Get Adobe Flash player

ورود کاربر

آخرین اطلاعیه

آخرین فرصت ارسال لیست نمرات عملی نوبت دوم درس آمادگی دفاعی
خانه | آرشیو ماهیانه

آذر 1391

مراسم روز بصيرت در مدرسه راهنمايي كرامت

درروز شنبه 91/10/9 مراسم روز بصيرت و نشست سياسي دانش آموزي به همين مناسبت دراين آموزشگاه برگزار شد .

برگزاری امتحانات ترم اول به روایت تصویر (مدرسه ملاصدرا )

از جمله فنون تعلیم وتربیت که هیچ معلمی از آن بی نیاز نیست ، آشنایی با فنون ارزشیابی و سنجش نوین می باشد . ارزشیابی از یک سو به عنوان عامل کنترل کننده تمامی عناصر تعلیم وتربیت مانند هدف ، برنامه ،روش و وسایل آموزشی و از سوی دیگر به عنوان روشی برای شناخت وهدایت فعالیتهای تحصیلی دانش آموزان به شمار می رود.

سنجش وارزشیابی یکی از ارکان اصلی وجدایی ناپذیر آموزش وپرورش است .بنابراین یکی از صلاحیتهای فردی برای احراز شغل معلمی داشتن دانش نظری ومهارت عملی در زمینه ارزشیابی است .

باید این مطلب مهم را در نظر داشت که جوامع پیشرفته بشری با عنایت به توسعه آموزش و پرورش خود توانسته اند پله های ترقی و توسعه همه جانبه را بپیمایند.

در توسعه آموزش و پرورش ملاکها و فاکتورهای متعددی نقش دارند .مهمترین آن نظام ارزشیابی در آموزش می باشد آموزش را می توان به عنوان فرایند کنش متقابل معلم و دانش آموز تعریف کرد که به موجب آن تجارب مناسب یادگیری برای رسیدن دانش آموزان به هدف های آموزش و پرورش فراهم می شود . در آموزش و پرورش سنتی ارزشیابی به عنوان آخرین حلقه های فرایند یاددهی ،یادگیری تلقی می شود که در پایان دوره آموزشی برای جدا کردن دانش آموزان با توانایی یادگیری متفاوت به کار می رفت . امروزه ارزشیابی را بخش جدایی ناپذیر فرایند یاددهی - یادگیری می دانند که همراه با آموزش و در ارتباط تـنگا تـنگ با آن ، به گونه ای مستمر انجام می گیرد و به جای تاکید بر طبقه بندی دانش آموزان و مقایسه آنان با یکدیگر ، هدایت یادگیری آنان را مرکز توجه خود قرار می دهد.

گرامیداشت روز بصیرت در مدرسه راهنمایی شهدای باغ ابریشم

دانش آموزان مدرسه راهنمایی شهدای باغ ابریشم همزمان با دیگر دانش آموزان سراسر کشور طی مراسمی حماسه ی نهم دی ماه سال هشتاد و هشت را گرامی داشتند .

شروع امتحانات در مدرسه هاجر

دی ، فصل درو کردن آنچه که در مهر، آبان وآذر کا شته ایم .
<امتحانات درسي> نه تنها از نظر آموزشي موضوعي مهم به شمار مي رود، بلكه از جنبه هاي ديگري نيز اهميت دارد.امتحانات دانش آموزان هر يك از خانواده ها را به اندازه هاي متفاوتي تحت تأثير قرار مي دهند و گاه حتي به عنوان مهمترين سوژه خانواده در مي آيند. به اندازه علاقه دانش آموزان به درس و تحصيلات و به ميزان پيشرفت تحصيلي آنان عكس العمل هاي گوناگوني در خانواده ها ديده مي شود.
در روز شنبه 91/10/9دانش آموزان و کارکنان مدرسه هاجر با آمادگی کامل جهت برگزاری امتحان ترم در جلسه حاضر شدند . در ابتدا با قرائت آیاتی از قرآن جلسه شروع شد و در ادامه مدیر مدرسه با توجه به روز 9 دی روز بصیرت ضمن بیان نکات لازم ودعوت دانش آموزان به آرامش و دقت ،توجه به بیداری و داشتن بصیرت در تمام امور زندگی برای دانش آموزان صحبت نمودند .
قابل ذکر است که فعالیت های از قبل جهت آمادگی در مدرسه انجام شده بود از جمله :تهیه و تکثیر سوالات،ابلاغ مراقبت برای همکاران ،صدور کارت دانش آموزی ،تهیه زیر دستی ،کنترل نور وگرما و سایر امکانات لازم و ...)

دومین مجمع عمومی انجمن اولیاء و مربیان مدرسه راهنمایی فاطمه الزهرا (س) مجتمع سعادت

ارسال شده توسط فاطمه الزهرا در تاریخ دوشنبه, 1391/10/11 - 12:58ب.ظ
دومین مجمع عمومی انجمن اولیاء و مربیان مدرسه راهنمایی فاطمه الزهرا (س) در روز سه شنبه مورخه 5/10/91 با حضور جناب سرگرد حاج علیانی رئیس کلانتری کشمیر و جناب سروان حمزه ایی مشاور اجتمایی کلانتری کشمیر تشکیل ،و برنامه هایی به شرح ذیل اجرا گردید .
1-پخش سرود ملی جمهوری اسلامی.
2-تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط گروه قرآن بصورت همخوانی .
3-سخنرانی معاونت پرورشی اموزشگاه ،خانم صادقی در خصوص دوران نوجوانی و نحوه برخورد صحیح اولیاءبا فرزندانشان در این دوران.
4-سخنرانی حاج آقا حاج علیانی ،رئیس کلانتری کشمیر ،در خصوص مراقبت و کنترل صحیح فرزنداندر این دوران و ارائه راهکارهایی به اولیاء .
5-مشاوره و پرسش و پاسخ جناب سروان حمزه ایی مشاور اجتمایی کلانتری کشمیر ، با اولیاء،در خصوص خطراتی که دراین سنین ممکن است فرزندانشان را تهدید نماید و نحوه برقراری ارتباط با مشاوره اجتمایی .
6-سخنرانی مدیریت آموزشگاه ،سرکار خانم اقبالی ،در خصوص برنامه هاو مشکلات موجود درآموزشگاه و تذکرات لازم در خصوص برگزاری امتحانات نوبت اول .
6-توزیع بروشورهای تربیتی در بین اولیاء. ودر پایان از میهمانان پذیرایی بعمل آمد

گزارش عملکرد مدرسه راهنمایی فاطمه الزهرا(س) در روز بصیرت و میثاقبا ولایت

برنامه های روز بصیرت و میثاق با ولایت (9 دی ماه 91 )در راهنمایی شاهد یاران امام ره

همزمان با حماسه 9 دی ماه برنامه های اجرا شده در این آموزشگاه به شرح ذیل می باشد.
1:انجام تبلیغات مناسب با بهره گیری از توصیه های مقام معظم رهبری
2:اختصاص موضوع انشاء :بصیرت و میثاق همیشگی با ولایت به دانش آموزان
3:اجرای مسابقه مقاله نویسی با همین عنوان

برگزاري مسابقات علوم آزمايشگاهي درمدرسه راهنمايي پرديس(مجتمع حيات طيبه)

مسابقات علوم آزمايشگاهي پايه دوم وسوم راهنمايي درروز دوشنبه 91/10/4درمحل آزمايشگاه مدرسه بانظم وهماهنگي كامل اجرا گرديدو نفرات اول معرفي شدند.

برگزاري جلسه شوراي معلمين مدارس ابتدايي مجتمع بعثت روستاي رزين

جلسه شوراي معلمين مدارس ابتدايي مجتمع بعثت شامل 25 نفر از معاون آموزگاران دبستانها به همراه نماينده معلمين در مجتمع بعثت تشكيل گرديد دراين جلسه آقاي معيني منش مدير مجتمع در خصوص مسائل مربوط به برگزاري امتحانات ترم اول - تهيه سوخت زمستاني مدارس - چگونگي محافظت ومراقبت از دانش آموزان در حوادث احتمالي وتغذيه دانش آموزان مطالبي ايراد نموده و سپس معاون آموزگاران مدارس در خصوص مسائل آموزشي و رفع مشكلات مدارس تحت تصدي خود به بحث وتبادل نظر پرداختند وجلسه باتصويب چند موضوع به پايان رسيد

برگزاری امتحانات نوبت اول (دی ماه 91)در مدرسه راهنمایی شهدای باغ ابریشم

دانش آموزان مدرسه راهنمایی شهدای باغ ابریشم مطابق برنامه از پیش اعلام شده و با آمادگی به استقبال امتحانات ترم اول رفتند .

جمع آوري بخاريهاي چكه اي از سطح دبستانهاي مدارس تحت پوشش مجتمع بعثت روستاي رزين

بخاريهاي چكه اي داخل انبار مدارس ابتدايي مدارس تحت پوشش مجتمع بعثت كه شامل 25 روستا از مدارس دورافتاده ناحيه 3 كرمانشاه ميباشد وچند سالي است كه استفاده از آنها( بخاريهاي چكه اي) ممنوع گرديده جهت اطمنيان 100درصدي از عدم استفاده از آنها در مدارس بطور ضربتي حتي بخاريهاي اسقاطي از سطح مدارس جمع آوري وبه 5روستا كه تانكر نفت در داخل سالن وساختمان مدرسه جاداده شده بود به صورت كتبي ابلاغ گرديده در اسرع وقت جهت خارج كردن آن به حياط ودور از دسترس دانش آموزان اقدام كنند همچنين نامناسب وخطر بودن پله هاي ورودي مدرسه موسي ابن جعفر (ع) روستاي كرم بست جهت ترميم ومناسب سازي آن به اداره متبوع گزارش گرديد

تشكيل كلاس آموزش خانواده درمدرسه راهنمايي پرديس(مجتمع حيات طيبه)

برگزاری امتحانات نوبت اول مدرسه راهنمایی دانش به روایت تصویر

امتحانات نوبت اول مدرسه راهنمایی وحدت

با استعانت از خداوند متعال امتحانات نوبت اول سال تحصیلی 92/91 در آموزشگاه و طبق برنامه و با نظم و ترتیب برگزار شد.

بر گزاری امتحانات نوبت اول در مدرسه راهنمایی غیر دولتی ساعی

با حول و قوه الهی و بر نامه ریزیهای انجام شده امتحانات نوبت اول در مورخه 6/10/91 در این آموزشگاه با همکاری دبیران و دانش آموزان عزیز بطور با شکوه شروع شد.

بر گزاری مراسم نهم دی ماه در مدرسه راهنمایی فرهنگ

در مورخه 10/10/91 در این آموزشگاه مراسمی به مناسبت روز بصیرت برگزار گردید در این مراسم توسط مدیر آموزشگاه مطالبی در رابطه با بصیرت دینی و سیاسی در جمع دانش آموزان ارائه گردید .

امتحانات نوبت اول-مدرسه دکترمنوچهری(باهنر)

امتحانات نوبت اول سال تحصیلی 91/92 در مدرسه راهنمایی دکتر منوچهری(باهنر) طبق برنامه پیشنهادی آموزش راهنمایی ناحیه 3 و با نظم و ترتیب خاصی آغاز شد.

برگزاری امتحانات نوبت اول در مدرسه راهنمایی گل یاس(مجتمع بصیرت)9/10/91

با نام ویاد خدا وحضور گرم همکاران ودانش آموزان در فضایی آرام امتحانات نوبت اول برگزار گردید

آغاز امتحانات نوبت اول (دی ماه 91) در مدرسه ی راهنمایی امام حسن عسگری (ع) همراه با تصاویر

امتحانات نوبت اول در مدرسه ی راهنمایی امام حسن عسگری (ع) در تاریخ 1391/10/06 همزمان با سایر مدارس راهنمایی ناحیه ی سه، آغاز شد. (تصاویر زیر مربوط به برگزاری درس ریاضیات درتاریخ1391/10/09 است.)

سومين مجمع عمومي اولياء و مربيان به مناسبت برگزاري امتحانات دانش آموزان ، مجتمع آفتاب ولايت ، مدرسه راهنمايي عصمت

- توزيع مجله پيوند بين اولياء دانش آموزان
- سخنراني كارشناس مشاوره در جمع اولياء با عنوان : راه كارهاي رفع استرس و اظطراب ، تغذيه دانش آموزان ، شيوهاي صحيح مطالعه ، فضا سازي مناسب محيط خانواده
سخنراني مدير واحد آموزشي پيرامون بهداشت روان دانش آموزان در ايام امتحانات

برگزاري امتحانات نوبت اول مدرسه راهنمايي كرامت

برگزاري امتحانات نوبت اول مدرسه غيردولتي دانش پژوهان

امتحانات نوبت اول مدرسه غيردولتي دانش پژوهان درروز چهارشنبه مورخ 91/10/06 بادرس قرآن آغاز شد.
اقدامات انجام شده جهت برگزاري امتحانات:
1-تهيه وتكثير وبسته بندي سؤالات
2-نصب شعارهاي مناسب دركلاسها جهت آرامش رواني دانش آموزان
3-برگزاري كلاسهاي رفع اشكال و......

برگزاری امتحانات نوبت اول مدرسه راهنمایی شهید عباس یوسفی

برگزاری امتحانات نوبت اول مدرسه ی راهنمایی فرهنگ

همزمان با سایر مدارس در نوبت صبح امتحانات با نظم ، هماهنگی و حضور همکاران ودانش آموزان در این آموزشگاه طبق برنامه ی امتحانی برگزار شد.

برگزاري كلاس آموزش خانواده راهنمايي فضيلت

برگزاری امتحانات ترم اول - راهنمایی شهید ایرج فیضی

حضور فعال دبیران درکلاس های آموزشی طرح های ده گانه دوره راهنمایی (مدرسه ملاصدرا )

هدف اصلی این طرح پرورش انسان ها یا شهروندانی است که آینده جامعه ما را می سازند و شاید بگویید از قبل هم هدف آموزش و پرورش همین بوده است و یکی دیگر از اهداف
همه ما می دانیم که الان در عصر انفجار اطلاعات هستیم و دانش آموزان از منابع زیادی اطلاعات می گیرند درست بودن یا غلط بودن آن بماند وظیفه ما چیست؟آیا با اجرای طرح رویکرد تربیتی می توان کاری کرد که دروس را جذابتر کنیم و باعث زدگی دانش آموزان نشویم؟

مزایای طرح:
1-متنوع سازی درس که درسها از آن حالت بی روحی و خشک بودن خارج شوند.با مطرح کردن یک داستان یا یک آیه یا یک ضرب المثل و یا نمایش یک پاور پوینت زیبا و .....که البته تا جایی که امکان دارد در ارتباط با درس مطرح شده باشد و با هدف تربیتی.
2- ایجاد نشاط و شادابی در کلاس های درس.
3- اجرای واقعی هدف های نگرشی دروس چون باید قبول کرد که برای بیشتر ما دبیران دو هدف مهارتی و دانستنیها مهم است و مخصوصا در درس علوم که همان طور که قبلا هم در مقاله ای عنوان کردم میزان توجه به نقش خدا در دروس علوم ابتدایی و راهنمایی پایین بوده است.
4 - باید قبول کرد که همه آموزشهای ما در ذهن دانش آموزان باقی نمی ماند و همه آنها به درد آینده آنها نمی خورد ولی ما در آینده انسانی می خواهیم که در ذهنش حک شده باشد که دروغ نگوید غیبت نکند صادق باشد به قوانین احترام بگذارد و .... من نمی خواهم انتقاد بگیرم یا خدای ناکرده خرده ای بر کسی ولی خود بهتر اطلاع دارید ما در دنیا جوامعی داریم که مسلمان نیستند و لی دروغ نمی گویند و....و به قوانین کشور خود احترام می گذارند. همکاران گرامی به نظر شما ایراد کار در کجا است و کجا باید ریشه یابی شود.
5- البته باید بگویم که قبل از آن ما خود باید این تغییرات را قبول کنیم و اگر با چنین نگرشی به این طرح نگاه شود یک طرح آرمانی و عالی است فراتر از گفتن یک داستان یا یک ضرب المثل .

شرکت کارکنان مدرسه راهنمایی شهید مدرس در کلاس های رویکرد تربیتی

برگزاری امتحانات نوبت اول - مجتمع کوثر

جهت برگزاری امتحانات نوبت اول درمجتمع کوثر به شرح زیر اقدام گردید.
- برگزاری جلسه ای با حضور معاونین مدارس راهنمایی وابتدایی ونمایندگان معلمان هردومقطع
- صدور ابلاغ مراقبین امتحانی
- چاپ برنامه امتحانات برای تمامی دانش آموزان
- دریافت سوالات امتحانی از دبیران ،بررسی سوالات ،تکثیر وبسته بندی سوالات
- ارائه لیست امتحانی به دبیران
- آماده نمودن صورت جلسه امتحانات
- نصب پیام هایی در رابطه با نحوه مطالعه دروس
- امتحان درروز چهارشنبه ششم دیماه 91 راس ساعت اعلام شده
با تلاوت قرآن توسط یکی از دانش آموزان آغاز گردید.

پویایی انجمن اولـیاء ومـربیان مـدرسه راهنمایی شهید علی صیاد شیرازی

نماینده منتخب اولیاء در انجمن اولیاء ومربیان مدرسه راهنمایی شهید صیاد شیرازی ، خانم ابراهیمی ومادر دانش آموز
رضاعطاری به منظور تقویت سطح راهنمایی ومشاوره آموزشگاه ، ضمن تشکیل کلاسهای آموزش خانواده به صورت
رایگان اقدام به ایجاد دوره های مشاوره ای برای اولیاء ودانش آموزان نموده است که نتایج مثبت این اقدامات به انحاء
مختلف انعکاس یافته است ودر آخرین فعالیت وپیش از آغاز امتحانات نوبت اول با حضور در کلاسهای درس وارائه مشاوره
امتحانی به دانش آموزان ،تاثیرخوبی تحت عـنوان فعالیت تکمیلی مربیان مدرسه برجای گذاشته است و خلاصه اینکه انجمن
اولیاء ومربیان این آموزشگاه نه تنها به انجمنی پویا وزنده تبدیل شده است بلکه نشاط وبالندگی خاصی به این مدرسه اهداء
نموده است .
با تشکر از اعضای محترم انجمن این آموزشگاه

برگزاری اولین جلسه امتحان نیمسال اول -فلسطین رجایی

اولین جلسه امتحان باتلاوت آیاتی از قرآن مجید آغاز شد ودانش آموزان به آرامش و دوری از اضطراب مفرط دعوت شدند .

برگزاری امتحانات نوبت اول راهنمایی فضیلت

با حول و قوه الهی امتحانات نوبت اول راهنمایی فضیلت در تاریخ 6/10/91 شروع گردید با آرزوی سلامتی و موفقیت برای دانش آموزان

آغاز برگزاری امتحانات نیمسال اول سال تحصیلی 91/92 مدرسه راهنمایی معلم

باسمه تعالی
گزارش برگزاری امتحانات نیمسال اول مدرسه راهنمایی معلم سال تحصیلی 91/92
در روز چهارشنبه 91/10/6امتحانات نیمسال اول با امتحان درس قرآن آغاز گردید.
اقدامات انجام شده برای برگزاری امتحانات به شرح زیر می باشد:
1-تهیه و تکثیر و بسته بندی سؤالات تایپ شده امتحانی
2- آماده سازی سالن امتحانات
3- نصب پیام های مشاوره ای و بهداشتی در محیط آموزشگاه
4- صدور و پرس کارت ورود به جلسه امتحان برای کلیه دانش آموزان
5- نصب شماره و اسامی دانش آموزان و تعیین محل برگزاری امتحان برای هر نفر
6- صدور ابلاغ برای کارکنان اجرایی آموزشگاه
7- صدور ابلاغ مراقبت و طرح سؤال برای همکاران
8- تهیه ی صورت جلسه و لیست حضور و غیاب و بانک نمونه سؤالات امتحانی
9- تهیه و پوشه بندی لیست دبیران و تحویل به دبیران
10 – برگزاری جلسه شورای دبیران در روز قبل از امتحانات و متذکر شدن موارد مربوط به امتحانات- مراقبت- تصحیح اوراق – تنظیم لیست ها – ثبت میانگین و درصد قبولی و تحویل به موقع به آموزشگاه

برگزاری امتحانات نوبت اول -راهنمایی شهید مدرس

کسب مقام اول راهنمایی شهید ایرج فیضی

کسب مقام اول تیمی دو میدانی وکسب مقام اول رده ی سنی راحله نادری را تبریک می گوییم.

اجرای دومین مرحله طرح مدام در مدرسه راهنمایی شهدای باغ ابریشم

دومین مرحله طرح مدام در مدرسه راهنمایی شهدای باغ ابریشم با هدف تقویت حس مسئولیت پذیری،رشد و پرورش مهارت های زندگی اجتماعی و افزایش روحیه اعتماد به نفس و خود باوری در دانش آموزان بر گزار گردید .در اجرای این طرح وظایف محوله به دانش آموزان با توجه به توانمندی و شناخت از دانش آموزان به آن ها محول می شودو مسئولان و مربیان مدرسه تنها برفعالیت های آن ها نظارت می کنند .

مبارزه باافسردگی با همکاری مرکز بهداشت (مدرسه راهنمایی ملاصدرا)

با همکاری مرکز بهداشت درمدرسه ملاصدرا کلاس های آموزشی جهت مبارزه با افسردگی برای همکاران ودانش آموزان بر گزار گردید .

25 ارديبهشت لغايت 20 خرداد زمان برگزاري امتحانات نوبت دوم دانش آموزان كشور

با توجه به برگزاري انتخابات يازدهمين دوره رياست جمهوري در 24 خردادماه 92 انجام مي شود:

رئيس مركز سنجش وزارت آموزش وپرورش از برگزاري امتحانات نهايي خردادماه مدارس از 25 ارديبهشت ماه لغايت 20 خردادماه با توجه به برگزاري انتخابات يازدهمين دوره رياست جمهوري درخرداد ماه 92، خبرداد.

به گزارش مركز اطلاع رساني وروابط عمومي وزارت آموزش وپرورش ، عبدالامير عرفي، با اعلام اين خبر اظهار كرد: با توجه به اينكه امسال انتخابات رياست جمهوري در تاريخ24 خردادماه برگزار خواهد شد ودراين راستا بخشي از فضاهاي آموزش وپرورش دراختيار مجريان اين امر قرار خواهد گرفت وتعداد كثيري ازهمكاران فرهنگي نيز درامر نظارت واجراي اين انتخابات سرنوشت ساز شركت خواهند كرد وهمچنين به منظور فراهم سازي شرايط حضور حداكثري مردم شريف ايران در اين انتخابات ، براساس هماهنگي هاي به عمل آمده ، امتحانات نهايي سال سوم متوسطه نظري، فني وحرفه اي و دوره
پيش دانشگاهي از 25 ارديبهشت ماه تا 20 خردادماه برگزار خواهد شد.

وي با اعلام اينكه امتحانات نهايي درسراسركشور ، داراي سوالات واحد خواهد بود، خاطر نشان كرد: امتحانات داخلي وميان پايه مدارس نيز در همين بازه زماني در سطح مدارس برگزار خواهد شد.

فعاليت آزاد درس ادبيات فارسي ،مدرسه كرامت

درتاريخ 91/10/3 دانش آموزان پايه دوم اين آموزشگاه جهت تقويت درس انشاء و نگارش بخشي از فعاليت آزاد درس ادبيات فارسي را در محل كتابخانه مدرسه انجام دادند.

نشست دانش آموزی مدرسه راهنمایی معلم در تاریخ 91/10/3 با حضور سرکار خانم ردگاه

در روز یکشنبه مورخه 91/10/3 در مدرسه راهنمایی معلم کارگاه آموزشی با شرکت دانش آموزان پایه سوم و حضور سرکار خانم ردگاه با موضوعات 1- راهکارهای افزایش بهره وری در امتحانات 2- عفاف و حجاب برگزار گردید.

اهداجوایز مسابقات فوتبال جام ولایت -فلسطین رجایی

تقدیراز دانش آموزان برتر مدرسه راهنمایی شهید بهمن محمدی

صبح امروزسه شنبه 5/10/91 ازدانش آموزان تلاشگر آموزشگاه تقدیر به عمل آمد. دراین مراسم که باحضور دبیران وعوامل اجرایی آموزشگاه برگزار گردید بیش از 40درصد ازدانش آموزان مورد تقدیر قرار گرفتند.

آمادگی دانش آموزان و اولیاء در زمان امتحانات

نشست با دانش آموزان و اولیاء برای آمادگی در امتحا نات ، تهیه و توزیع بروشور راهکارهای مقابله با اضطراب امتحان برای دانش آموزان

معرفی برگزیدگان مسابقات اذان ، احکام وقرائت قرآن -فلسطین رجایی

دراین مرحله از دانش آموزان متقاضی شرکت در مسابقات فرهنگی وهنری تست به عمل آمد و افراد مشروحه زیر موفق شدند که برای
شرکت در مسابقات ناحیه معرفی شوند .

رضوان

برای دریافت فایل های جزوه های مربوط به دوره های غیر حضوری رادیو قرآن (ضمن خدمت فرهنگیان) می توانید به آدرس وب سایت رضوان مراجعه فرمائید

بازدید دانش آموزان مدرسه راهنمایی معلم از پژوهش سرای دانش آموزی

در تاریخ 91/9/29 دانش آموزان مدرسه راهنمایی معلم از پژوهش سرای دانش آموزی به مناسبت هفته پژوهش بازدید به عمل آوردند.

برگزاری نشست گروهی مشاور مدرسه با اولیاء(مدرسه راهنمایی وحدت)

در روز دوشنبه 27 آذر ماه مشاور مدرسه راهنمایی وحدت خانم سرحدی نشستی گروهی با اولیاءدانش آموزان مدرسه داشتند.در این جلسه،به شناخت بیشتر دانش آموزان و نظارت بر جنبه های روانی و عاطفی دانش آموزان در زمان برگزاری امتحانات ترم اول تأکیدشد.

چهارمین جلسه شورای دبیران -آموزشگاه راهنمایی ایرج فیضی

در مورخ 91/10/4در دفتر آموزشگاه جلسه ی شورا ،با حضوراکثر یت دبیران برگزار شد و در خصوص چگونگی برگزاری امتحانات و تشریح بخشنامه معلم نمونه و اطلاع به کلیه همکاران حاضر در جلسه .

