Get Adobe Flash player

ورود کاربر

آخرین اطلاعیه

همایش تجلیل ازمدارس ممتاز کشوری تعالی مدیریت مدرسه
خانه

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش خبرداد: پرداخت افزایش فوق العاده شغل فرهنگیان با حقوق تیر

یارشی:بودجه 92 آموزش و پرورش در دو بخش تنظیم شده است که یکی مربوط به سه ماهه اول امسال است که فقط علی الحساب و تنخواه برای حقوق کارکنان اختصاص یافت و در این میان اعتبارات مربوط به اجلاس رؤسای آموزش و پرورش، اسکان فرهنگیان و هزینه های اداری و مقداری بابت اضافه کار به صورت علی الحساب پرداخت شد

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: احکام افزایش فوق العاده شغل فرهنگیان این هفته با حقوق تیر اعمال می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از واحد مرکزی خبر،کیارشی در مراسم پایانی سی امین اجلاس رؤسای آموزش و پرورش افزود: با دستور دو روز پیش رییس جمهور اعتبار لازم این هفته ابلاغ و این افزایش با حقوق تیر پرداخت می شود.

وی همچنین با اشاره به افزایش قابل توجه حقوق فرهنگیان در سال های اخیر گفت: بودجه 92 آموزش و پرورش در دو بخش تنظیم شده است که یکی مربوط به سه ماهه اول امسال است که فقط علی الحساب و تنخواه برای حقوق کارکنان اختصاص یافت و در این میان اعتبارات مربوط به اجلاس رؤسای آموزش و پرورش، اسکان فرهنگیان و هزینه های اداری و مقداری بابت اضافه کار به صورت علی الحساب پرداخت شد.

کیارشی افزود: در تیرماه که اعتبارات تخصیصی آموزش و پرورش را دریافت کنیم، اعتبارات مربوط به سرانه مراکز شبانه روزی، روستامرکزی ها و ضیافت فرهنگیان در ماه مبارک رمضان تأمین مالی می شود.

وی گفت: هزینه های مربوط به ضیافت فرهنگیان در ماه مبارک رمضان در تیر و مرداد تأمین خواهد شد.

کیارشی افزود: هزینه مربوط به سرانه مدارس نیز در شهریور تأمین می شود و برای تأمین اعتبارات مربوط به اضافه کار اداری در مرداد برنامه ویژه داریم.

وی گفت: در تأمین اعتبار مربوط به ضمن خدمت نیز سه گروه جزو اولویت های ما هستند که شامل ضمن خدمت کتاب های جدید مقطع سوم ابتدایی، ضمن خدمت کتاب های جدید پایه اول دبیرستان و ضمن خدمت آمادگی دفاعی است.

کیارشی افزود: اعتبارات مربوط به حق الزحمه امتحانات خرداد نیز تأمین شده است که در مرداد و شهریور پرداخت می شود.

وی همچنین گفت: در تأمین هزینه های آب، برق و گاز نیز مطالباتی داریم که تأمین اعتبار آن هفته پیش در چارچوب تهاتر بین دولت و وزارت نیرو نهایی شده است.

کیارشی اعتبار مربوط به هزینه های آب و برق و گاز را 84 میلیارد و 200 میلیون تومان دانست و افزود: درخواست اعتبار را به خزانه فرستاده ایم تا از طریق تهاتر با وزارت نیرو تأمین شود.

وی گفت: اسناد مربوط به این اعتبار را برای ادارات کل آموزش و پرورش استان ها می فرستیم تا بتوانند در مذاکره با وزارت نیرو مطالبات مربوط به آب، برق و گاز را دریافت کنند.

کیارشی همچنین ساماندهی نیروی انسانی و اداری و پست های بانام را از دیگر اقدامات در وزارت آموزش و پرورش دانست و افزود: هفته آینده بدون اینکه پستی از هیچ یک از ادارات کل و ادارات شهرستانی کم شود در پست های با نام جابجایی صورت می گیرد و این پست ها ساماندهی می شود تا مقداری از وضع نامطلوب تشکیلاتی کاهش یابد.

معاون وزیر آموزش و پرورش همچنین گفت: طرح طبقه بندی مشاغل معلمان که بهمن 91 به تصویب رسیده مربوط به شرح وظایف اداری،‌ مناطق و ساماندهی پستهاست که به عنوان مصوبه ای بسیار مهم نهایی و ابلاغ شده است.

کیارشی افزود: عملیات اجرایی طرح رتبه بندی معلمان نیز امسال آغاز می شود؛ گر چه تا تأمین مالی و اجرای کامل آن مقداری زمان بر است اما مقدمات آن آغاز شده است و امتیاز بزرگی است که آموزش و پرورش آن را دریافت کرد و در حال پیگیری است.

وی همچنین گفت: حق بیمه تکمیلی درمان جانبازان و فرزندان شهدا نباید از حقوقشان کم شود و به ادارات کل آموزش و پرورش در استان ها ابلاغ می کنیم تا حق بیمه تکمیلی درمانی این گروه جداگانه تأمین و در حقوق آنان در نظر گرفته شود.