Get Adobe Flash player

ورود کاربر

آخرین اطلاعیه

همایش تجلیل ازمدارس ممتاز کشوری تعالی مدیریت مدرسه
خانه | آرشیو ماهیانه

خرداد 1391

اعلام نتایج دبیرستان علامه طباطبایی

دانش آموزان دبیرستان علامه طباطبایی واقع در مجتمع سعادت روز یکشنبه تاریخ 91/3/27 کارنامه های خود را از مسئولین آموزشگاه دریافت نمودند .

عید مبعث مبارک باد(مجتمع سعادت)

مدیران محترم در اسرع وقت نسبت به ثبت نام میان پایه اقدام فرمایند.

یک لحظه تامل! (میردامادباهنر)

محبت را وقتی فهمیدم که
کودکی در نقاشی هایش
آخورشید را سیاه رنگ می کرد...
تا پدر کارگرش زیر گرمای آن نسوزد!

عکس های مربوط به مدارس برتر وسرآمد(مدرسه راهنمایی ملاصدرا )

بازديد آقاي فخري معاونت محترم اداره آموزش وپرورش ناحيه 3 كرمانشاه از مجتمع امام حسن مجتبي (ع)

امروز چهارشنبه 24 خرداد ماه 1390 آقاي فخري معاون محترم ناحيه 3 كرمانشاه از حوزه هاي امتحاني مدارس راهنمايي دخترانه فاطميه (س) ومدرسه راهنمايي پسرانه شهيد رجايي روستايي گنداباد تحت پوشش مجتمع آموزشي وپرورشي امام حسن مجتبي (ع) بازذيد بعمل آورده واز نزديك با چگونگي ونحوه برگزاري امتحانات نوبت دوم مدارس فوق قرار گرفته وتذكرات وراهنمايي لازم در خصوص نحوه برگزاري امتحانات- تصحيح اوراق امتحاني و همچنين با تاكيد بر حضور كليه همكاران عوامل اجرايي در آموزشگاه در خصوص نظام جديد آموزشي وادامه تحصيل دانش آموزان پايه اول راهنمايي در پايه بالاتر طبق مصوبات ودستورالعمل هاي وزرات متبوع راهنمايي لازم را ارائه فرمودند ايشان همچنين با تاكيد به توجه بيشتر به مناطق محروم ومدارس دورافتاده روستايي بر استمرار طرح اياب وذهاب براي اين دانش آموزان بيان نمودند ادغام مدرسه راهنمايي دخترانه اين مدرسه با راهنمايي مدرسه راهنمايي دخترانه همجوار جهت استفاده از كادر ودبيران خواهر جهت آموزش مدرسه راهنمايي دخترانه دراين مدارس دستورات وتصميمات لازم گرفته شده ودر سال تحصيلي 92/91 اجرايي خواهد شد وبااين تصميم بتوانيم خدمت بيشتري به اين عزيزان بعمل آوريم

اوقات فراغت -مدرسه راهنمایی شهید مدرس

اوقات فراغت
شمارش معكوس 90 روز تعطيلات تابستان آغاز شده است. هر ساله با نزديك شدن به ايام فراغت دانش‌آموزان از تحصيل، دستگاه‌هاي مختلف برنامه‌هاي خود را تحت عنوان «غني‌سازي اوقات فراغت دانش‌آموزان» اعلام مي‌كنند. وزارت آموزش و پرورش، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، سازمان تبليغات اسلامي، بسيج و... هر ساله آمار و برنامه‌هايي براي اوقات فراغت گزارش مي‌كنند كه غالب آنها را تلاش‌هاي هنري، نقاشي، خوشنويسي، تذهيب، معرق،كلاس‌هاي ورزشي و اردو تشكيل مي‌دهد. به عبارتي هنر و ورزش همان درس بحث‌‌انگيزي كه در طول سال تحصيلي مورد بي‌مهري و بي‌توجهي‌اند، پس چگونه مي‌توان در ترم تابستان باعث شكوفايي خلاقيت دانش‌آموزان شد و در سال تحصيلي تنها به ارائه دروس از پيش تعيين شده فكر كرد؟ چه طور مي‌توان در تابستان كودكان را به كتابخانه دعوت كرد ولي در كتابخانه مدارس و كلاس درس تلاشي به اين منظور انجام نداد.
كارشناسان مسائل تربيتي در اين باره معتقدند در صورتي كه براي پركردن اوقات فراغت برنامه‌ريزي نشود اين ايام مي‌تواند در شكوفايي استعدادها نقش مهمي داشته باشد و همچنين اگر نظارت كاملي بر روي دانش‌آموزان صورت نگيرد، اين ايام مي‌تواند به عنوان يك تهديد جدي تلقي شود همان طور كه بسياري از مشكلات و ناهنجاري‌ها از سوي برخي دانش‌آموزان در ايام تعطيل صورت مي‌گيرد، و اين نشاندهنده اهميت ويژه اين دوران است كه توجه و برنامه‌ريزي خاصي را مي‌طلبد. اما در حال حاضر به رغم وجود متولي اوقات فراغت جوانان، از بين 5/14 ميليون دانش‌آموز كشور تنها ده درصد تحت پوشش برنامه‌هاي اوقات فراغت بوده و مابقي رها هستند.
اوقات فراغت در حال حاضر بعد رسانه‌اي يافته و بيش‌ترين اوقات فراغت افراد را رسانه‌ها به خود اختصاص مي‌دهند. در اين ميان رسانه‌هاي مكتوب كمترين زمان و رسانه‌هاي صوتي و تصويري بيش‌ترين زمان را به خود اختصاص مي‌دهند.

اجرای طرح داناب در مدرسه راهنمایی وحدت گروه شهید رجایی

طرح داناب در مدرسه با همکاری کادر و دبیران محترم با توجیه بسیار خوب دانش آموزان اجرا شد که دانش آموزان با ارزش آب این شگفتی آفرینش بیشتر آشنا شده و به صورت گروهی و انفرادی به تهیه روزنامه دیواری مقاله نقاشی داستان نویسی و بروشور در رابطه با ارزش آب پرداختند که از فعالیتهای آنها بهترین آثار انتخاب شده و در تاریخ 20/3/91 به اداره ارسال گردید.

اجرای طرح داناب در مدرسه راهنمایی وحدت گروه شهید رجایی

طرح داناب در مدرسه با همکاری کادر و دبیران محترم با توجیه بسیار خوب دانش آموزان اجرا شد که دانش آموزان با ارزش آب این شگفتی آفرینش بیشتر آشنا شده و به صورت گروهی و انفرادی به تهیه روزنامه دیواری مقاله نقاشی داستان نویسی و بروشور در رابطه با ارزش آب پرداختند که از فعالیتهای آنها بهترین آثار انتخاب شده و در تاریخ 20/3/91 به اداره ارسال گردید.

حداقل حقوق کارمندان دولت۳۸۹هزارتومان شد

یک مقام آگاه از تصویب افزایش ۱۴.۳ درصدی حقوق کارمندان دولت در سال ۹۱ خبر داد و گفت: حداقل حقوق کارمندان به ۳۸۹ هزار تومان افزایش یافت.
به گزارش افکار نیوز به نقل از فارس، افزایش حقوق کارکنان دولت هر سال بر اساس قانون برنامه پنجم و قانون مدیریت خدمات کشوری با توجه به منابع مصوب در قانون بودجه کل کشور و متناسب با هزینه زندگی یک کارمند بر اساس تورم سال قبل، به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

بر اساس این گزارش در مصوبه هیات وزیران در واقع یک ضریب ریالی بر اساس منابع مصوب قانون بودجه و نرخ تورم سال قبل محاسبه و اعلام می‌شود.

