Get Adobe Flash player

ورود کاربر

آخرین اطلاعیه

آخرین فرصت ارسال لیست نمرات عملی نوبت دوم درس آمادگی دفاعی
خانه

جلسه ماهانه شورای دبیران دبیرستان رضوان متوسطه اول

جلسه ماهانه شورای دبیران دبیرستان رضوان متوسطه اول

جلسه شورای دبیران دبیرستان امروز سه شنبه 7 بهمن ماه 93 ساعت 11 قبل از ظهردر دفتر آموزشگاه برگزار شد.در ابتدای جلسه مدیر مدرسه ضمن قدردانی از زحمات همکاران محترم برای تلاش مستمر در 4 ماه گذشته خصوصا برگزاری دقیق و شایسته امتحانات ،به تحلیل وضعیت آموزشی دانش آموزان درنوبت اول پرداخت و گفت : در نوبت اول به نسبت سنوات گذشته در همین ایام، میانگین درصد قبولی نمرات دانش آموزان رشد 2 درصدی داشته است (میانگین درصد قبولی دو پایه هفتم و هشتم:92.18 و میانگین نمرات دو پایه 15.36 ) وبا استناد به جداول و نمودارها، ریز نمرات دانش آموزان بر اساس نمرات مستمر و تکوینی و پایانی و تعداد تجدید هر دبیر در هر کلاس مورد ارزیابی قرار داد و کلاس ضعیف در تک تک درسها و دبیران شناسایی گردید. بعنوان مثال: درس قرآن پایه هفتم 86 درصد قبولی، یکی از دبیران با 4 کلاس و 101 دانش آموز 10 نفر تجدید و دبیر دیگر با یک کلاس 25 نفر 7 تجدید. که چرایی آن با دبیر مربوطه مطرح و پاسخهای وی به بحث گذاشته شد.
همچنین نتایج وضعیت آزمون پیشرفت تحصیلی که ماه گذشته برگزار شده بود مورد ارزیابی قرار گرفته شد و تحلیل آن طی صورت جلسه ای جداگانه به ناحیه ارسال خواهد شد ودر مورد آن می توان گفت:
از لحاظ پاسخگویی صحیح به سوالات نسبت به دو دوره قبل وضعیت دانش آموزان سیر صعودی داشته و از جواب های تصادفی تاحود زیادی پرهیز شده است.
دو نفر از سه نفراول آزمون پایه هفتم، در نوبت اول با معدل 20 و 19.71 رتبه اول و دوم پایه خود را کسب کرده اند.
در پایه دوم نفر اول آزمون در نوبت اول با معدل 18.93 نفر هشتم و نفر دوم آزمون با معدل19.43 نفر دوم در بین 123 نفرهمکلاسی های خود حائز رتبه برتر شناخته شده اند، که نشان از آشنایی بهتر و دقیقتر و آمادگی مناسبتر محصیلین برای برگزاری آزمون بوده است.
در ادامه معاونین آموزشگاه نکات لازم را برای ارتقای علمی آموزشی دانش آموزان مطرح و برنامه های دهه فجر انقلاب اسلامی را معرفی کردند.و مصوبات ذیل به تصویب شورا رسید.
1) از اوائل اسفند ماه والدین دانش آموزانی که بیش از دو تجدید دارند به مدرسه دعوت شوند و به آنها مشاوره تحصیلی داده شود.

2) کلاسهای فوق برنامه و تقویتی بعد از تصویب در شورای مدرسه در زمان مقرر(اسفند ماه) برگزار شود.

3) از دبیران خواسته شد کما فی السابق در تدریس کوشا و پر تلاش باشند و بادقت عمل دانش آموزان لازم التوجه را مورد عطوفت قرار دهند و در دروس معارف و قرآن با آموزه های رحمـانی اسـلام آنان را با دین آشنا و به آن علاقمند کنند.

4) در ایام دهه مبارک فجرهمچون گذشته طی مراسمی با حضور والدین دانش آموزان و مسئولین محترم ناحیه 3 دانش آموزان برتر مورد تشویق قرار می گیرند.

تصویر خبر: