیشنهادی قلم مشاور-راهنمایی روستایی حضرت آمنه

مدرسه راهنمایی حضرت امنه(س)(مجتمع شهید اشرفی اصفهانی) جون در محدوده روستایی قرار گرفته فاقد نیروی مشاوره می باشد

لدا با توجه به ضرورت وجود مشاوردر این مدرسه این مشکل در شورای دبیران مطرح گشت وطرح

قلم مشاورازجانب دبیر زبان خانم الهام اکبری مطرح وتصویب شد. که سریعا اجرا شد ومورد

استقبال دانش آموزان قرار گرفت.

در راستای اجرای این طرح تابلویی تهیه و در راهرو مدرسه نصب گردید ودانش آموزان مشکلاتشان

را با نام مستعارمطرح نموده ودر صندوق پیشنهادات انداخته که با در میان گداشتن این مشکلات

با همکاران مشاوروالصاق جواب آن در تابلو قلم مشاور دانش آموزحواب مشکلات و مسائل

مشاوره ای خود را به راحتی دریافت می نمایند

برگزاری امتحانات نوبت اول مدرسه راهنمایی شهید مدرس -به روایت تصویر

بازدید معاونت آموزشی ناحیه 3ازمدرسه عبا س یوسفی گروه باهنر

درمورخه 12/10/90 ساعت 45/12 آقای فخری معاونت محترم آموزشی ناحیه 3 از نحوی برگزاری امتحانات نوبت اول بازدید بعمل آورد

برگزاري امتحانات نوبت اول شهداي گمنام

امتحانات نوبت اول مدرسه راهنمايي شهداي گمنام همزمان با ساير مدارس ناحيه، در زمان مقرر وبا برنامه ريزي قبلي آغاز گرديد. طبق مصوبه شوراي دبيران امتحانات امتحانات پايه سوم راس ساعت 8 ، پايه دوم 9/30 وپايه اول 11 برگزار مي گردد. امتحانات در سه كلاس درس ودر هركلاس 17 دانش آموز وجود دارد.

اهم فعالیت های سه ماهه اول90 شورای دبیران فضیلت

باسمه تعالی
فرم شماره : 5 (ویژه اداره)
گزارش سه ماهه اول شورای معلمان مدرسه راهنمایی هیأت امنایی فضیلت
تعداد جلسات تشکیل شده : (سه جلسه)
ب: مصوبات جلسه ی شورای معلمان :
1.مصوب گردید طرح همگام با قرآن در طول سال تحصیلی اجرا شود.
2 .مصوب گردید طرح کرامت درطول سال تحصیلی اجرا شود.
3. مصوب گردید طرح تلاش آفرین در طول سال تحصیلی اجرا شود.
4. مصوب گردید طرح مدام در تاریخ های تعیین شده اجرا شود.
5. .مصوب گردید وبلاگ درسی توسط دبیران تهیه شود.
6.مصوب گردید کارنامه ی مستمر ماهانه به اولیا تحویل داده شود.
7 .مصوب گردید کلاس های فوق برنامه ی درسی در شیفت مخالف اجرا شود.
8. مصوب گردید کلاس های موضوعی اجرا شود.
9. مصوب گردید دفاتر شاخص کلاس توسط دبیران اجرا شود.
10.مصوب گردید از ویدئوپروژکتور توسط دبیران استفاده شود.
الف:اهم دستورات جلسه ی شورای معلمان:

1.توجیه طرح همگام با قرآن
2. توجیه طرح کرامت
3. توجیه طرح تلاش آفرین
4. توجیه طرح مدام
5. ترغیب همکاران به ایجاد وبلاگ درسی
6.لزوم اگاهی خانواده ها از وضعیت درسی و انضباطی
فرزندانشان
7. غنی سازی درسی دانش آموزان
8.ایجاد تنوع در کلاس های آموزشی جهت آموزش بهینه –
(موضوعی کردن کلاس ها )
9.لزوم مشخص بودن کلیه ی فعالیت های دانش آموزان اعم
ازنحوه ی انجام تکالیف ،نمرات مستمر وآزمون های کتبی و شفاهی
10.لزوم هوشمند سازی کلاس های آموزشی جهت ارتقای
امر اموزش
ج:مشکلات اجرای مصوبات :
1.در راستای موضوعی کردن کلاس ها چون فقط 9 کلاس فضای آموزشی داریم و 2 کلاس فضای خیلی کمتری نسبت به بقیه دارند ناچاریم فقط در 4درس کلاس موضوعی داشته باشیم .
2.وجود همکاران آموزش ندیده و عدم امکانات کامپیوتری در منزل سبب بی رغبتی بعضی همکاران در اجرای طرح هوشمند سازی مدرسه شده است .
3.نبود فضای کافی برای آزمایشگاه ، کارگاه حرفه و فن و کارگاه کامپیوتر مشکلاتی را در سر راه هوشمند سازی مدرسه و موضوعی کردن کلاس ها پدید آورده است.
4.نبود بودجه کافی برای تهیه ابزار های هوشمند سازی مدرسه یکی از مشکلات مدرسه می باشد.
5.
6.
د: پیشنهادها :
1.در صورت امکان مدرسه با جایی که فضای کافی داشته باشد جابجا شود.
2. تشکیل کلاس های ضمن خدمت آموزش الکترونیکی برای همکاران

بازديد معاونت آموزشي اداره، جناب آقاي فخري از مدرسه قيام

رأس ساعت 8:20دقيقه مورخه 90/10/12 آقاي فخري از حوزه امتحاني مدرسه قيام (درس تاريخ) بازديد نموده و از نحوه برگزاري امتحانات رضايت كامل داشت .

گزارش شروع امتحانات مدرسه راهنمایی تقوا

دانش آموزان در جوی آرام و معنوی ضمن ورود به سالن امتحانات از زیر قرآن عبور کرده وبا توجه به شماره هایی که از قبل در کارت ورود به جلسه آنها درج شده بود در جاهای مشخص شده نشستند.جلسه با تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید و.دعای فرج آغاز شد.سپس نکات لازم توسط مدیر آموزشگاه به دانش آموزان تذکر داده شد و با آرزوی موفقیت برگه امتحان بین آنها توزیع شد .

برگزاري امتحانات ترم اوّل -الوند

در روز شنبه 10/10/90با تلاوت آياتي از قرآن كريم توسط يكي از دانش آموزان در سالن مدرسه با حضور دانش آموزان و تعدادي از همكاران اوّلين امتحان راس ساعت9 برگزار شد.

بروشور پنج دقیقه با شماپل ارتباطی آموزشگاه نمونه حضرت معصومه (س) با اولیاءدانش آموزان

هر ماه بروشور پنج دقیقه با شما حامل خبر های جدید آموزشگاه به حضور اولیاء ارسال میگردد.

برگزاری امتحانات ترم اول مدرسه هاجر

اولین جلسه امتحانی آموزشگاه در روز شنبه 90/10/10 راس ساعت 8 صبح با قرائت آیاتی ازقرآن مجید و صلوات بر محمد و آل محمد و بیان نکاتی در زمینه آرامش روحی و روانی دانش آموزان آغاز گردید .در زمان برگزاری جلسه جناب آقای امینی (مسئول بازرسی) و جناب آقای علیئی (کارشناس مسئول پرورشی ) ازحوزه امتحان بازدیدبه عمل آوردند. با آرزوی موفقیت برای کلیه دانش آموزان ایران زمین .

تشکیل اولین جلسه ستاد دهه فجر 1390 با حضور اعضاء در ناحیه

 

جلسه انجمن اولیاء ومربیان-میثاق

دومین جلسه عمومی اولیاء ومربیان مدرسه راهنمایی غیر دولتی میثاق درروزهای 23و22 آذر ماه دردونوبت برگزارشد.هدف از این جلسه تحویل کارنامه های ماهیانه وگفتگو وتبادل نظر اولیاء ودبیران بود.

برگزاری امتحانات نوبت اول مدرسه راهنمایی زینب کبری (س)

امتحانات نوبت اول مدرسه راهنمایی زینب کبری در ساعت 1 بعد از ظهر روز شنبه 10/10/90 با تلاوتی چند از کلام الله مجید و نظم و آرامشی خاص برگزار گردید.

ابلاغ نحوه استقرار نظام جديد آموزشي (3-3-6) براي اجرا در مهرماه 91 توسط رئيس‌جمهور

براساس مصوبه شوراي عالي آموزش وپرورش مبتني بر بند 2 فصل هفتم سند تحول بنيادين انجام شد: رئيس‌جمهور و رئيس شوراي عالي انقلاب فرهنگي براساس مصوبه شوراي عالي انقلاب آموزش و پرورش در هشتصد و پنجاه ويكمين جلسه اين شورا كه مبتني بر بند 2 فصل هفتم سند تحول بنيادين است، نحوه استقرار نظام جديد آموزشي (3-3-6) را براي اجرا در مهرماه 91 ابلاغ كرد.

پیام تسلیت -راهنمایی شاهد یاران امام (ره )

همکار گرامی سرکار خانم شهلا احمدی بدینوسیله مراتب تاسف و اظهار همدردیمان را به سبب در گذشت مادر عزیزتان به محضر شما تقدیم می داریم و از خدای منان صبر جزیل برایتان خواستاریم.(از طرف همکارانتان در راهنمایی شاهد یاران امام.)                            ازطرف
کارشناسی آموزش راهنمایی ناحیه این مصیبت را به همکار گرانقدر سرکار خانم احمدی تسلیت عرض می نماییم. 

برگزاری امتحانات نوبت اول در میرداماد باهنر

آزمون نوبت اول مدرسه ی راهنمایی میرداماد در فضایی کاملا مطلوب آغاز گردید.
در روز شنبه 10/10/90 دانش آموزان این آموزشگاه در حالی که کارت های پرس شده ی خود را در دست داشتند به وسیله ی مراقبین به صندلی های خود راهنمایی شدند.
سر کار خانم کرمی مدیریت مجتمع ریحانه النبی نیز در ابتدای جلسه از سالن امتحانات بازدید به عمل آوردند.
با آرزوی موفقیت برای همه ی دانش آموزان عزیز

برگزاری امتحانات نوبت اول (راهنمایی شاهد مدلل)

امتحانات نوبت اول مدرسه راهنمایی پسرانه شاهد مدلل با ذکر صلوات وتلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط یکی از دانش آموزان در روز شنبه 1390/10/10آغاز گردید .دانش آموزان با رعایت نظم و ترتیب ورود به جلسه برگه های امتحانی خودرا دریافت نموده به پاسخگویی سوالات مشغول شدند.ضمنا پس از شروع امتحان برادر فخری معاونت محترم آموزشی اداره از برگزاری اولین جلسه امتحانات این مدرسه بازدید بعمل آوردند .

برگزاري امتحانات ترم اول مدرسه غيرانتفاعي دانش پژوهان در روزشنبه مورخه10/10/90

در روز شنبه مورخه 10/10/90دانش آموزان مدرسه غيرانتفاعي دانش پژوهان بانواخته شدن زنگ امتحانات وباذكرنام خداوتلاوت آياتي چنداز كلام ا... مجيد درجلسه امتحان حضوريافتند.كادر اجرايي ومشاوره اي مدرسه از يك هفته قبل ازشروع امتحان با ارسال پيامكهاي متناسب بادوره امتحان دانش آموزان و اولياي آنان راجهت پيشگيري از ايجاد استرس آماده نموده اند.

برگزاری امتحانات ترم اول -فاطمه الزهرا

اولین امتحان درس زبان درمورخ 90/10/10 روزشنبه باتلاوتی ایاتی ازکلام خدا شروع شد

تشكيل شوراي مجتمع روستاي امام حسن مجتبي (ع)ويژه امتحانات ترم اول دبستانهاي ابتدايي تحت پوشش مجتمع

شوراي امتحانات دبستانهاي تحت پوشش مجتمع امام حسن مجتبي باحضور نماينده معاون آموزگاران دبستانهاي ابتدايي تحت پوشش مجتمع امام حسن مجتبي (ع) آقاي بهروز آزادي و آقاي كيومرث معيني منش مدير مجتمع - معاون آموزشي آقاي پرويز نادري -معاون اجرايي مجتمع تشكيل ودر خصوص امتحانات نوبت اول مدارس ابتدايي باتوجه به بخشنامه ارسالي از اداره متبوع مصوب گرديد كه امتحانات بصورت هماهنگ و سوالات باكمك معاون آموزگاران و آموزگاران مدارس فوق طراحي وتايب گردد ومجتمع آنهارابررسي وتكثير ودر اختيار مدارس قرار دهد در ضمن برنامه امتحاني نيز به صورت زير طرح ودر اختيار همكاران جهت اطلاع به دانش آموزان عزيز قرار گرفت برنامه هماهنگ امتحانات نوبت اول دبستانهاي ابتدايي تحت پوشش مجتمع آموزشي و پرورشي امام حسن مجتبي (ع) در سال تحصيلي 90/89
رديف ايام هفته تاريخ پايه اول پايه دوم پايه سوم پايه چهارم پايه پنجم ملاحظات

1 شنبه 90/10/17 رياضي(اول) رياضي(دوم) رياضي(سوم) رياضي(چهارم) رياضي(پنجم)

2 يكشنبه 90/10/18 ****** ****** ******* جغرافيا(چهارم) جغرافيا(پنجم)

3 دوشنبه 90/10/19 املاء فارسي(اول) املاء فارسي (دوم)املاء فارسي(سوم) املاء فارسي(چهارم) املاء فارسي(پنجم)

4 سه شنبه 90/10/20 ****** ****** ****تاريخ ومدني(چهارم) تاريخ ومدني(پنجم)

5 چهارشنبه 290/10/21 بنويسيم (اول)بنويسيم(دوم) بنويسيم(سوم) بنويسيم (چهارم)بنويسيم(پنجم)

6 يكشنبه 90/10/25 ****** ****** ******* علوم تجربي(چهارم) علوم تجربي(پنجم)

قابل توجه همكاران عزيز :
1-باتوجه به توصيفي بودن ارزشيابي در پايه هاي اول –دوم-وسوم ابتدايي نيازي به برنامه امتحاني ندارند وبرگزاري امتحانات فوق به عهده ي آموزگاران مربوطه بوده و لذا اين برنامه باتوجه به پيشنهاد همكاران و هماهنگي نماينده محترم معلمان در جلسه شوراي مجتمع جهت تكثير وهماهنگي سوالات در سطح مدارس مجتمع برنامه ريزي گرديده
2-معاون آموزگاران محترم پس از اعلام نتايج امتحانات نمودار درصد قبولي دروس مختلف راتهيه ودر دفتر آموزشگاه نصب نمايند .
3- همكاران عزيز نسبت به برسي وتجزيه وتحليل امتحانات و نتايج آن ومقايسه باامتحانات نوبت اول سال گذشته اقدام و نتيجه آن را به صورت مكتوب تاتاريخ 12/11/90 به كارشناسي آموزش ابتدايي تحويل نمايند /

امتحان ترم اول مدرسه راهنمایی ملاصدرا

صدای زنگ خبرازشروع آزمایشی می دادآزمایشی برای سنجش آموخته های سه ماهه اول سال تحصیلی 91/90 دانش آموزان پایه های سوم ودوم واول به ترتیب با کارت هایی که به رنگ پوشه هایشان تهیه گردیده بود برای حضور درجلسه آماده شدند .جلسه باتلاوت آیاتی چندازکلام اله مجید (آیات منتخب طرح همگام باقران )آغاز گردید جناب آقای حقی سرگروه محترم زبانخارجه استان راس ساعت 8:30ازجلسه بازدید نمودنددر پایان ازدانش آموزان پذیرایی گردید.امیدوارم که همه آیندگان این مرزوبوم درتمام مراحل امتحانات مخصوصا"امتحان بزرگ زندگی موفق وموید باشند .مدرسه راهنمایی ملاصدرا