یک مقام مطلع در این زمینه به خبرنگار فارس گفت: ضریب ریالی حقوق کارمندان دولت در سال ۹۱ در هیات دولت رقم ۸۰۰ ریال تصویب شده است که در مقایسه با ضریب ۷۰۰ ریالی سال گذشته حدود ۱۴.۳ درصد افزایش دارد.

به گزارش فارس، با توجه به این که حداقل حقوق کارمندان دولت در سال ۹۰ با ضریب ریالی ۷۰۰ ریال ۳میلیون و ۴۱۰هزار ریال و حداکثر حقوق ۷ برابر آن بود، این رقم در سال جاری حداقل ۳۸۹ هزار تومان و حداکثر ۲میلیون و ۷۲۸ هزار تومان خواهد بود.

بنابراین گزارش، در سال ۹۱ حداقل حقوق کارگران نیز ۳۸۹ هزار تومان تعیین شده بود که برابر با حداقل حقوق کارمندان دولت است.

بزرگداشت وفات جانسوز حضرت زینب (س ) - راهنمایی معلم ، مجتمع انتظار

زینب کوه صبر واستقامت و پایداری است زینب تفسیر مجسم قرآن است ایشان در زیر تازیانه ی روزگار آبدیده می شود تا پیام رسان عاشورا باشد . مصیبت شهادت پدر ، مادر وبرادر اورا محکم تر می کند در کربلا رسالت او به اوج می رسد واز زینب (س) دختر علی(ع) شیر زنی می سازد که از عصر عاشورا قافله سالار کاروان اسیران آزادیبخش می شود . روحیه وبیان زینب (س) همه را به یاد امیر مومنان (ع) می انداخت، کار او ابلاغ خون شهیدان بود و چه خوب پیام خود را ابلاغ کرد وسرانجام با تحمل بار مصایب سنگین عاشورا در سال 62 هجری چشم از جهان فرو بست وجامعه ی اسلامی را در سوگ خود داغدار کرد . باشد همه ما رهروان صدیق آن حضرت باشیم . ( انشاء ا... )

بزرگداشت 13رجب سالروز ولادت مولود کعبه - راهنمایی معلم - مجتمع انتظار

قبله حاجات علی
وقتی که حضرت علی (ع ) در حمل مادر خود فاطمه بنت اسد بود چون حضرت رسول اکرم (ص ) فاطمه بنت اسد را می دیدند اگر فاطمه نشسته بود بی اختیار از جای خود برمی خاست .وقتی از جناب فاطمه بنت اسد سوال می کردند چرا تو با حمل بچه ای که داری باز بر می خیزی ، فرمود حالت عجیبی در خود می بینم هر وقت رسول خدا (ص ) را می بینم بچه در شکم من به حرکت می آید ومتوجه می شوم که فرزندم قیام نموده ، لهذا هنگام دیدن آن حضرت بی اختیار بر می خیزم وچون رسول خدا (ص ) در پیش من از طرفی به طرف دیگر می رود فی الفور جنین من نیز به همان سمت به حرکت در می آید بنابر این من نیز ناچارم بدان طرف رو نمایم لذا حضرت علی(ع ) از حالت ومرتبت حضرت رسول اکرم منکشف بوده در هنگامب که هنوز تولد نیافته بود و این نیست مگر از خواص نفس قدسی لذا اهل تسنن به همین دلیل وقتی که نام مبارک علی (ع ) را به زبان می آورند می گویند ( کرم ا...وجهه ) یعنی ( خداوند بر مقامش بیفزاید ) وفقط در باره علی (ع ) این جمله را می گویند .ولی درباره سایر صحابه به جمله ( رضی ا... عنه ) میگویند .

تمام زمین و زمان بر کربلا می گریند و تمام کربلا برزینب (س) وفات حضرت زینب تسلیت باد مدرسه هاجر

نوای نینوا یادم نرفته ، شهید سر جدا یادم نرفته ،در آن گودال بیرحم و مروت،حسین و نیزه ها یادم نرفته ،منم زینب منم ام المصائب. حدیث کربلا یادم نرفته .

