Get Adobe Flash player

ورود کاربر

آخرین اطلاعیه

آخرین فرصت ارسال لیست نمرات عملی نوبت دوم درس آمادگی دفاعی
خانه

تدابیر ویژه آموزش و پرورش برای چهارشنبه آخر سال:مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش با تشریح تدابیرویژه برای چهارشنبه آخر سال، از تشکیل کارگروه ایمنی و پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از ایسنا، محمد چینیان، مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به نزدیک شدن به چهارشنبه آخر سال و احتمال گرایش برخی از دانش‌آموزان به استفاده از مواد محترقه و منفجره و همچنین افزایش آسیب‌های ناشی از آن، به منظور ترویج فرهنگ ایمنی و کاهش خسارات جانی و مالی، رعایت و اجرای برخی نکات مورد تاکید است.
وی با اشاره به تشکیل جلسه کارگروه ایمنی اتخاذ تدابیر مناسب برای مدارس گفت: آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی با استفاده از ظرفیت موجود در استان ها، اجرای برنامه اطفای حریق، تخلیه اضطراری و پناه‌گیری با اولویت مدارس مجری طرح (دادرس)، از برنامه‌های آموزش و پرورش برای مدارس است.
مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش افزود: ارایه آموزش‌های ایمنی و بهداشتی (نظری عملی) برای دانش‌آموزان، والدین و کارکنان مدرسه با دعوت از کارشناسان آتش‌نشانی، هلال‌احمر، اورژانس و ... برگزاری انواع مسابقات، نمایشگاه و برنامه‌های فرهنگی مرتبط با موضوع و اختصاص بخشی از کلاس‌های درس به موضوع حوادث شب چهارشنبه آخر سال، راهکارهای کاهش خسارات و اقدامات مناسب جایگزین از دیگر تدابیر اتخاذ شده است.