گزارش فعاليت هاي هفته پ‍ژوهش راهنمايي فضيلت

تشكيل ستاد هفته پژوهش و توجيه همكاران
شناسايي دانش آموزان مخترع و پژوهشگر
نصب تراكت و بروشور هفته پژوهش در تابلو اعلانات
ارائه مقالات و كارهاي تحقيقاتي دانش آموزان
تحويل كارهاي دستي و مقالات تحقيقي دانش آموزان
برپايي نمايشگاهي از دستاوردهاي دانش آموزان
بازديد دانش آموزان مدرسه به صورت كلاسي از نمايشگاه
اهدا جوايزي به دانش آموزان حائز رتبه برتردر مسابقات ورزشي ناحيه

آمادگی دانش آموزان و اولیاء در زمان امتحانات

نشست با دانش آموزان و اولیاء برای آمادگی در امتحا نات ، تهیه و توزیع بروشور راهکارهای مقابله با اضطراب امتحان برای دانش آموزان

معرفی برگزیدگان مسابقات اذان ، احکام وقرائت قرآن

دراین مرحله از دانش آموزان متقاضی شرکت در مسابقات فرهنگی وهنری تست به عمل آمد و افراد مشروحه زیر موفق شدند که برای
شرکت در مسابقات ناحیه معرفی شوند . اذان 1- حمیدرضامحمدی 2- علی القره لوسی 3- عبدالحسین منیعی
قرائت قرآن 1-مهدی مهری 2- امیرحسین کریمی 3- علی القره لوسی
احکام : عبدالحسین منیعی ،سعیدمیرزاعسگری ريا، علی القره لوسی

جلسه شورای دبیران دی ماه مدرسه هاجر

در روز دوشنبه 91/10/4 جلسه شورای دبیران مدرسه راهنمایی هاجر در دفتر آموزشگاه با حضور همکاران تشکیل شد . در ابتدا بعد از ذکر و یاد خدا ، مدیر مدرسه در خصوص مسائل زیر صحبت نمودند :
-ایجاد محیطی آرام ودور از استرس و نگرانی برای دانش آموزان درایام امتحانات .
-رعایت مسائل امتحانات (حضور به موقع در جلسات امتحان ، دقت در تصحیح اوراق ،تحویل لیست های درسی ،توجه به تفاوت های فردی ،...)
- تقدیر از همکاران در اجرای امتحانات مستمر و ارائه گزارشی ازنمرات دانش آموزان در آذر ماه.
- تزئین کلاس های موضوعی با دست ساخته ها و روزنامه دیواری های دانش آموزان.
-تشویق همکاران به استفاده بیشتر از کلاس های هوشمند ،کارگاه it ،آزمایشگاه و ...
-شرکت فعال تر همکاران در اقامه نماز جماعت به همراه دانش آموزان .
- اعلام بخشنامه ها(معلم نمونه ،ضمن خدمت و ...)
در ضمن در این جلسه توسط یکی از همکاران مطالبی در خصوص وسایل و کتاب های کمک آموزشی برای همکاران مطالبی بیان شد .

اجراي طرح همگام با قرآن در مدرسه راهنمايي كرامت به روايت تصوير

نشست دینی در مدرسه راهنمایی متانت

کسب رتبه اول ناحیه سه در مسابقه شنا توسط دانش آموزان راهنمایی فضیلت

دانش آموز بهاره رضایی در مسابقه شنا در سطح منقطه رتبه اول را کسب نمود ،با تبریک این موفقیت وآرزوی سلامتی و موفقیت برای تمامی دانش آموزان میهن اسلامیمان در سراسر کشور.

برگزاری جلسه درمجتمع کوثر

در روز چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۱ جلسه ای با حضور مسئولین ناحیه ۳

در مجتمع کوثر (دبستان شقایق ) برگزار گردید.

بعد ازاتمام تلاوت قرآن توسط یکی از دانش آموزان، با عرض خیر مقدم به مدعوین توسط مدیر مجتمع آقای تخت شاهی جلسه آغاز گردید.

سپس خانم ردگاه معاون محترم آموزشی ناحیه ۳سخنانی رابا محوریت

گرامی داشت هفته پژوهش ، پرورش خلاقیت ،تولید محتوای علمی ومسائل آموزشی،در راستای سند تحول بنیادین بیان نمودند.

در ادامه آقای زارع ازمدرسین کشوری پایه ششم وآقای مرادی مسئول گروههای آموزشی

به پرسشهای همکاران در رابطه با پایه ششم پاسخ دادند.

ودرپایان به سوالات وابهامات طرح شده توسط همکاران در رابطه با مسائل آموزشی توسط حاج آقا امیری مسئول محترم آموزش ابتدایی پاسخ داده شد.

لازم به ذکر است که نقاشی حسین کرمی دانش اموز مدرسه عشایری شهدای پایروند

دارای مقام کشوری گردیده با تشکر از معلم این مدرسه آقای حجت اله عباسی و

با تشکر ازحضور مسئولین محترم ناحیه ۳ در این مجتمع

نشستی با اولیاء-راهنمایی شهید ایرج فیضی

در تاریخ 91/10/3/ساعت 3 در نماز خانه آموزشگاه با اولیاء دانش آموزان جلسه ای در رابطه با امتحانات ووضعیت درسی آنان برگزار شد .

بازديد گروههاي آموزشي استان از مدرسه (راهنمايي پزشكان )

امروز دوشنبه مورخ 91/10/4راس ساعت 11گروههاي آموزشي استان از مدرسه راهنمايي پزشكان بازديد نمودند .در اين بازديد دفاتر كلاسي ، بخشنامه ها ي مرتبط مورد بررسي قرار گرفته و با دبيراني كه حضور داشتند بحث و تبادل نظر بعمل آمد.

مقدمات برپایی ترم اول

کلیه مقدمات اجرایی این آموزشگاه از جمله :

( کارت ورود به جلسه امتحانی دانش آموزان ،

فرمهای مراقبت همکاران و تکثیر اوراق امتحانی )

جهت هر جه با شکوه تربر گزار شدن امتحانات

ترم اولانجام گردیده است.

جلسه مجتمع بصیرت برای مدارس راهنمایی تابعه

بسمه تعالی
روز شنبه مورخه 91/10/02جلسه ای در محل مجتمع بصیرت با حضور اعضای مجتمع و معاونین
دبیر راهنمایی پسرانه شهید قلعه شاخانی و دخترانه گل یاس برگزار گردید در این جلسه مدیر
مجتمع با اشاره به آیه ای از قرآن سخنان خود راشروع نمودند واز برگزاری به موقع آزمون های
مستمر گل یاس تشکر نمود سپس ضمن بحث وتبادل نظر در خصوص هر جه بهتر برگزار نمودن
امتحانات ترم اول تصمیمات ذیل اتخاذ گردید:
1- امتحانات برابر برنامه اداره راس ساعت 8/30صبح با تلاوت قرآن برگزار می گردد.
2- همکاران محترم نیم ساعت قبل از امتحان در محل حضور داشته باشند وشرایط مناسب فیزیکی از نظر گرما و.... را برای دانش آموزان فراهم نمایند.
3- از ورود افراد متفرقه و رانندگان سرویس دانش آموزان تحت هر عنوانی به جلسه امتحانی جدا خودداری شود .
4- آوردن وسایل اضافی ( گوشی همراه و...)توسط دانش آموزان ممنوع بوده و درصورت مشاهده برابر آیین نامه انضباطی برخورد خواهد شد.
5- معاونین محترم راهنمایی ورود وخروج دانش آموزان را بدقت کنترل نموده واز حضور سرویس دانش آموزان مطمئن باشند.
6-معاون محترم پرورشی ناظر امتحانات می باشد.
معاون محترم اجرایی نقش منشی در جلسه ایفا نموده ودرپایان امتحان اوراق ولیست دبیر را تحویل نماید.
7-همکاران محترم مراقب در جلسه امتحانی گوشی همراه خود را خاموش نموده و به زمان پاسخگویی هر سوال که بر روی برگه قید شده توجه فرمایند .

اجرای طرح مدام مدرسه راهنمایی سرباز شهید مجتمع شهید اشرفی اصفهانی

در راستای اجرای طرحهای ده گانه آموزش متوسطه راهنمایی در مدرسه راهنمایی سرباز شهیدبا همکاری دبیران و دانش آموزان این

آموزشگاه طرح مدام طبق جدول زمانبندی در سال تحصیلی جاری توسط دانش آموزان به خوبی اجرا گردید ودر حین اجرای طرح توسط

مدیر آموزشگاه در رابطه با محسنات اجرای این طرح مطالبی برای همکاران و دانش آموزان ایراد گردید .

بازدید معاونت محترم آموزش ابتدایی و همراهان از مجتمع شهید اشرفی اصفهانی

روز چهار شنبه مورخه 91/9/29 سرکار خانم ردگاه معاونت محترم آموزش ابتدایی همراه با برادران : امیری کارشناس مسول محترم

ابتدایی ،مرادی کارشناس مسول محترم گروههای آموزشی ابتدایی و برادر زارع از مدرسین محترم آموزش ابتدایی ضمن بازدید از مرکز

مجتمع شهید اشرفی اصفهانی در سومین جلسه شورای آموزگاران این مجتمع نیز حضور یافتند و در این جلسه در رابطه با نحوه تدریس

در کلاسهای چند پایه و نحوه تدریس کتب جدید پایه های دوم و ششم که از جمله مشکلات و چالشهای پیش رو همکاران آموزگار بود و

همچنین در رابطه با سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با همکاران شاغل در مدارس ابتدایی تحت پوشش این مجتع بحث و تبادل نظر

نمودند . در پایان از حضور دلسوزانه و اثر بخش مسولین در جمع معلمین زحمتکش مدارس روستایی و عشایری این مجتمع تو سط

مدیریت مجتمع تشکر و قدردانی شد .

افتتاح کلاس هوشمند مدرسه راهنمایی فاطمه زهرا(س)واقع در مجتمع سعادت

کلاس هوشمند مدرسه راهنمایی فاطمه زهرا (س) در هفته پژوهش توسط معاونت پژوهشی اداره آموزش و پرورش ناحیه 3 جناب آقای عظیمی افتتاح گردید.
در این مراسم افتتاحیه مدیریت مجتمع سرکار خانم عظیمی و مدیر آموزشگاه سرکار خانم اقبالی،معاونین و سایر همکاران آموزشگاه حضور داشتندمعاونت پژوهشی اداره در خصوص تاثیر این کلاس در بالا بردن کیفیت آموزشی در مدارس سخنانی را برای دانش آموزان ایراد نمودند.

بازدید دانش آموزان مدرسه از پژوهشکده (متانت)

برگزاری یادواره ی شهدای باغ ابریشم

به منظور ارج نهادن به مقام شامخ شهدای دفاع مقدس با همکاری اعضای انجمن اولیا و مربیان ،مسئولین شورای شهر واعضای شورای محل یادواره ی شهدای باغ ابریشم در نماز خانه آموزشگاه برگزار گردید .

برگزاری آزمون پیشرفت تحصیلی فلسطین باهنر

در روزیکشنبه دومین آزمون پیشرفت تحصیلی با تعداد 145 نفر از دانش آموزان در دروس زبان -تاریخ -علوم تجربی برگزار شد.

توصيه هاي مشاوره اي قبل از برگزاري امتحانات دي ماه مدرسه راهنمايي پرديس(مجتمع حيات طيبه)

درروز شنبه مورخ 91/10/2 توصيه هايي درباره ي روش هاي بهتريادگيري ،تمركز وتوجه به تغذيه درست درايام امتحانات توسط مشاور محترم مدرسه خانم عزيزي به دانش آموزان درقالب مطالب زير ارائه گرديد.
1)روش هاي تمركزگيري در ايام امتحانات
2)ارزش گذاري براي تلاش ويادگيري به عنوان يادگيرنده
3)داشتن اعتماد به نفس ولياقت فردي
4)مقابله با استرس واضطراب باتغذيه درست به خصوص صبح روز امتحان

تهیه گلچینی از نرم افزار های کابردی - راهنمایی شهدای گمنام

از آنجا که امروزه استفاده از نرم افزار های کابردی لازمه بهره برداری مفید از امکانات کامپیوتری در مدارس می باشد
و جای خالی یک دیسک نوری که شامل تمام این نرم افزار ها باشد بطور جدی احساس می شود
از این رو آقای محمد رضا شیخ الملوکی دبیر ریاضی (دانشجوی کارشناسی ارشد ریاضی کاربردی) مدرسه راهنمایی شهدای گمنام اقدام به جمع آوری ده ها نرم افزار کاربردی:
از microsoft office و adobe reader و nod32 گرفته تا نرم افزار های مدیریت دانلود(internet download manager) و تبدیل فرمت های اداری و صوتی و تصویری به یکدیگر (word to pdf & pdf to jpeg & total video converter) و مجموعه کاملی از فونت های فارسی در یک دیسک نوری (DVD) نموده است. که با در اختیار داشتن این DVD می توانیم از تهیه محصولات مشابه بطور کامل بی نیاز شویم. لازم به ذکر است که Autorun این مجموعه شامل راهنمای کامل نصب و معرفی کاملی از نرم افزار ها بصورت صوتی و تصویری می باشد . در صورت علاقه مندی به تهیه این مجموعه می توانید با مدیریت راهنمایی شهدای گمنام هماهنگی کنید.

هفته پژوهش -مدرسه راهنمایی شهید مدرس

برگزاری جلسه انجمن اولیا ((مدرسه راهنمایی غیر دولتی ساعی))

باتوجه به نزدیکی امتحانات نوبت اول دانش آموزان جلسه ایی در این خصوص با اعضای انجمن اولیا و مربیان این آموزشگاه برگزار شد که برای سهولت در برگزاری امتحانات به تبادل نظر پرداخته شد

در راهنمایی نمونه حضرت معصومه(س) برگزاری جلسه «دیدار اولیاء با دبیران»

در تاریخ 91/10/2 در آموزشگاه راهنمایی نمونه حضرت معصومه(س) اولیاء دانش آموزان طبق برنامه ای از پیش تعیین شده، با دبیران فرزندان خویش دیدار داشتند.
طی این جلسه تمام دبیران به مدرسه آمده وبا توجه به موضوعی بودن همه ی کلاس ها، در کلاس خود حضور داشته و اولیاء با مراجعه به کلاس مربوطه، در مورد فرزندان خود اطلاعاتی در زمینه درس و اخلاق و راههای پیشرفت آنان تبادل نمودند.
این جلسه از ساعت 12 آغاز و تا ساعت 14 ادامه داشت و اولیاء در پایان از مسولان مدرسه تشکر و قدردانی نمودند.

برگزاری آزمون تست فصلی هماهنگ با در راهنمایی نمونه حضرت معصومه(س)

به منظور ایجاد رقابت سالم و مثبت از یک سو و ایجاد انگیزه برای مطالعه بین دانش آموزان از سوی دیگر، راهنمایی نمونه دخترانه ی حضرت معصومه(س) و نمونه ی پسرانه امام علی (ع) سالیانه آزمونهایی فصلی، در دو نوبت برگزار می نمایند.
در هر نوبت یکی از دو آموزشگاه متولی طرح سوالات بوده و ریز نمرات دروس دانش آموزان هر مدرسه جهت بررسی به شکل نمودارهای درسی به رقابت شایسته گذاشته می شود. همکاران نیز در این زمینه مشکلات دروس خود را بررسی و حل می نمایند.
مرحله ی اول این آزمون راس ساعت 9 صبح شنبه 2 دی ماه 91 به صورت همزمان با آموزشگاه امام علی(ع) برگزار شد.
دومین مرحله نیز انشاالله در اردیبهشت ماه برگزار خواهد گردید.

برگزاری کلاس های آموزش خانواده در راهنمایی نمونه حضرت معصومه(س)

از مجموعه کلاس های آموزش خانواده در روز چهارشنبه 29/9/91 جلسه ای دیگر با عنوان «آسیب های اجتماعی و امربه معروف و نهی از منکر» در راهنمایی نمونه حضرت معصومه(س) برگزار گردید. در این جلسه مشاور آموزشگاه در این رابطه با اولیاء تبادل اطلاعات نمودند.

بازدید از اماکن تاریخی، مذهبی کرمانشاه در راهنمایی نمونه حضرت معصومه(س)

با هدف آشنایی با اماکن تاریخی، مذهبی وجهت تشویق افراد فعال در برنامه های قرآنی و نماز جمعه وجماعت، تعداد 40 نفر از دانش آموزان این آموزشگاه در روز سه شنبه 28آذرماه 91، از تکیه معاون الملک و بیگلربیگی بازدید نمودند.

اهم فعالیت های انجام شده در هفته پژوهش در مدرسه راهنمایی شهدای باغ ابریشم

-تشکیل ستاد ویژه ی هفته ی پژوهش :
-نصب تراکت ، پوستر و روزنامه دیواری با محوریت پژوهش بر روی تابلوی اعلانات و راهروی آموزشگاه
-برگزاری مسابقه ی کتابخوانی با اجرای طرح مطالعه ی کتاب های 30 ثانیه ای
(هدف از اجرای طرح کتاب های 30 ثانیه ای خواندن مطالب مفید و کوتاه در مدت زمان 30 ثانیه می باشد که باعث تشویق دانش آموزان به مطالعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی بین آنان می شود.)
-پژوهش در آزمایشگاه :
الف )ساخت مدل های اتمی ب)شناسایی انواع سنگ ها ج)شناسایی مواد شیمیایی اطراف ما
-پژوهش با تلفیق هنر و و رزش :
دانش آموزان اقدام به برپایی نمایشگاهی از دست ساخته های خود در زمینه فعالیت های ورزشی پرداختند .

بهتر امتحان دادن

وقتي شما امتحان مي دهيد، شما به اثبات توانايي تان در درک مطالب درسي يا اجراي کارهاي خاص مي پردازيد. امتحان دادن به صورت موفق از بي احتياطي جلوگيري مي کند.
اگر شما در منصفانه بودن امتحانات خود شک داريد يا در توانايي امتحانات خود براي اندازه گيري عملکردتان شک داريد، لطفاً به قسمت مشاوره تحصيلي مدرسه تان مراجعه کنيد.
در ادامه اين راهکارها به شما دوستان سايت راسخون کمک مي کند که از خطاهاي از روي بي احتياطي پرهيز کنيد.
آماده شدن :
1- به تحليل امتحان مشابهي که در گذشته داشته ايد، بپردازيد. امتحانات قبلي و نمونه سؤالات امتحاني را به خصوص زماني که براي امتحان پاياني مطالعه مي کنيد، مرور کنيد. هر امتحان شما را براي بعدي آماده مي کند. هر چقدر بيشتر امتحان دهيد، بهتر مي توانيد راهبردهاي امتحان دادن تان را اعمال کنيد.
2- زود به جلسه امتحان ها برويد:
قبل از يک امتحان چيزهايي که براي امتحان نياز داريد و اجازه داريد با خود داشته باشيد را ليست کنيد. (خودکار، مداد، ماشين حساب، ساعت مچي، ديکشنري و غيره). آمادگي خوب به شما کمک مي کند که بر روي کاري که داريد، به خوبي متمرکز شويد.
3- راحت اما هشيار باشيد:
جاي خوبي در کلاس (براي امتحان) انتخاب کنيد و مطمئن شويد که فضاي کافي براي کار داريد. روي صندلي خود با حالت راحت بنشينيد ولي روي صندلي غش نکنيد.
4- مطمئن و راحت بمانيد:
حالت خوبي داشته باشيد. به خودتان يادآوري کنيد که شما خوب آماده شده ايد و عملکرد خوبي خواهيد داشت. اگر ديديد مضطرب هستيد، چندين نفس عميق و آرام بکشيد تا احساس راحتي کنيد.
قبل از ورود به کلاس يا محل امتحان در مورد امتحان با ديگر دانش آموزان در باره امتحان صحبت نکنيد. اضطراب آنها مي تواند به شما هم سرايت کند.
امتحان دادن :
1- صورت سؤال ها را دقيق بخوانيد، ممکن است صورت سؤال واضح باشد، اما اين کار از بروز اشتباهات سهوي جلوگيري مي کند.
2- اگر زمان هست، سريعاً يک نگاه به کل امتحان براي مرور بکنيد.
به نام هاي کليدي توجه کنيد و يک سري نکات را به صورت خلاصه و سريع ياداشت کنيد. اگر مي توانيد توضيحاتي که به ذهن تان مي رسد در برگه امتحان بنويسيد. بپرسيد که آيا اجازه چنين کاري داريد يا نه.
3- با يک ترتيب استراتژيک به پاسخ به سؤالات بپردازيد:

درخشش درمقام اول بدمینتون ومقام اول انفرادی وسوم تیمی تیم شطرنج راهنمایی الهیه باهنر (مجتمع صدیقه طاهره)

بدمینتون:
-کیمیا فخاری زاده
- آیدا اکرمی
-زینب عزیزی
شطرنج:
-کیمیا کهریزی
-نگین نجفی
-زهراافراشته
-مریم جلیلیان

اجراي اولين مرحله طرح مدام درمدرسه راهنمايي دكترمنوچهري- رجايي

اولين مرحله طرح مدام درروز پنج شنبه 91/9/30 با اجراي خوب دانش آموزان مجري طرح و همكاري همه دانش آموزان آموزشگاه به طور كامل وبا موفقيت اجرا شد.

تشکیل سومین جلسه شورای دبیران (راهنمایی شاهد مدلل)

در روز دوشنبه 27/9/91 سومین جلسه شورای دبیران با تاکید بر استفاده بهینه از تجهیزات هوشمند سازی و اجرای طرح های مدارس راهنمایی و امتحانات نوبت اول در نماز خانه آموزشگاه با حضور حد اکثر دبیران و کارکنان مدرسه برگزار گردید .

گزارش عملکرد مدرسه راهنمایی فاطمه زهرا(س)واقع در مجتمع سعادت

به مناسبت هفته پژوهش اقدامات ذیل در این مرکز آموزشی انجام شد:

1-نصب تراکت های گرامیداشت هفته پزوهش در تابلو اعلانات آموزشگاه

2-اجرای طرح کرامت در آموزشگاه

3-افتتاح کلاس هوشمند آموزشگاهدر هفته پژوهش

4-بازدید دانش آموزان فعال و پژوهشگر آموزشگاه از پژوهشسرای دانش آموزی

سی نکته ظریف در تدریس موفق -مدرسه راهنمایی دخترانه وحدت

1) اشتباهات خود را توجیه نکنم .
2) راز دار ومحرم اسرار فراگیرانم باشم .
3) عذر خواهی شاگردانم را بپذیرم .
4) از تعصب بیجا بپرهیزم .
5) ساده تدریس کنم اما عمیق .
6) بین دانش آموزان رقابت صحیح ایجاد کنم .
7) از دادن لقب های زشت به دانش آموزان بپرهیزم .
8) سخن دانش آموزان را بی موقع قطع نکنم .
9) در هنگام موعظه خودم را مخاطب اصلی بدانم .
10) ازخصوصیات فردی،اجتماعی وخانوادگی دانش آموزان بی اطلاع نباشم .
11) مقررات خشک و افراطی را از کلاس دور کنم .
12) نسبت به فعالیت فراگیران بی توجه وبی تفاوت نباشم
13) به سئوالات شاگردان با لحن خوب و مناسب پاسخ دهم .
14) از ابتکا رو خلاقیت در تدریس استفاده کنم .
15) از تجربیات موفق تدریس همکاران استفاده کنم .
16) درصورتی که احساس خستگی درچهره ی شاگردان مشاهده کردم ،از ادامه تدریس خودداری کنم .
17) بیش از اندازه معمول به جزوه وکتاب نگاه نکنم .
18) از داشتن لحنی یکنواخت وتن صدای ثابت بپرهیزم .
19) دقت کنم تکلیف درحد توان شاگردان باشد .
20) به شاگردان پرجنب وجوش فعالیت متنوع وجذاب بدهم تا فرصت برهم زدن کلاس را نداشته باشد .
21) تکالیف را حتما بررسی کرده ودرپایان نظرم را مرقوم کنم .
22) در هنگام تدریس از وسایل وامکانات موجود حداکثر بهره را ببرم .
23) درکارهایم نظم داشته باشم تا الگویی مناسب برای فراگیران باشم .
24) ظاهری آراسته و منظم داشته باشم و درنظر بگیرم که زیبایی سادگی است.
25) درهنگام خشم براحساسات وعواطف خود غلبه کنم .
26) در نظر داشته باشم که قلب دانش آموز تحقیر شده، بمبی است که فردا منفجر خواهد شد .
27) فرصت انتقاد از خود را به شاگردان بدهم .
28) دانش آموزان را طوری بار نیاورم که همیشه مطیع و رام باشند،بلکه حق خود رابگیرند که حق گرفتنی است نه دادنی .
29) از این که نسبت به پاسخ گویی به برخی سوالات قادر نیستم هراس به دل راه ندهم .
30) اگر تغییری غیرمعمول در وضعیت ظاهری خود دارم در ابتدای درس درباره ی آن توضیح مختصری دهم تا ذهن فراگیر درطول تدریس به آن مشغول نباشد .

مرضیه رضایی- دبیر حرفه وفن
مدرسه راهنمایی دخترانه وحدت

برگزاری برنامه های ستاد امربه معروف ونهی ازمنکرمدرسه راهنمایی الهیه باهنر(مجتمع صدیقه طاهره)

- تشکیل ستاد واعضای آن که عبارتنداز همکاران ودانش آموزان می باشد.
- تشکیل جلسه وتهیه برنامه ماهانه ی ستاد
- آگاهی دادن به اعضای ستاددررابطه با شرح وظایفشان
- معرفی دانش آموزان عضوستاد درتابلوی اعلانات وتهیه حمایل امربه معروف ونهی ازمنکربرای هریک از آنها
- تهیه ونصب تابلوی مخصوص ستادامربه معروف
- تهیه ونصب تراکت های امربه معروف ونهی ازمنکر

اجرای اولین مرحله طرح مدام (راهنمایی شاهد مدلل )

مرحله اول طرح مدام در تاریخ 27/9/91 (مشارکت دانش آموزان در اداره مدرسه) به منظور تمرین توانستن و خودباوری و اعتماد به نفس در سطح مدرسه برگزار گردید.

گزارش هفته پژوهش در مدرسه هاجر

در هفته پزوهش در مدرسه هاجر فعالیتهای زیرانجام گردید :
دعوت از اولیا با توجه به نزدیک شدن امتحانات ترم وارائه راههای کاهش استرس در دانش آموزان .
اهداء لوح تقدیر و جوایز به اولیای شرکت کننده در مسابقه مجلات رشد تابستان از طرف آموزشگاه .
تهیه دست ساخته هایی از دانش آموزان در خصوص موضوعات درس مورد علاقه شان .
انجام تحقیق گروهی و ارسال یک نمونه به مسابقات مربوطه در خصوص درس تاریخ .
انجام آزمایشهای درس علوم در آزمایشگاه به صورت گروهی .
بازدید دانش آموزان از پزوهش سرای آموزش و پرورش به همراه مربیان .
اهداء لوح تقدیر به همکاران شرکت کننده در مسابقه مجلات پیوند.
تشویق دانش آموزان به تهیه روزنامه دیواری با موضوعات درسی خود.

بازدید از نمایشگاه پژوهش سرای دانش اموزی (مدرسه ملاصدرا )

در روزچهارشنبه دانش اموزان مدرسه ملاصدرا به مناسبت هقته پژوهش از پژوهش سرای دانش آموزی بازدید بعمل آوردند .

بازدید دانش آموزان مدرسه ی راهنمایی فرهنگ از نمایشگاه های پژوهش سرای دانش آموزی کرمانشاه

روز سه شنبه 28/9/1391 تعدادی از دانش آموزان این آموزشگاه از موزه طبیعی ، آزمایشگاه زیست شناسی وشیمی ، وکارگاه هنرهای دستی دانش آموزان در پژوهش سرای دانش آموزی بزدید به عمل آوردند وضمن شرکت در کلاس کار با کاغذ با چگونگی ایجاد طرح های اسلیمی با کاغذ آشنا شدند.

بازدید دانش آموزان مدرسه ی راهنمایی فرهنگ از نمایشگاه های پژوهش سرای دانش آموزی کرمانشاه

روز سه شنبه 28/9/1391 تعدادی از دانش آموزان این آموزشگاه از موزه طبیعی ، آزمایشگاه زیست شناسی وشیمی ، وکارگاه هنرهای دستی دانش آموزان در پژوهش سرای دانش آموزی بازدید به عمل آوردند وضمن شرکت در کلاس کار با کاغذ با چگونگی ایجاد طرح های اسلیمی با کاغذ آشنا شدند.

خلاقیت و نوآوری در مدیریت

حل مشکل مهارتی است که برای هر فرد در هر جنبه از زندگی لازم است. به ندرت ساعتی سپری می شود بدون آنکه یک فرد با نیاز به حل نوعی مشکل روبرو نشود. شغل مدیر به طور ذاتی حل مشکل است. اگر در سازمان مشکلاتی نبود، نیازی به مدیران هم نبود. بنابراین، تصور یک حلال مشکلات فاقد صلاحیت به عنوان یک مدیر موفق سخت است. دو روش حل مشکل وجود دارد:

حل عقلایی مشکل

حل خلاقانه مشکل

مدیران اثربخش قادر به حل مشکل به صورت عقلایی و خلاقانه هستند، به رغم آنکه مهارتهای متفاوتی برای هر نوع از این مشکلها موردنیاز است.
حل عقلایی عبارت از نوعی حل مشکل است که مدیران هر روز به طور مستمر در بسیاری از موارد به کار می گیرند. حل خلاقانه مشکل کمتر رخ می دهد، زیرا توانایی حل خلاقانه مشکل قهرمانان را از بزدلان، حرفه های موفق را از ناموفق، مدیران کامیاب را از مدیران سرگردان جدا می کند و می تواند اثر شگرفی بر کارایی سازمان داشته باشد.

حل خلاقانه مشکل
درحل مشکلات به طور خلاق دو کار عمده برای تراوش یک ذهنیت خلاق باید صورت گیرد:

· بهبود بخشیدن به تعریف مشکل: یعنی مشکلات سازمان که غالبا" در هاله ای از ابهام بوده و افراد شناخت دقیقی نسبت به خود ساختار مشکل و پیچیدگیهای فنی آن ندارند تشریح شده تا افراد با داشتن یک آشنایی دقیق و بینش روشن افکار نو و بکر خود را مطرح سازند.

· بهبود بخشیدن در ایجاد راه حلهای دیگر: منظور از این بحث ایجاد زمینه مناسب در استفاده از راه حلهای گوناگون و سوای از راه‌حلهای مرسوم که این کار اساس خلاقیت و نوآوری است. کلیشه ای عمل کردن یکی از موانع خلاقیت است. هریک از دو فرایند مذکور به خودی خود، شامل مراحل جزیی تری هستند:

بهبود بخشیدن به تعریف مشکل که شامل:

· ناآشنا را آشنا و آشنا را ناآشنا کنید

· تعاریف را بسط دهید

· تعریف را وارونه کنید.

بهبود بخشیدن در ایجاد راه حلهای دیگر که شامل:

· قضاوت را به تاخیر بیندازید (اولین راه حل بهترین راه حل)

· راه حلهای موجود را گسترش دهید

· خصلتهای غیرمرتبط را ترکیب کنید.

ویژگیهای مدارس موفق

فایل ضمیمه: 

سالروز ولادت باسعادت باب الحوائج امام موسی کاظم (ع) مبارکباد

تشكيل كلاس موضوعي مدرسه راهنمايي پرديس(مجتمع حيات طيبه)

كلاس موضوعي درس علوم تجربي دراين آموزشگاه بطورمداوم توسط دبيران محترم خانم بهروز و پرهيز درمحل آزمايشگاه مدرسه برگزار مي گردد.

جلسه شورای دبیران-دکترمنوچهری(باهنر)

سومین جلسه شورای دبیران مدرسه راهنمایی دکترمنوچهری(باهنر) روز چهارشنبه 91/9/29 همزمان با اجرای اولین مرحله از طرح مدام در محل دفتر آموزشگاه برگزار و پس از بحث و تبادل نطر اعضاء ، در خصوص برگزاری هرچه بهتر امتحانات نوبت اول تصمیماتی اتخاذ شد.

اجرای طرح مدام -دکترمنوچهری -باهنر

اولین مرحله از طرح مدام (مشارکت دانش آموزان در امور مدرسه )روز چهارشنبه 91/9/29 در مدرسه راهنمایی دکتر منوچهری (باهنر) اجرا شد.

جلسه کاهش استرس در مدرسه هاجر

روز دوشنبه 91/9/27 جلسه ای با عنوان کاهش استرس در دانش آموزان و آمادگی بیشترجهت امتحانات ترم اول با حضور اولیا و مسئولین در نماز خانه مدرسه تشکیل شد . در ابتدا آیاتی از قرآن مجید توسط یکی از دانش آموزان تلاوت گردید. در ادامه مدیر مدرسه در مورد راههای ایجاد آرامش در خانه و خانواده ،نحوه تغذیه در ایام امتحانات ،فعالیتهای انجام شده سه ماهه،کمکهای مردمی ،چگونگی برگزاری امتحانات ترم اول و... صحبت نمودند .و سپس مشاور مدرسه راههای کاهش استرس و اضطراب در ایام امتحانات و برنامه های لازم جهت راهنمایی اولیا و دانش آموزان ارائه نمود.
همچنین به اولیای شرکت کننده در مسابقه هفته کتاب خوانی که از مجلات پیوند سال گذشته بود لوح تقدیر و هدایایی از طرف آموزشگاه اهدا گردید .

زیارت مزار شهدای گمنام توسط دانش آموزان آموزشگاه راهنمای معلم

در تاریخ 91/9/29 گروهی از دانش آموزان پایه سوم مدرسه راهنمایی معلم به همراه مربیان خود به زیارت مزار شهدای گمنام واقع در پارک کوهستان رفتند.

تدوين مجموعه برنامه‌هاي فرهنگي و پرورشي‌ روزهاي پنج‌شنبه مدارس ( قیام)

معاون پرورشي و فرهنگي وزارت آموزش و پرورش خبرداد:
تدوين مجموعه برنامه‌هاي فرهنگي و پرورشي‌ روزهاي پنج‌شنبه مدارس

معاون پرورشي و فرهنگي وزارت آموزش و پرورش از تدوين مجموعه برنامه‌هاي فرهنگي و پرورشي روزهاي پنج‌شنبه مدارس خبر داد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از خبرگزاري فارس، حسين هژبري با اعلام اينكه اين معاونت مجموعه فوق برنامه‌اي را براي دانش‌آموزان جهت فعاليت در روزهاي پنج‌شنبه تهيه كرده است، اظهار كرد: برنامه تدوين شده از جنس كلاس رسمي درس نيست بلكه برنامه‌هاي اردويي، فرهنگي و هنري براي دانش‌آموزان پيش‌بيني شده است.

وي اضافه كرد: اين برنامه در قالب مجموعه برنامه‌هاي معاونت پرورشي و فرهنگي تدوين شده و به معاونت‌هاي پرورشي و فرهنگي استان‌ها ابلاغ خواهد شد.

وي با اشاره به اينكه معاونت پرورشي و فرهنگي استان‌ها، اين برنامه‌ها را متناسب با شرايط محيطي منطقه خود، بومي‌سازي كرده و به مدارس ابلاغ مي‌كنند ، خاطر نشان كرد: كتاب برنامه اين معاونت آماده و تدوين شده است و پس از نهايي شدن در نشست با معاونان پرورشي و فرهنگي استان ها در هفته آينده ابلاغ خواهد شد.

نمايشگاه كتاب مدرسه راهنمايي كرامت

به مناسبت هفته پژوهش درمحل كتابخانه آموزشگاه كرامت نمايشگاه كتاب برگزار گرديد.

اجرای طرح مدام در مدرسه باقرالعلوم (ع) آینده ای روشن با ایجاد آمادگی نوجوانان عزیز ایران اسلامیمان

با استعانت از ایزد منان این آموزشگاه در راستای ایجاد آمادگی برای دانش آموزان و آشنایی ایشان در خصوص مسایل اجتماعی اقدام به اجرای طرح مذکور نمود . که اجرای این طرح پس از تشکیل جلسه برای دانش آموزان مجری طرح و همکاران ارجمند صورت گرفت

برگزاری مرحله اول طرح مدام (دانش آموز محوری)مدرسه راهنمایی غیر دولتی ساعی

با توجه به برنامه ریزیهای قبلی در مورخه 27/9/91 این آموزشگاه نسبت به برگزاری مرحله اول طرح مدام توسط دانش آموزان پایه دوم و سوم اقدام نموده.

برگزاری مرحله اول طرح مدام (دانش آموز محوری)مدرسه راهنمایی الهیه باهنر(مجتمع صدیقه طاهره)

با توجه به برنامه ریزیهای قبلی در مورخه 27/9/91 این آموزشگاه نسبت به برگزاری مرحله اول طرح مدام توسط دانش آموزان پایه دوم و سوم اقدام نموده.

برگزاری امتحان کارگاهی حرفه وفن مدرسه راهنمایی غیر دولتی ساعی

برگزاری کلاس آموزشی کار با word 2007 برای همکارن مدرسه ی راهنمایی فرهنگ

طی جلسه ی شورای دبیران در تاریخ 91/9/28 توسط معاون فناوری این آموزشگاه ، کلاسی در رابطه با چگونگی استفاده از برنامه آفیس در زمینه تایپ و چگونگی طراحی سؤال های ترم برای همکارن بر گزار شد و مدیر مدرسه در رابطه چگونگی برگزاری هرچه بهتر امتحانات برای همکارن مطالبی ایراد نمودند.

برگزاری کلاس محفل انس با قرآن مدرسه راهنمایی غیر دولتی ساعی

با توجه به استقبال دانش اموزان این آموزشگاه و همکاری دبیر مربوطه به این مقرر گردید که کلاسهای انس باقرآن در روزهای دوشنبه هر هفته از ساعت 5/7 صبح الی 8 صبح در نمازخانه برگزار گردد.

گزارش جشن قرآن ، مجتمع آفتاب ولايت ، مدرسه راهنمايي عصمت

بياييد قرآن را سر لوحه ي عمل در زندگي قرار دهيم
- جشن قرآن شامل مسابقه قرائت و حفظ آيات قرآن كريم با معني در نمازخانه آموزشگاه
- دعوت از اولياي دانش آموزان در برگزاري مسابقه
- پذيرايي از اولياء و دانش آموزان حاضر در جلسه
- اهداء جوايز به دانش آموزان برتر

تشکیل سومین جلسه شورای دبیران مدرسه راهنمایی وحدت

سومین جلسه شورای دبیران رأس ساعت 11 صبح در دفتر آموزشگاه برگزار شد .در این جلسه پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید ،به بحث پیرامون مسائل زیر پرداخته شد:
1-استفاده از وسایل کمک آموزشی 2-شرکت فعال همکاران در نماز جماعت.
3-دعوت از آقای شریفی معاون فناوری یکی از مدارس پسرانه ناحیه 3 و ارائه توضیحاتی توسط ایشان در خصوص پژوهش و تحقیق.
4-کامل کردن کارنامه های ماهیانه.
5-تحویل به موقع سؤالات ترم اول به دفتر آموزشگاه.
6-تدریس همکاران طبق جدول زمانبندی.
در پایان ،جلسه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد (ص) خاتمه یافت.

گزارش تصميمات جلسه ي شوراي دبيران در خصوص امتحانات نوبت اول (راهنمايي پزشكان )

با قرار گرفتن در آستانه ي امتحانات نوبت اول ، روز دوشنبه مورخ 91/9/27جلسه ي شوراي دبيران آموزشگاه جهت تبادل نظر به منظور فراهم نمودن مقدمات لازم براي برگزاري بهتر اين امتحانات ، تشكيل شد . دراين جلسه پس از بيان مطالب مهم در خصوص امتحانات توسط مدير مدرسه جناب آقاي قهرماني ،همكاران نيز نظرات خود را اعلام نمودند .بعد از جمع بندي مطالب تصميمات زير اتخاذ و جهت اجراي آن ها در دستور كار قرار گرفت .
1- تهيه ا بلاغ مراقبت براي كليه همكاران با عنايت به روزهاي تدريس به ازاي هر 20 نفر 1 مراقب .
2- انتخاب طراحان سوال با توجه به تعداد دبيران هم رشته و تاكيد بر رعايت اصول استاندارد درطـراحي سوالات جديد بر اساس بودجه بندي ، تايپ سوالات، تحويل به موقع به دفتر جهت تكثير .
3- تاكيد بر تكميل به موقع ليست نمرات بدون خدشه با خودكار مشكي ، جمع نمرات مستمر و پاياني و بدست آوردن ميانگين نمرات دروس توسط دبيران محترم.
4- شناسايي دانش آموزان ضعيف درسي توسط دبيران و معرفي اسامي آنان به دفتر جهت دعوت از اولياء شان به منظور همكاري در خصوص تشويق نمودن آنان به تلاش و كوشش
و ارائه ي راه حل هاي مناسب .
5- تهيه زير دستي مناسب و شماره گذاري آن بر اساس آمار دانش آموزان جهت جلو گير ي از همراه آوردن زير دستي تو سط آنان .
6- تاكيد بر حضور به موقع همكاران در مدرسه قبل از شروع امتحانات جهت برقراري نظم اوليه در هنگام شروع امتحان .
7- استخراج نتايج امتحانات اعم از درصد قبولي و ميانگين دروس با رسم نمودار و انتشار آن در وبلاگ مدرسه و سايت آموزش راهنمايي .
8- شناسايي دانش آموزان برتر درسي ( نفرات اول تا سوم ) بصورت كلاسي و پايه اي و انتشار اسامي آنان در وبلاگ مدرسه و سايت آموزش راهنمايي.
9- برگزاري جشن تلاش بعد از امتحانات و تقدير از دانش آموزان برتر درسي و دانش آموزان داراي افزايش معدل در سال گذشته و اهداء جوايز به آنان .

فرم درج نمرات عملی در س آمادگی دفاعی

ارسال به موقع فرم ها مورد تاکید می باشد.1- فرم در دو نسخه و بدون استفاده از کاربن تنظیم گردد.2-فرم ها پس از تکمیل و مهر و امضاء مربی و مدیر آموزشگاه حدکثر تا تاریخ 1391/9/22 تحویل آموزش راهنمایی ناحیه گردد

نشست اولیای دانش آموزان با مسئولین مدرسه و دبیران -باقرالعلوم

در روز دوشنبه تاریخ 27/09/91 از اولیای دانش آموزان دعوت به عمل آمد تا در خصوص وضعیت تربیتی و تحصیلی دانش آموزن بحث و تبادل نظر به عمل آید .
هم چنین در رابطه با برنامه ریزی برای امتحانات نوبت اول مسایلی مطرح گردید .

مانور زلزله

همزمان با سایر مدارس در سراسر کشور مانور زلزله در این آموزشگاه برگزار گردید که پس از ارائه آموزشهای لازم به دانش آموزان چگونگی پناه گیری در زمان وقوع زلزله را انجام دادند .

مراسم عاشورا

در ایام محرم این آموزشگاه با مشارکت و حضور دانش آموزان و همکاران نسبت به برگزاری مراسم زیارت عاشورا و مراسم عزاداری به همین مناسبت در مسجد حاج دایی اقدام نمود

گزارش طرح يك روز براي فردا(مدرسه راهنمایی ملاصدرا)

درروزدوشنبه مورخه 91/9/27طرح يك روز براي فردا طبق هماهنگي هاي بعمل آمده از قبل،به جهت روحيه اميد وتلاش،كسب مهارت هاي لازم زندگي،تقويت پذيرش مسئوليت پذيري فردي واجتماعي وممارست نقش مديريتي توسط دانش آموزان به اجرا درآمد كه دراين روزكاري دانش آموزان توانسته اندنقش مديريت ، معاونين ،معلمان وسايركاركنان را به طريق بسيار شايسته اي ايفا نمايندونشان دادند كه مي توانند در نوجوانی نقش مهمي را خلق نمايند.مامعلمان بايدبه دانش آموزان اعتمادكنيم و برخي ازكارهاي به ظاهر كوچك اما تاثيرشگفت انگيز رابه آن ها واگذارنمائيم وتوانمنديهاي اجرايي آنان رابه نظاره بنشينيم .آن وقت پي به گفته ي بزرگي مي بريم كه مي گويد اگربرايم امكان داشت براي هردانش آموز يك معلم انتخاب مي كردم وباز هم اگر برايم امكان پذير بود معلمي راانتخاب مي كردم كه هم سن و سال دانش آموز باشد.
دانش آموزي مي گفت :"من دوست داشتم كه درآينده يك مهندس شوم ولي امروز دوست دارم يك مدير يا يك معلم شوم خيلي به اين كار علاقمند شدم." لذا خواهان استمرار اين طرح راپيشنهاد نمودند.
به اميد اين كه، اين طرحه تاثيرگذار ،بيشترموردتوجه ما معلمان وبزرگترها قرارگيردتادرجهت باروري وبالندگي دانش آموزان در عرصه تعليم وتربيت گام هاي موثرتري برداريم. امید است با دستیابی به شیوه های جدید مدیریّت مشارکتی و تلاش برای خود باوری و خلّاقیت و اعتماد به نفس بتوانیم مسیر رشد و بالندگی را در میهن اسلامی توسعه دهیم !
" موفقيت وداشتن زندگي سالم و بانشاط تمامي دانش آموزان آرزوي قلبي ماست."

مراسم سوگواری ایام عاشورا

. در ایام محرم این آموزشگاه با مشارکت و حضوردانش آمو زان و همکاران نسبت به برگزاری مراسم زیارت عاشورا و سینه زنی و عزاداری در مسجد حاج دایی اقدام نمود

موفقيت دانش آموزان راهنمايي كرامت در مسابقات ورزشي ناحيه3

1-عاطفه سليماني مقام دوم رشته پرش طول 2-سپيده بهاري مقام دوم رشته پرتاب وزنه

برگزاری اولین مرحله جشن تلاش به مناسبت هفته پژوهش راهنمایی معلم

درتاریخ 91/9/28اولین مرحله جشن تلاش در مدرسه راهنمایی معلم برگزار شد وبه تعدادی از دانش آموزان جوایزی اهدا شد.

گزارش نشست اعضاء اصلی طرح یادآوران در مدرسه راهنمایی الهیه گروه شهید رجایی مجتمع آموزشی صدیقه طاهره(س)

سخنرانی سرکار خانم گودینی مدیریت محترم آموزشگاه
-بیان اهمیت امر به معروف ونهی از منکر درسلامت روانی جامعه
-ضرورت آمر به معروف وناهی از منکر بودن اعضاء
-بیان اجمالی بهترین شیوه اثر گذاری تذکرات
-قراردادن تابلو اعلاناتی مخصوص طرح یاد آوران
-تقسیم وظایف وواگذاری برخی مسئولیت ها

برگزاری جلسه ماهانه شورای دبیران مدرسه راهنمایی رضوان

جلسه ماهانه شورای دبیران آموزشگاه رأس ساعت ۱۱ امروز دوشنبه ۲۷/ ۹/ ۹۱برگزار گردید.
در ابتدای جلسه مدیر مدرسه محفل را مزین به سخنان گهر بار مولای متقیان در باب رعایت تقوا و ترک نفس از معاصی نمود و آنگاه پیرامون نحوه برگزاری صحیح امتحانات نوبت اول مطالبی را مطرح کرد و در ادامه همکاران و معاونین محترم دیدگاه های خود را مطرح نمودند و مصوبات ذیل مورد تأیید قرار گرفت:
۱) امتحانات بر اساس برنامه تعیین شده ناحیه برگزار می گردد.
۲) برنامه مراقبت بر اساس ساعات تدریس همکاران تنظیم گردیده است .
۳) کنترل و مراقبت از جلسه امتحانی بر اساس استانداردهای تعیین شده به عهده همکاران مراقب می باشد .
۴) تمهیدات لازم از چندی قبل، از سوی مدیر و معاونین از جمله تهیه و تکثیربرنامه امتحانی برای دانش آموزان ، تنظیم برنامه مراقبت همکاران ، چاپ وتهیه پوشه های زیردستی و شماره دانش آموزی ، تنظیم و آماده سازی لیست دبیران بصورت مجلد و با کیفیت مطلوب و... مهیا گردیده است.
5) از همکاران محترم خواسته شد که اوراق تصحیح شده امتحانی را همراه با لیست نمرات نوبت اول دانش آموزان را بدون خدشه و قلم خوردگی همراه با در اولین فرصت بعد ازپایان امتحان درس خود به معاون اجرایی آموزشگاه جهت بایگانی و ثبت در رایانه تحویل نمایند.
6) ازهمکاران محترم دبیر خواسته شد که با توجه به مقیاس رشد و پشرفت تحصیلی دانش آموزان در سه ماهه اول سال تحصیلی بر اساس شاخص نمرات ماهانه آنها با رأفت برخورد نمایند و ملاک نمره درسی آنان را نمره پایانی قرارداده و انگیزه مطالعه و درس را با سختگیری های بیجا در آنان از بین نبرند.

اجرای مرحله اول طرح مشارکت دانش آموزان در اداره مدرسه (مدام) ۲۷ آذر ۱۳۹۱(راهنمایی رضوان)

صبح امروز اولین مرحله طرح مدام در مدرسه برگزار شد و برای آنکه طرح بصورت مطلوب اجرا بشه تنها دو زنگ به اون اختصاص یافت و زنگ آخر را هم جلسه شورای دبیران داشتیم تا به موضوع برگزاری شایسته و بایسته امتحانات در دی ماه جاری اشاره کنیم . بعد ازظهر امروز بعد از یک ماه آمد وشد و تقبل هزینه سنگین، کارمعاینات دندان پزشکی به اتمام رسید وخسته و کوفته به منزل برگشتم و بعد ازصرف شام مختصری با بی حالی مشغول مشاهده تصاویرکامپیوتری دانش آموزان شدم و با فتوشاب ۱۵ قطعه انتخابی آنها را روتوش کردم کمی طول کشید . با خودم گفتم دیگه حال ندارم متی را بنویسم و با وسواس اونو ویرایش کنم همون متن پارسالی را می نویسم کمی اون تعدیل میکنم اونم گل روی مسئول آموزش که از برادرای خوب ودلسوز و کار بلده ناحیه است عکسها را می زنم که بدونه امروز طرح در مدرسه اجرا شده و السلام. تازه مگه من ژونالیستم که مطلبی احساسی بنویسم . اما وقتی تصاویر دانش آموزان را بدقت مشاهده می کردم و بارها و بارها آنها را در فتوشاپ جابجا می نمودم احساس لطیفی به من دست داد و پاکی و صداقتی عجیبی در چهره بچه ها برام تجلی یافت به تصاویر نگاه کنید ببینید چه دقت و انضباطی در کارشان و البته چه جسارت وشادابی توام آن است. این همون دانش آموزانی هستند که ما آنها را بچه فرض می کنیم و تا کوچکترین شتابی در کار می کنند به آنها خرده می گیرم و اجازه هیچ اظهار نظری نمیدهیم . آیا این عکسها عکس است یا یک نمایش کوچک مدرسه ای؟شاید نمی دونم.ولی هر چه با خودم کلنجار می رم قبول نمی کنم اون دانش آموزی که در جلسه توجیهی دورروز پیش با شادمانی ازطرح پارسال صحبت می کرد وازاین طرح راضی بود وشاید این دو شب هی خواب خودشو به عنوان یک معلم نه شاید یک استاد توانا را دید باشد برای یک ثانیه جلوی دروبین فیلم بازی کرده باشه.بهر حال راضی شدم این متن کوتاه را بنویسم شاید برای خودم هم تلنگی باشه و هر وقتم یادم رفته دوباره به آرشیو وبلاگ بیام و اون بارها بخونم شاید با یادآوریش برای لحظاتی سختی کارهای روز مره را فراموش کنم و با توسل به اکسیر محبت روح امید و سر زندگی مجددا دروجودم ساری و جاری بشه.بیائید از این فرصت کوتای کوتاه مسئولیت کوچک خود استفاده کنیم به دانش آموزان خود احترام بگذاریم و به اونها عشق بورزیم.

برگزاری مسابقه حفظ قران

برگزاری مسابقه حفظ قران در نماز خانه ی مدرسه شهید عباس یوسفی

کسب عناوین ورزشی توسط دانش آموز ان مدرسه راهنمایی شهیدعباس یوسفی

کسب مقام اول شطرنج ناحیه 3 توسط دانش اموز امیر حسین احمدی

کسب مقام دوم والیبال توسط تیم مدرسه

کسب مقام دوم فوتسال توسط تیم مدرسه

باتشکر از دبیر ورزش مدرسه اقای باباخانی

چهارمین جلسه شورای دبیران -مدرسه راهنمایی دانش

در تاریخ 20/9/1391 چهارمین جلسه شورای دبیران همزمان با اولین مرحله طرح مدام در مدرسه با حضور اکثریت همکاران برگزار گردید. موضوع جلسه :برگزاری امتحانات نوبت اول

سومین جلسه ی کلاس آموزش خانواده - راهنمایی شهید ایرج فیضی

در تاریخ 27/9/91 در آموزشگاه کلاس آموزش خانواده با موضوع (بلوغ ونوجوانی )برگزار شد .

بازدید سرپرست اداره آموزش وپرورش ناحیه 3 ازمدرسه راهنمایی شهید عباس یوسفی

درمورخه 26/9/91 آقای محبی سرپرست اداره آموزش وپرورش ناحیه 3 کرمانشاه ساعت 45/8 دقیقه ازمدرسه شهید یوسفی بازدید بعمل آورد ودردفتر آموزشگاه باعوامل اجرایی مدرسه درخصوص مسائل آموزشی وپرورشی گفت وگو وتبادل نظر بعمل آمد.مشکلات وعملکرد مدرسه دراین خصوص به ایشان گزارش گردید .ودرپایان از زحمات همکاران تشکر وقدردانی نمود.

یادآوران (راهنمایی فرهنگ)

طی مراسمی اعضای شورای امر به معروف ونهی از منکر آموزشگاه معرفی و دانش آموزان توسط مدیر آموزشگاه در این خصوص توجیه گردیدند.

چهارمين جلسه شوراي دبيران باحضور مدير مجتمع ،مدرسه راهنمايي پرديس (مجتمع حيات طيبه)

چهارمين جلسه شوراي دبيران روز يكشنبه مورخ91/9/26با حضور مدير محترم مجتمع دردفتر راهنمايي پرديس با حضور اكثريت همكاران برگزار گرديد.
موضوع جلسه :برگزاري امتحانات نوبت اول

برگزاری مسابقات فوتبال مدرسه فلسطین رجایی جام ولایت

برگزاری مسابقات فوتبال مدرسه فلسطین رجایی جام ولایت

تقدیر واحد اقامه نماز ناحیه 3 ازحضور چشمگیر دانش آموزان مدرسه راهنمایی شهدای باغ ابریشم در فعالیت های پرورشی آموزشگاه

با توجه به حضور فعال دانش آموزان مدرسه راهنمایی شهدای باغ ابریشم در برپایی مستمر نماز جماعت و شرکت با شکوه آنان درامور پرورشی آموزشگاه از طرف واحد اقامه نماز ناحیه3 جوایزی به دانش آموزان برتر در این زمینه اهدا شد .
این جوایز توسط امام جماعت محترم آموزشگاه سر کار خانم زمانه چراغی به دانش آموزان تقدیم گردید.

کسب مقام در مسابقات قرائت قرآن اوقاف - راهنمایی شهدای گمنام

مهران عینی دانش آموز سال سوم راهنمایی در مسابقات قرائت قرآن اوقاف موفق به کسب مقام دوم در سطح شهرستان کرمانشاه شده است .ضمن تبریک به این دانش آموز عزیز .موفقیت ایشان را در مراحل استانی و کشوری نیز آرزومندیم.

درخشش دانش آموزان مدرسه دکترمنوچهری(باهنر) درمسابقات آموزشگاهی

تیم های بدمینتون و بسکتبال مدرسه راهنمایی دکتر منوچهری(باهنر) در مسابقات آموزشگاهی ناحیه 3 خوش درخشیدند.
در این مسابقات در رشته بدمینتون سینا ایوانی از مدرسه دکترمنوچهری (باهنر) به مقام قهرمانی دست یافت و رضا شیرمحمدی دیگر دانش آموز این مدرسه رتبه سوم را کسب نمود.
هم چنین در مسابقات بسکتبال تیم مدرسه راهنمایی دکترمنوچهری(باهنر) مقام دوم آموزشگاههای ناحیه 3 را بدست آورد.

دانش آموز دیروز راهنمایی شهدای گمنام دکترای امروز دانشگاه رازی

باخبر شدیم که یکی از دانش آموزان سابق راهنمایی شهدای گمنام دانشجوی مقطع دکتری دانشگاه رازی است. مدیر آموزشگاه از ایشان برای حضور در جمع دبیران و دانش آموزان دعوت نمودند که وی نیز با خلوص نیت پذیرفت(26/9/91) . محسن اکبری متولد 1364 دانش آموز سالهای 79تا 76راهنمایی شهدای گمنام است که در آزمون کتبی نیمه متمر کز دکتری سال 1391 در رشته ی جغرافیای طبیعی گرایش ژئومورفولوژی موفق به اخذ رتبه 6 کشوری و با موففیت از مرحله ی مصاحبه ی علمی قبولی وی قطعی شده است. دانشجوی مقطع دکتری رمز موفقیت خویش را پس از توکل به خداوند متعال . پشتکار عنوان کرد و خویشتن را مدیون زحمات بی دریغ پدر و مادر دانست. از دیدگاه این دانشجوی موفق معلم جایگاهی بسیار والا دارد و از بهترین آرزو های خویش را (( معلم )) شدن بر شمرد .

کلاس آموزش خانواده مدرسه هاجر

جلسه آموزش خانواده در مدرسه راهنمایی هاجر با شرکت اولیا دانش آموزان تشکیل گردید و از فعالیتهای مشاور مدرسه توسط گروه مشاوره بازدید به عمل آمد.

بازدید کارشناسان امورتربیتی و سرگروههای آموزشی ناحیه ۳ از مدرسه راهنمایی رضوان

صبح امروز یکشنبه ۲۶ آذر ۹۱ کارشناسان امورتربیتی و سرگروههای آموزشی اداره آموزش و پرورش ناحیه ۳ کرمانشاه بصورت جداگانه ازطرحها و ابتکارات مدرسه در سال جاری بازید بعمل آوردند و توصییه ها و راهکارهای لازم را ارائه دادند .

کسب مقام ورزشی دو و میدانی (راهنمایی شاهد مدلل)

دانش آموز پایه سوم مدرسه راهنمایی شاهد مدلل محمد امیری در مسابقات دو و میدانی ماده 1500 متر آموزشگاه های ناحیه 3 مقام اول را کسب کرد .

تشکیل کلاسهای موضوعی علوم - حرفه وفن (زینب کبری (س))

با توجه به امکانات موجود وجهت استفاده بهینه از وسایل آزمایشگاهی وبه همت همکاران و دانش آموزان این آموزشگاه سه کلاس موضوعی علوم ،حرفه وفن،ریست شناسی برگزار گردید

کسب مقام ورزشی بسکتبال (راهنمایی شاهد مدلل)

تیم دانش آموزی بسکتبال مدرسه راهنمایی شاهد مدلل در مسابقات آموزشگاهی سطح ناحیه 3 مقام سوم را به خود اختصاص داد.

کسب مقام ورزشی (فوتسال)-شاهد مدلل

تیم دانش آموزی فوتسال مدرسه راهنمایی شاهد مدلل در مسابقات آموزشگاهی سطح ناحیه 3 مقام سوم را به خود اختصاص داد.

شورای دبیران مدرسه راهنمایی شهید صیاد شیرازی

شورای دبیران آذر ماه در مورخ 26/9/91 با محوریت امتحانات نوبت اول وتاثیرات نظم وبی نظمی در اخلاق دانش آموزان
در دفـتر آموزشگاه برگزار گردید.
با توجه به تجارب ونظریات همکاران نظم تا جایی که منجر به وسواس نگردد مفید ولازم است. وسخت گیری بیش از حد از کودکان ونوجوانان منجر به آسیب رسانی ایشان به محیط گردیده به نحوی که از این کار نیز لذت خواهند برد مانند کشورهایی اروپایی نظم بیش از حد را تبدیل به ناهنجاریهای نامطلوب همچون همجنس گرایی نموده اند(نظم جنسی یعنی تمایل به جنس مخالف) ویا حملات مسلحانه پیاپی به مدارس وشهروندان آمریکایی شاید یکی از عوامل سخت گیریهای اجتماعی باشد. یکی از دلایل آرام بخش بودن خانه های روستایی عدم تقارن در شکل ساختمان ، دیوارها، رنگ آمیزیهااست .
آیا تا کنون دریافـته اید که چرا آرامش یک سبزه زار در کنار کوهپایه ، بیشتر از یک پارک شهری شیک ومدرن است ؟
بله ، درست حدس زدید – در پارک نظم وتقارن زیادتری وجود دارد ( نتیجه گیری باخودتان)
در زمینه امتحانات نیز ضمن یادآوری مطالب مطرح شده در جلسه اخیر مدیران توسط آقای فرهنگیان به همکاران ونقـد وبررسی مطالب مذکور- برگه های ویژه مراقبین بین همکاران توزیع گردید که نمونه آن پیوست می باشد.

همکار گرامی به منظور حفظ آرامش دانش آموزان درجلسه امتحان ،لطفاً یادآوریهای زیر را که مربوط به ایام مراقبت جنابعالی میباشد مطالعه فرمایید:
تلفـن هـمراه خود را خاموش نمایید
از قدم زدن درجلسه امتحان خودداری فرمایید
ازهرگونه اصراربه دانش آموزان مبنی بر تحویل برگه امتحانی قبل ازوقت قانونی پرهیز کنید
از توضیحات غیرضروری برای دانش آموزان بپرهیزید
فراموش نکنیم امتحانات حیثیت وآبروی مجموعه ما میباشد پس حساسیت ویژه ای به بکار ببندیم

کسب مقام ورزشی جودو (راهنمایی شاهد مدلل)

دانش آموزان محمد حسین سعیدی در وزن 50- کیلو گرم و پدرام مرادی در وزن 46- کیلوگرم مسابقات جودو آموزشگاهی ناحیه 3 مقام اول این مسابقات را به خود اختصاص دادند.

کسب مقام ورزشی جودو (راهنمایی شاهد مدلل)

دانش آموزان محمد حسین سعیدی در وزن 50- کیلو گرم و پدرام مرادی در وزن 46- کیلوگرم مسابقات جودو آموزشگاهی ناحیه 3 مقام اول این مسابقات را به خود اختصاص دادند.

کسب مقام ورزشی شطرنج (راهنمایی شاهد مدلل)

تیم شطرنج مدرسه راهنمایی شاهد مدلل در مسابقات آموزشگاهی ناحیه 3 مقام دوم را به خود اختصاص داد .

اجرای طرح مدام درمدرسه ی راهنمایی امام حسن عسگری ( ع) درسال تحصیلی 92-91

در تاریخ 91/09/25 مطابق با برنامه ریزی هایی که قبلا انجام شده بود ، درتاریخ تعیین شده برای اجرای مرحله ی اول طرح مدام درمدرسه ی راهنمایی امام حسن عسگری (ع ) ، درسال تحصیلی 92-91 ، طرح مذکور توسط دانش آموزان مجری طرح به نحو احسن اجرا گردید.

برگزاری نماز جماعت درمدرسه عباس یوسفی

برگزاری نماز جماعت درنمازخانه مدرسه باحضور دبیران ودانش آموزان

طرح همگام با قرآن در مدرسه عباس یوسفی

تلاوت آیات منتخب شده از کتاب قرآن مجیدهرروز توسط دانش آموزان درکلاس باحضور دبیران علاقمند به روش ترتیل اجراء می شود

برگزاری سومین جلسه شورای دبیران مدرسه راهنمایی گل یاس(مجتمع بصیرت)

با نام ویاد خدا در روز شنبه 25/9/91سومین جلسه شورای دبیران با حضور همکاران در دفتر آموزشگاه برگزار وپس از بحث وتبادل نظر ،تصمیماتی راجع به چگونگی برگزاری امتحانات اتخاذ گردید.مقرر شد که........................

1-همکاران اصول استاندارد طراحی سوال را در طرح سوالات ترم اول مدنظر داشته باشند.
2-سربرگ سوالات با مشخصات دقیق طراحی گردد.
3-همکاران در نحوه ی نگارش سوالات دقت کافی داشته باشند.
4-پس از تصحیح برگه های امتحانی وقبل از تکمیل نمودن لیست نمرات برگه ها به رویت دانش آموزان برسد واگر مورداعتراضی هست بررسی شود.

ودر پایان از زحمات همکاران قدردانی شد و جلسه با ذکر صلوات به پایان رسید.

جلسه شوراي دانش آموزي راهنمايي كرامت به روايت تصوير

گزارش تیم فوتسال مدرسه راهنمایی نمونه حضرت معصومه(س)

انتخاب 3 نفر از دانش آموزان رشته فوتسال مدرسه راهنمایی نمونه حضرت معصومه(س) برای تیم ناحیه جهت حضور در مسابقات استانی

گزارش کسب رتبه ی ورزشی مدرسه راهنمایی نمونه حضرت معصومه(س)

کسب رتبه ی دوم در سطح ناحیه 3 توسط تیم شطرنج مدرسه راهنمایی نمونه حضرت معصومه(س)

همکاران برگزیده طراحی سوالات امتحانات خرداد ماه 91 ( راهنمایی شاهد مدلل )

همکاران برگزیده طراحی سوالات امتحانات خرداد ماه 91 ( راهنمایی شاهد مدلل )

کسب مقام قهرمانی دو 200 متر توسط دانش آموز روزبه حمزه مدرسه فلسطین رجایی

در ضمن دانش آموز فوق در ماده پرش طول با حدنصاب 3/70چهارم شد و به عضویت تیم دو ومیدانی ناحیه در آمد .

شرکت در مسابقات قرآن

سه تن از دانش آموزان فلسطین رجایی به نام های 1- مهدی مهری رشته قرائت قرآن 2- محمد مهدی مهری رشته ترتیل 3- عبدالحسین منیعی رشته حفظ در مسابقات اداره اوقاف که در کانون امام خمینی ره برگزار گردید شرکت کردند

برگزاری سومین جلسه انجمن اولیا روایت تصویر

حضور فعال دانش آموزان مدرسه دكترمنوچهري رجايي درمسابقات ورزشي سطح ناحيه3 وعناوين مقام هاي كسب شده

1- کسب مقام اول مسابقات والیبال توسط تیم والیبال آموزشگاه

۲-کسب مقام دوم انفرادی ومقام سوم تیمی مسابقات شطرنج توسط تیم شطرنج آموزشگاه

۳-کسب مقام چهارم مسابقات فوتبال توسط تیم فوتبال آموزشگاه

4- كسب مقام اول پرش طول ومقام دوم دوميداني توسط دانش آموز مهدي قبادي

ضمن تشکر از زحمات دبیر محترم ورزش آموزشگاه جناب آقای صفری و دانش آموزان شرکت کننده دراین مسابقات، این موفقیت ها را به ایشان وتمام دانش آموزان آموزشگاه تبریک می گوییم.

بر گزاری مراسم ورزش صبح گاهی مدرسه راهنمایی غیر دولتی ساعی

برگزاری سومین جلسه شورای دبیران در آذرماه 91

درتاریخ91/9/22روز چهارشنبه سومین جلسه شورای دبیران آموزشگاه برگزار شد . درابتدا مدیر آموزشگاه مطالبی راجع به مسائل مدرسه وپیگیری مصوبات جلسه گذشته ارائه کردند وموضوعات زیر به تصویب رسید .
1- رعایت دقت درامر تهیه سوالات و تحویل به موقع
2- محرمانه بودن سوالات ودقت در تکثیر آنها
3- رعایت اصول طرح سوال
4- دقت در امر تصحیح وتحویل به موقع نمرات
5- حضور به موقع برای برگزاری جلسات امتحان
6- عدم استفاده از تلفن همراه
7- انتخاب طراح سوال جهت دروس مشترک

حضور موفق گروه سرودمدرسه راهنمایی فلسطین باهنر دربین سه مقطع

حضور موفق گروه سرود مدرسه در انتخاب بهترین گروه که توسط سازمان تبلیغات اسلامی در تالار شهرداری برگزار گردید دربین سه مقطع توانست به عنوان بهترین گروه معرفی گردد.

راههاي جلوگيري از سوختن كودكان در مدرسه

چند حادثه اخیر آتش سوزی در مدارس، شاهد بودیم که دانش آموزان به خاطر وجود نرده های آهنین در برابر پنجره کلاس، در آن حبس شده و سوخته اند. در حالی که اگر نرده ها نبودند، دانش آموزان به راحتی از کلاس های خود که در طبقه همکف قرار داشتند، فرار و به همین سادگی نجات پیدا می کردند.
در چند سال اخیر بارها حادثه آتش سوزی در کلاس های مدرسه روی داده و تعدادی از دانش آموزان را به کام مرگ یا جراحت های دردناک فرستاده است.

درباره حادثه آتش سوزی در مدارس ایران راهکارهای سهل الوصولی قابل پیش بینی است.

وقتی شاهد هستیم که دانش آموزان متعددی در سال های اخیر قربانی بخاری های نفتی شده اند ، چرا نباید به حذف کامل و صد در صدی بخاری های نفتی از مدارس اقدام کرد؟

به کارگیری سیستم گرمایش مرکزی برای مدارس پرکلاس و استفاده از پکیج برای مدارس کم کلاس جهت گرم کردن کلاس ها با شوفاژ ، راهکاری است که رسیدن به آن ، بسیار آسان است. کما این که هم اکنون ، درصد بالایی از منازل مسکونی در کشور ، با همین سیستم پکیج گرم می شوند.

دانش آموزان ، به مقتضای سن و سال خود ، شیطنت ها ، شلوغی ها و جنب و جوش خاص و البته طبیعی خود را دارند و از این رو ، در یک کلاس کوچک که گاه دهها کودک خردسال در آن ، در مجاورت بخاری آتشین هستند ، امکان حادثه در هر لحظه متصور است.

اما در صورت استفاده از سیستم گرمایش مرکزی و پکیج ، مخزن آتش ، در جایی خارج از کلاس قرار می گیرد و گرمای مطبوع به کلاس می رسد.

در این زمینه حتی می توان با همکاری وزارتخانه های آموزش و پرورش و نیرو، در موارد مورد نیاز ، سیستم های گرمایشی برقی را جایگزین بخاری های نفتی کرد
اصلاح سیستم گرمایش مدارس
واقعاً با چه رقمی می توان زندگی دانش آموزانی که در این رویدادها کشته یا دچار سوختگی های دائمی شده اند را به زندگی عادی شان بازگرداند؟ قطعاً با هیچ رقمی.
اما اگر به هر دلیل موجه یا غیرموجه، برخی کلاس ها از بخاری نفتی استفاده می کنند ، می توان با در پیش گرفتن راه ها و اقداماتی، دانش آموزان و اولیای مدرسه را برای مقابله با آتش سوزی احتمالی آماده کرد تا حداقل خسارت های جانی متوجه آنها شود.

قهرمانی تیم بسکتبال مدرسه راهنمایی فلسطین باهنر

مدرسه عشايري شهيد چراغي روستاي زامله ازمدارس تحت پوشش بعثت

مدرسه ابتدايي عشايري شهيد چراغي زامله از دبستانهاي تحت پوشش مجتمع بعثت كه داري 2 كلاس چند پايه ميباشد كه بعد از روستاي پيركاشان قرار دارد كه يك معاون آموزگار و يك آموزگار در انجا مشغول به خدمت هستند

اجرای طرح همگام قرآن درمدرسه راهنمایی گل یاس 18/9/91 روستای قلعه شاخانی

اجرای طرح نظم همگانی در تاریخ 12/9/91در مدرسه راهنمایی زینب کبری

برپایی نمایشگاه کتاب و نقاشی به مناسبت ماه محرم

آيا مي دانيدكه؟(قسمت يازدهم ) مدرسه راهنمايي پرديس (مجتمع حيات طيبه)

فرم درج مشخصات و برنامه کاری دبیران دارای کسر ساعت موظف که در فعالیتهای آموزشی و پرورشی به کارگیری شده اند

شایسته است فرم پیوست با دقت و صحت تکمیل و حداکثر تا تاریخ 1391/9/21 تحویل آموزش راهنمایی ناحیه گردد.

فایل ضمیمه: 

گزارش نشست دینی در مدرسه راهنمایی الهیه گروه شهید رجایی -مجتمع آموزشی صدیقه طاهره(س)

اولین نشست دینی آموزشگاه در مورخه 21/9/91 در کلاس هوشمند با حضور سرکار خانم دکتر حبیبی ودانش آموزان تشکیل گردید
در این جلسه خانم دکتر حبیبی با استفاده از کامپیوتر وویدئو پروجکشن به طرح مباحث مورد نظر پرداختند
با توجه به تنوع بحث واستفاده از فناوریهای نوین کلاس برای دانش آموزان از جذابیت بالایی برخوردار بود

راهنمای استفاده از نرم افزار در قالب تصویر(توزیع شده در جلسه مدیران راهنمایی)

راهنمای استفاده از نرم افزار به صورت تصویری می باشد که جهت استفاده باید فایل PDF آن را دانلود کرده و مراحل را به ترتیب انجام دهید.

نشست دینی با دانش آموزان (راهنمایی شاهد مدلل)

دیروز سه شنبه 21 /9/ 91 نشست دینی با حضور روحانی ارجمند برادر خسروی با شرکت تعدادی از دانش آموزان در نمازخانه مدرسه برگزار گردید .

برگزاری طرح مدام در مدرسه ی راهنمایی فرهنگ

در تاریخ 22/9/91 با همکاری دانش آموزان طرح مدام توسط دانش آموزان در این آموزشگاه برگزار شد.

برگزاری سومین جلسه شورای دبیران در آذرماه 91

درروزچهارشنبه مورخ 22/9/91جلسه شورای دبیران با حضور اکثریت دبیران برگزار شد . درابتدا مدیر آموزشگاه مطالبی راجع به مسائل پیش رو واهداف محقق شده آموزشی ارائه کردند ؛ وپیگیری مصوبات شورای قبل را به اطلاع دبیران رساندند وسپس تصمیات زیر اتخاذ شد .
1- رعایت اصول طرح و نگارش سوالات درحدمقبول
2- رعایت نکات ایمنی در طرح و چاپ سوالات امتحانی
3- ارائه الگوی سر برگ سوالات مطابق با سربرگ ارسالی آموزش ناحیه
4- ایجاد محیط آرام و عاطفی در فضای جلسات امتحانی
5- تحویل به موقع سوالات ودقت در فرایند تصحیح
6- تحویل به موقع لیست نمرات

اولین جلسه کلاسهای آموزش خانواده در آموزشگاه زینب کبری تشکیل گردید.

اجرای مرحله اول طرح مدام در مدرسه متانت

در روز دوشنبه 20/9/91 مرحله اول طرح مدام در آموزشگاه به اجرا در آمد.

راه اندازی و آموزش پورتال جامع مدارس سما همزمان با دومین مجمع اولیاء و مربیان مدرسه راهنمایی سما

با توجه به راه اندازی پورتال جامع مدارس سما و اختصاص کد کاربری و رمز عبور برای هر یک از اولیاء ، دانش آموزان و مربیان جهت دسترسی آسان تر والدین از وضعیت درسی و انضباطی فرزندان خود ، تصمیم بر آن شد با تشکیل کارگاه آموزشی پورتال در کنار جلسه مجمع عمومی اولیاء و مربیان در اجرای این مهم اقدامی صورت گیرد، لذا جلسه ای رأس ساعت 13 روز دوشنبه مورخه 20/9/91 در محل سالن مدرسه برگزار و ضمن دعوت از اولیاء و مربیان به این جلسه، توسط برادر منصوری و نمایندگان اولیاء ومربیان در خصوص مسائل و مشکلات پیش روی دانش آموزان ، نزدیکی ایام امتحانات و راه اندازی پورتال سخنانی ایراد شد ، در ادامه پس از پذیرایی ضمن هدایت اولیاء به یکی از کلاسهای هوشمند آموزشگاه ، توسط مربی راهنمای مرکز جناب آقای درویش پور نحوه استفاده از سیستم جامع به طور کامل آموزش داده شد . جلسه رأس ساعت 15:30 دقیقه پایان یافت.

آدرس پورتال مدرسه راهنمایی سما کرمانشاه :
www.kermanshah.samaschools.ir ‌لینک

www.kermanshah.samaschools.ir/homepage.aspx

جلسه شورای دبیران -راهنمایی شهید مدرس

درروز دوشنبه مورخه 91/9/20 همزمان با اجرای طرح مدام جلسه شورای دبیران برگزار گردید، در این جلسه مدیر آموزشگاه راجع به موارد زیر مطالبی را عنوان نمودند ،که بدین شرح می باشد :
1)رعایت اصول استاندارد طراحی سوالات جدید توسط دبیران محترم آموزشگاه
2)رعایت اصل محرمانه بودن سوالات (طراحی -تایپ-تکثیر)
3) مشخصات سر برگ سوالات شامل :نام ونام خانوادگی دانش آموز -طراح سوال -نام مدرسه و...
واین جلسه نیز توسط کارگروه علوم تجربی مطالبی راجع به روش های صحیح مطالعه -راهکارهایی در مورد مشکلات درسی واخلاقی بعضی از دانش آموزان آموزشگاه عنوان گردید .

اجراي مرحله اول طرح مدام ، مجتمع آفتاب ولايت ، مدرسه راهنمايي عصمت

گزارش اجرای طرح مدام در مدرسه راهنمایی فاطمه زهرا (س) واقع در مجتمع سعادت

طرح مدام در مدرسه راهنمایی فاطمه زهرا در تاریخ 13/9/91 به اجرا درآمد.دانش آموزان انتخابی در سمتهای مدیر،معاون آموزشی،معاون پرورشی و دبیر وظایف محوله را به خوبی انجام دادند و در زمان اجرای طرح نظم خاصی در مدرسه حاکم بود و همزمان با اجرای طرح مذکور از کلاسها فیلمبرداری شد و عکس نیز گرفته شد.

بازدید از نمایشگاه کتاب مدرسه راهنمایی غیر دولتی ساعی

برگزاري كارگاه آموزشي شناخت و بررسي فرقه هاي نوظهوردر راهنمايي فضيلت

با توجه به لزوم آشنايي دانش آموزان در اين مقطع سني به اطلاعاتي در زمينه آشنايي بيشتر و بررسي فرقه هاي نوظهور در قرن حاضر و تبليغات وسيع آن ها و خطراتي كه دانش آموزان را تهديد مي كند مدرسه راهنمايي فضيلت مورخه 20/9/91، كارگاه آموزشي براي دانش آموزان سال سوم راهنمايي با سخنراني يكي از كازشناسان بسيج برگزار نمود.

برگزاري كلاس هوشمند (راهنمايي مير داماد)

امروز سه شنبه 21/9/91 كارگاه آموزشي آشنايي با كاربرد تخته هوشمند در اين آموزشگاه با حضور دبيران برگزار گرديد.در پايان مقرر شد در صورت تمايل همكاران كلاس آموزش محتواي الكترونيك نيز در جلسات آتي بر گزار گردد.(معاون فناوري)

شرکت دانش آموزان مدرسه ی راهنمایی فرهنگ در کلاس های بانک داری الکترونیکی بانک کشاورزی

در تاریخ 1391/9/21 تعداد 3 کلاس از دانش آموزان پایه سوم راهنمایی این آموزشگاه در کلاس های آموزشی بانک داری الکترونیک شرکت نموده وبا اصول بانک داری نوین آشنا گشتند.

اجرای اولین مرحله از طرح مدام درمدرسه راهنمایی شهید بهمن محمدی

اولین مرحله ازطرح مدام درمدرسه راهنمایی شهید بهمن محمدی بر گزارگردید.دراین برنامه که امروز دوشنبه 20/9/91اجراگردید دانش آموزان کلیه امورات مدرسه وکلاس درس را برعهده گرفتند. باتوجه به اینکه این برنامه باموفقیت وهمراه با جذابیت خاصی برای دانش آموزان همراه بود لذ ا ازتمامی همکاران وعوامل اجرایی مدرسه وهمچنین دانش آموزان مدرسه نهایت تشکر وقدردانی بعمل می آید.

گزارش برگزاري طرح همگام با قرآن، مدرسه راهنمايي هاجر

: امام على علیه السلام
اِنَّ القرآنَ ظاهِرُهُ اَنیقٌ وَباطِنُهُ عَمیقٌ لاتَفنى عَجائِبُهُ وَلا تَنقَضى غَرائِبُهُ وَلاتُکشَفُ الظُّلُماتُ اِلاّ بِهِ؛

براستى که قرآن ظاهرش زیباست و باطنش عمیق، عجایبش پایان ندارد، اسرار نهفته آن پایان نمى پذیرد و تاریکى هاى جهل جز بوسیله آن رفع نخواهد شد

* تشكيل انجمن اولياء و مربيان ، شوراي دبيران و بحث و تبادل نظر در رابطه با چگونگی طرح همگام با قرآن.
* متن جزوه همگام با قرآن ازسوره های جزء سي ام قرآن انتخاب شده و معني كلمات هر سوره همراه با معني كامل آيات آمده است
* دعوت به همكاري همه دبيران ، مربيان ، معاونين و نماينده كلاسها.
* مطالب طوري طرح شده كه همه دانش آموزان مي توانند به راحتي آيات را بفهمند و حتي حفظ كنند(هر هفته يك صفحه با معني)
* در هر كلاس يك نفر از اعضاي شوراي دانش آموزي مسئول اجراي به موقع طرح گرديده است.
*پنج دقيقه اول هر زنگ اختصاص به اين طرح دارد.
*تكثير و دسته بندي مطالب براي همه دانش آموزان و اهداء به آنان.
*همكاران و دانش آموزان فعال در طرح تشويق خواهند شد.

قرآن بخوان

با تو گر خواهي سخن گويد خدا، قرآن بخوان
تا شود روح تو با حق آشنا، قرآن بخوان

اي بشر، ياد خدا آرامش دل مي دهد
دردمندان را بود قرآن دوا، قرآن بخوان

دام ها گسترده شيطان در مسير عمر تو
تا كه ايمن باشي از اين دام ها، قرآن بخوان

"رتل القرآن ترتيلا" نداي رحمت است
مي دهد قرآن به جان و دل صفا، قرآن بخوان

برگزاری مراسم زیارت عاشورا و عزاداری سالار شهیدان (ع) راهنمایی شهید قلعه شاخانی

بسمه تعالی
روز دوشنبه مورخه 91/09/13مراسم باشکوه زیارت عاشورا باحضور مربیان پیش کسوت سال گذشته دکتر منوچهری برای دانش آموزان

راهنمایی شهید جمال قلعه شاخانی راس ساعت 7 صبح در محل مجتمع بصیرت برگزار گردید.

تشکیل کلاس آموزش خانواده در مدرسه هاجر

در روز91/9/12 اولین جلسه کلاس آموزش خانواده با حضور خانم فتحی زادان ،مدرس کلاس آموزش خانواده و تعدادی از اولیای دانش آموزان تشکیل و به بررسی مسائل مربوط به رفتار با فرزندان پرداختندکه مورد استقبال اولیا واقع شد.

اجرای مرحله اول طرح مدام در مدرسه راهنمایی زینب کبری