هوشمند سازی مجتمع حیات طیبه

با استعانت از خداوند متعال هر سه آ موزشگاه زیر مجموعه این مجتمع هوشمند گردید . ابتدایی شبنم یک کلاس ، راهنمایی

پردیس یک کلاس ودبیرستان نواب صفوی یک کلاس.

تسلیت به مناسبت وفات حضرت زینب (س)

زینب آخر این شب تاریک راسر می کند
یاد از یاس و شقایق ، یا صنبور می کند
این وداع آخر و جان دادن بانوی عشق
عاقبت وصل حسینش را میسر می کند
وفات بزرگ بانوی کربلا ،حضرت زینب کبری (س) را تسلیت عرض می نماییم.

پیام تسلیت مدرسه راهنمایی ملاصدرا به مناسبت وفات حضرت زینب ( س )

در عصر به خون نشسته ی عاشورا سرچشمه اى از صبر خدایى زینب
ای کاش فراغتی فراهم می شد از وسعت دردهای تو کم می شد
این بار مصیبتی که بر شانه توست ایوب اگر داشت قدش خم می شد
مدرسه راهنمایی ملاصدرا وفات حضرت زینب (س) را به تمامی شیعیان جهان و به خصوص جامعه فرهنگی ایران تسلیت عرض می نماید .
کربلا در کربلا می ماند اگر زينب نبود شيعه می پژمرد اگر زينب نبود

پیام تسلیت وفات حضرت زینب سلام الله علیها- مدرسه راهنمایی وحدت گروه شهید رجایی

وفات بانوی صبر و استقامت و اسوه ی شجاعت حضرت زینب (س) را به همه ی فرهنگیان گرامی تسلیت عرض می نماییم.

رحلت بنیانگذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) - راهنمایی معلم ، مجتمع انتظار

در بیست و سومین سالروز ارنحال جانگداز امام خمینی ( ره ) با برگزاری مراسم عزاداری ایشان با آرمانها و اهداف مقدس جمهوری اسلامی ایران و رهبر معظم انقلاب ، آیت ا... خامنه ای تجدید میثاق می نمائیم .

پیام تسلیت - و پیام تبریک - راهنمایی شهید ایرج فیضی

سالگرد ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی را تسلیت می گوییم .

میلاد مولود کعبه حضرت علی (ع)را به تمامی شیعیان جهان تبریک می گوییم .

پیام تسلیت به مناسبت بیست وسومین سالگرد رهبر کبی انقلاب -راهنمایی فرهنگ

رحلت جانگداز پیر فرزانه ،عارف وارسته مرید مولا علی (ع) -بهترین شاگرد مکتب علوی - حضرت امام خمینی (ره) بر تمامی مسلمانان وآزادگان جهان تسلیت باد.

تهیه نرم افزار میلاد مولود کعبه در مدرسه راهنمایی فرهنگ

در 15/3/91 به مناسبت روز میلاد حضرت علی علیه السلام و مصادف با روز پدر نرم افزاری به عنوان میلاد مولود کعبه توسط معاون فناوری این آموزشگاه طراحی وتهیه گردید.

تبریک میلاد مولود کعبه -مدرسه راهنمایی فرهنگ

میلاد مسعود مولود کعبه ،ساقی کوثر ،فرقان حق از باطل و وصی رسول خدا (ص) حضرت علی علیه السلام بر رهروان آن حضرت مبارک باد.

پیام تسلیت بمناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) مدرسه راهنمایی غیر دولتی ساعی

سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را به عموم هموطنان عزیز تسلیت عرض می نماییم.
بازدید: 12 مرتبه

میلاد مولود کعبه مولا علی (ع) مبارک باد.

پیام تسلیت به مناسبت رحلت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه مدرسه راهنمایی وحدت باهنر

امام خمینی حقیقت همیشه زنده تاریخ .سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را به عموم هموطنان عزیز تسلیت عرض می نماییم.

پیام تبریک به مناسبت ولادت حضرت علی ع و روز پدر مدرسه راهنمایی وحدت باهنر

حضرت فاطمه س می فرمایند:بهترین شما مردان کسی است که فروتنی او فراوانتر و همسرش را بیشتر گرامی میدارد.پیشا پیش فرا رسیدن ولادت حضرت علی ع و روز پدر را تبریک عرض می نماییم.

بیست و سومین سالگرد رحلت جانگداز حضرت امام خمینی(ره) تسلیت باد. ( راهنمایی رضوان)

بیست و سومین سالگرد رحلت جانگداز حضرت امام خمینی(ره) تسلیت باد
"خمینی روح خدا بود در کالبد زمان و روح خدا جاودانه است. و این سنّت تغییر ناپذیر ربوبی است که مردان بزرگ که مظهر حقیقت ناب‏اند چون درگذرند خورشید وجودشان در افقی بالاتر بر آسمان جان انسانهای حقیقت‏جو طلوع خواهد کرد.و اندیشه و آرمان‏شان سلسله جنبان تاریخ خواهد شد."

رحلت امام خمینی(ره) تسلیت باد.

ای خمینی ای مسیحای زمان ای تسلای دل و آرام جان
یاد تو ما را چراغ روشن است عشق تو همواره در جان وتن است
بیاناتی از سخنان امام خمینی ( ره ) به جوانان عزیز:
من در اینجا به جوانان عزیز کشورمان ، به این ذخیره های عظیم الهی و به این گل های معطرو نوشکفته جهان اسلام سفارش میکنم که قدر و قیمت لحظات شیرین زندگی خود را بدانید و خودتان را برای یک مبارزه عملی و علمی بزرگ تا رسیدن به اهداف عالی انقلاب اسلامی آماده کنید.
مدرسه راهنمایی هاجر

پیام تسلیت مدرسه راهنمایی ملاصدرا به مناسبت رحلت بنیان گذار انقلاب اسلامی

امام خمينى هـدفها و آرمانها و هـر آنچه را كه مـى بايــست ابـلاغ كنـد ، گفته بـود و در عمـل نيز تـمام هستيـش را بـراى تحقق هـمان هـدفها بـكار گرفته بـود. اينك در آستـانه نيمه خـرداد سـال 1368 خـود را آماده ملاقات عزيزى مى كرد كه تمام عمرش را براى جلب رضاى او صرف كرده بـود و قامتش جز در بـرابـر او ، در مـقابل هيچ قدرتى خـم نشده ، و چشـمانش جز براى او گريه نكرده بـود. سروده هاى عارفانه اش همه حاكى از درد فـراق و بيان عطـش لحظه وصال محبوب بـود. و اينك ايـن لحظه شكـوهمنـد بـراى او ، و جانــكاه و تحمل ناپذير بـراى پيروانـش ، فـرا مـى رسيد. او خـود در وصيتنامه اش نـوشـته است : با دلى آرام و قلبـى مطمئن و روحى شاد و ضميرى اميدوار به فضل خدا از خدمت خـواهران و برادران مرخص و به سـوى جايگاه ابــدى سفر مى كنـم و به دعاى خير شما احتياج مبرم دارم و از خداى رحمن و رحيـم مى خـواهـم كه عذرم را در كوتاهى خدمت و قصـور و تقصير بپذيـرد و از مـلت امـيدوارم كه عذرم را در كـوتاهى ها و قصـور و تقصيـرها بـپذيـرنـد و بـا قــدرت و تصميـم و اراده بــه پيش بروند.
مدیریت و کارکنان مدرسه راهنمایی ملاصدرا فرارسیدن رحلت بنیان گذار انقلاب اسلامی را به تمامی مردم شریف ایران تسلیت عرض می نماید .

اعلام نتایج امتیازات نهایی همکاران در سازماندهی 91/92(خواهران)

فایل ضمیمه: